İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

  • Konbuyu başlatan isozworld
  • Başlangıç tarihi
I

isozworld

Guest
Merhaba gönül dostları kardeşlerim,
Defalarca fussilet benzeri sitelere daha önce iştirak etmediğimi ve ilkkez fussilet’le tanıştığımı ve İslami site olarak  sadece buraya yazdığımı belirttim. Bunu gayri ihtiyari sürekli olarak vurguladım. Yazılarımdan mesajlarımdan okuyan kardeşlerim biliyorlardır. Rabbim öyleki sanki ilerde başıma bir olay gelecekte bunu belirmemi sürekli olarak vesile oldu diye düşünüyorum. Nitekim yapılmayan bir eylemi yapılmış gibi göstererek bir de bunu kişinin gıyabında konuşarak, üstüne üstlük Fussilet dışında hiçbir İslami siteye de üye olmadığı halde üyeymiş gibi gösterip hiç bir sohbet kanallarına üye olmadığı ve muhteviyatını dahi bilmediği bir insan hakkında küçük düşürme ve veya bunun türevlerini yapan, öyle ki son derece özel problemlerininde olduğu ruhi sıkıntılı bir döneme bunu da denk getirebilen bu insan veya insan grubu iftira atmıştır.
Şimdi muhtemel bu insan veya kitle yazılarımı okumuştur. Eğer bu yazıyı da okuyor ise şayet, kim kime ne demiş ise bunu ispat etsin, nereye hangi rumuz ile üye olmuş isem gösterebilcek mi? Hangi amaca binaen şahsımıza böyle bir iftirayı uygun buldular acaba? Neye hizmet etemek için? Niçin? Bundan son derece müteessirim. Fussilet’te dahi hiçbir kardeşim ile samimi olmamak adına ciddi mücadele verdiğimi beni tanıyan kardeşlerim çok iyi bilirler. Sevindiğim nokta Rabbim bu iftira nedeniyle günahlarımı hafifletir inşallah. En çok üzüldüğüm nokta bizi iyi insan zanneden güzide kardeşlerimin akıllarında pürüzlere neden olmuştur. Allah her şeyi hakkıyla bilendir. O kalplerimizde ne saklı ise ne gizli ise hepsini bilendir.

Kardeşlerimden bu noktada yapılması gerekenin Rabbimin (en-Nûr, 24/1116). Suresinde belirttiği gibi:
"O asılsız sözü duyduğunuz zaman: "Bunu konuşmak bize yakışmaz. Haşa! Bu büyük bir iftiradır" demeniz gerekmez miydi?"
ayetini hatırlamadıklarından dolayı ve ilk duyan kardeşimin bana iletmesi gerektiği halde bunu yaygınlaştırmayı uygun görmesini anlamış değilim ve bu kardeşlerimden de hakkımı helal etmiyorum. İnşallah Rabbim azameti ile tecelli edecek bu konuda haklıyı ve haksızı gösterecektir.
Allah’a emanet olun.
 

[TB] Benzer konular

S

SimurG

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

SevgiLi isoz kardeşim,

Tarihimize baktığımız zaman taa KabiL'den bu zamana kadar bir çok müstesna isim iftira görmüştür.. HabiLden,Hz. Aişe'ye...Hz.Muhammed'den,Fatih SuLtan Mehmet'e.. AbduLhamid'ten Bediüzzaman'a bir çok isim..

İmanı zayıf birisi eğer iftiraya uğrarsa,bu onun için yıkım demektir..Örneğin bu kişi,iffetsizLikLe yada hırsızLıkLa yada herhangi bir şeyLe iftiraya uğrarsa büyük bir sarsıntıya girer..Hayata küser,bunaLıma girer,büyük bir üzüntü yaşar.. ''ben bu iftirayı nasıL temizLeyeceğim''.. ''OnLarca insan öğrendi,bunLarın doğru oLduğunu tek tek nasıL anLatacağım'' diye yersiz soruLara kapıLarak,kaygı duyar..HakLıLığı ortaya çıksa biLe ''çamur at izi kaLsın'' mantığının işLediğini ve insanLarın beni artık bu iftira iLe anacağını düşünür..

İmanı kuvvetLi birisi ise,yukarıda söyLediğim kişinin mantığı iLe tamanen zıttır..SaLih insanLar ne tür iftiraLarLa karşıLaşırLarsa karşıLaşsınLar,akıLsızca bir tavır sergiLemezLer..

Müminler kendiLerine bir iftira atıLdığında, ALLah'ın kendiLerini bununLa denediğini, sabır göstererek tevekküL ederLerse ALLah'ın kendiLerinden razı oLacağını ve kendiLerini bu iftiradan temizLeyeceğini biLirLer.. Nitekim bir ayette müminLere atıLan iftiranın, kendiLeri için asLında bir hayır oLduğu şöyLe biLdiriLir :

Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır (Nur Suresi, 11)

Konuya tam vakıf oLamadım,hakkında kim ne demiş? kim ne söyLemiş? Buradan birimi bişe demiş? Buradamı söyLemiş? bir biLgim yok.. Fakat anLadığım kadarı iLe hakkında söyLenen söz ''başka bir siteye üye oLduğun''dur.. isoz,bırak söyLesinLer,başka bir siteye üye oLduğunu söyLesinLer,hatta varoLan bütün siteLere üye oLduğunuda söyLesinLer.. bunda üzüLecek ve boşuna ye'ise düşecek bir durum yok.. Sen gönLünü hoş tut.. Biz seni biLiyoruz...

Zamanında benim içinde bir iftiraLar atıLdı..Çok değiL bundan 2-3 ay öncesine kadar.. Her birisindende haberim vardı.. SöyLeyenide biLiyordum,söyLedikLerinide.. Fakat ne söyLeyene gidip hesap sordum,nede söyLenenLere gidip ''Hayır,hakkımda söyLenenLerin asLı yoktur'' dedim.. Sadece güLüp geçtim,zira hakkımda söyLenenLeri duyan kişiLer,benim hakiki dostumsa,onLara inanmaz ve gereken cevabı benim adıma verir..En azından geLir bana sorar,doğrumudur,asLı varmıdır diye?

Unutma güzeL kardeşim,en kötü iftiranın ardından senin için büyük bir hayır vardır..
 
I

isozworld

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

Rabbim senden razı olsun SimurG hocam;
Şayet söylediklerinizde en ufak haksızlık görseydim bunu söylemekten çekinmezdim. Sonderece haklısınız.
Bu konu en çok doğruluğundan emin olunmayan bir meselenin kaynağına sanki erişim sıkıntısı varmışcasına kaynaktan uzak noktalar arasında yayılabilme ve hüsnüzan meselesine gösterilen hafifliğe sert bir tepkidir.
Allah'a emanet olun.
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

sevgili isoz hocam...
yaklaşık bi haftadır, tatildeydim. siteye girme imkanım olmadı... neyin nasıl olduğunu, kimin ne dediğini falan bilmiyorum... eğer burada olsaydım, sizi üzecek bir yazıyı bu sitede asla barındırmazdım.

yav üstadım, doğrusu kendinizi siteden silecek kadar kimden nasıl bir zarar gördüğünüzü doğrusu çok merak ettim. eğer bi yazı idiyse bunu silebilirdiniz... şayet bir ahlaksız hakkınızda iftira attı ise, onu banlayabilirdiniz, en sert biçimde karşılık verebilirdiniz... ne bilim yav... güzel hocam size bunları yapacak yetkiyi biz severek vermiştik. çünkü biz sizi çok sevmiştik. hatta bi defasında bana özel mesaj yazıp "fazla faydalı olamıyorum, sık giremiyorum... yetkilerimi silin. karşılığını veremediğim bir yetkiyi gasp etmiş gibi olmayım" demiştiniz. ben de size "siz hiç bir şey dahi yapmasanız, isminiz sitemiz için bir onurdur, ve daim orada kalacaktır" demiştim.

iftira konusunda yazılması gerekenleri sevgili SimurG yazmıştır. ama ben şunu söyleyimki size iftira atan o ahlaksız her kimse... onun dışında bu sitede olan herkes sizi çok sevdi üstadım. o kadar sevdilerki, adeta kendilerinden bir parça, bir akraba, bir hoca, bir ağabey gibi gördüler sizi. yaptığınız her yorum bir bardak su niyetine içildi adeta... size dualar edildi...

üstadım, kim olduğunu dahi bilmediğimiz bir ahlaksız yüzünden sizleri böylesine candan, yürekten seven bu kadar kardeşleriniz varken isminizi silecek kadar bu dostlara bühtan etmeniz size yakıştı mı? ben çok üzüldüm... yıkıldım adeta... söylemek istediklerim yüreğimin ta orta yerinde bir düğüm oldu adeta... sevenlerini çok üzdün üstadım... seni sevmeyen tek bir kişi varmış demekki... onun canı cehenneme... ama burada yüzlerce dost var, sizi seven can var... tek bi ahlaksız sizi bizden nasıl koparır üstadım... nasıl, söyler misiniz?
 
S

samimi

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

ben de çok üzüldüm... :( ??? ???
konu hakkında bilgi sahibi değilim inşaallah bir yanlış anlamadır...
 
K

KARANFÝL

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

isoz kardeşim,
bende çok üzüldüm,
foruma hergün giriyorum ama hakkınızda bir yazıya falan rastlamadım,
ama yazılan yada denilen her ne ise biz ona inanmıyoruz,
öyle bir densizin yüzünden üyeliğinizi silmeniz çok yanlış ve ve bizi çok üzdü
sizi en yakın zamanda tekrar aramızda görmek isteriz
Yaradana emanet olun.
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

Mim hocama tamamiyle katılıyorum, İsoz abicim en kısa zamanda aramıza bekliyoruz inşaallah, iftira olayını az çok tahmin edebiliyorum, ama abicim Simurg hoca bu konuda ki esası çok güzel yorumlamış... Ben inanıyorum aramıza geri döneceksiniz inşaallah, bu iftirayıda kim atmışsa cezası verilecektir inşaallah.
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

eline sağlık can selma...
evet, hemen bir çoğumuz bu yollardan geçerek geldik buraya... yani bende internetin ilk yabancısı olduğumda chat kanallarında uğraştım bi zaman. orada sohbet, nasihat edip hizmet etmeyi düşünmüştüm. çok hayırlı hizmetlerde de bulunduk Rabbimin izniyle... nereden geldiğiniz değil, orada ne iş yaptığınız önemli. yani chat kanallarından dahi gelmiş olsanız orada ayıplık bir iş yapmadığınız sürece ne mahzuru varki... avrupada yaşayan bir bayan kardeşimle karşılaşmıştım o chat kanallarında... beni tanıyınca özel hayatından bahisler açıp derdini döktü ve sonra da dedi ki: "hocam, intihar etmek üzereyim. artık gidecek bir yolum, bir çarem kalmadı. hayata tutunacak bir sebebim de yok artık... hakkınızı helal edin ve ne olur bana dua edin... yarın artık üzerime güneş doğmayacak"

o kadar çok uğraştım ki, bu kardeşimle... günler boyu, saatlerce ona nasihat ettim... anlattım. yoğun duygu yüklü yazılar yazdım. Rabbim bu günahkarı vesile kılmıştı o kardeşimin hayata tutunmasına... bu yazışmalar aylarca sürdü... hatta belki bir yıldan fazla... onunla adeta baba kız gibi olmuştuk. bugün hayattadır ve mutludur. bütün problemleri çözüldü ve şimdi mutlu bir yaşam sürüyor. yav chat derken ille de hep kötülük mü akla gelmeli... ille de günah mı akla gelmeli... bunun hayır tarafı olmayacak mı? isoz üstadımın isminin geçtiği konuşmalar bilmiyorum ama, belki de iyi niyetle de geçmiş olabilir. birisine benzetilmek istenmiştir. malum nickler sık sık değiştiriliyor.

ama kaldıki iyi niyetle dahi olsa isoz hocamız'in ilk sanal macerası burada başlamış... yani fussilette...ben inanıyorum ki, ya böyle bir benzetme sebebiyle ismi geçmiştir veya yanlış anlaşılmaya müsait ama aslında iyi niyetle söylenmiş bir söz vardır...

hadi diyelim ki... kendini bilmez bir densiz, isoz ustayı tanımadığı için hakkında kötü konuştu. yav üstadım, bu alemde hakkında kötü konuşulan sadece sen değilsin ki... daha evvelki sitede ne kavgalar yaparak buraya geldiğimi bi bilsen... hatta bu sitede bile ilk başlarda çok ağır kavgalar verdik. bu kavgalar yüzünden bir arkadaş siteden ayrıldı. ayrılmak zorunda kaldı. hakkımda çok ağır şeyler yazmıştı. ona haklı veya haksız demiyeceğiz -burada olmadığı için- ama, bunları dedikten sonra ya onun ya da benim ayrılmam gerekmişti. o ayrıldı. ben hizmetime devam ettim. birileri beni banlayıp kovmadıkça da devam ederim. devam ederim çünkü, ben burada para için, menfaat için uğraşmıyorum. Allah rızası için buradayım ve çinden, koreden, rusyadan... bilmem nereden birileri buradaki yazıları, mesajları okuyup iman nuru ile nurlanıyor ve Rabbim bu günahkar fakiri bu dünyalara bedel böyle bir nasip ile, lütuf ile... şerefyab kılıyorsa değer vallahi... herşeye değer... hakkımda hergün küfür de etseler, dünyanın en aşağılık adamı muamelesi de yapsalar değer üstadım, değer vallahi... eğer bu yer yüzünde adı kwon-wa olan biri bu emeklerin sonucu yasemin adını almışsa... Allaha yemin ederim ki... bu sitede herkes akşama kadar bana küfür de etse... yine de kalmaya, Allah için çabalamaya değer üstadım... değer vallahi, değer billahi...

üstadım, seni yeniden kayıt yapıyorum. İsoz olarak. şifreni ilk girdiğin ismin olarak yazacağım. sonra sen gerekli değişiklikleri yaparsın. Ama eğer gelmezsen... senden çok kırılacağım üstadım. hem de çok... seni affetmemecesine....
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

Mim hocam açık konuşmak gerekirse yazınızdaki bazı bölümlere katılmıyorum.Allah rızası için yapılmayan birçok şeyin yalan olduğu şu sanal ortamda size en az babam, abim kadar güveniyorum ve burada bulunan bir çok insana aynı şekilde güveniyorum ve samimiyetinize inanıyorum, Allah hepinizden razı olsun.

Ama kendini öldürmek isteyen bir bayanın neden chat kanallarında fink attığınınada anlayamadım, demek istediğim şey bu sanal alemde özellikle chat dünyasında insanlar hiçbir zaman kendini olduğu gibi göstermez, kafasında kurduğu hikayeye yaşar ve chat sitelerinde yuvalar yıkılıyor hocam birçok can yanıyor ve bu yıkımlara hergün binlercesi ekleniyor bu tür chat sitelerinin özellikle islam adına açılan ve islamla hiçbir alaka kurulamayan bu tür sitelerin destekçisi olmamalıyız diye düşünüyorum.

Allah rızası için samimiyetiyle hizmet eden az da olsa islami site var bunların en başında benim için fussilet.com gelir . Bakın ne güzel janponyadan birisi müslüman oluyor burada okuduğu bir yazı ile bundan öte mutluluk eminim olamaz ne sizin için ne bizim için.

Ama chat sitelerinde adı ister islami chat olsun ister başka birşey, o chat sitesine giren insan kafasında bir hikaye kurmuştur zaman öldürmek için girmiştir ve onun için o an aklından bütün doğrular silinmiştir, ama tabi bu en masumane hali o tür ortamların, binbir türlü kirli amaç için giren insanlar var bu yerlere, ve açık konuşmak gerekirse o sitelere giren herkezin samimiyetinden şüphe ederim bu babam dahi olsa.Ben bu tür chat sitelerinin savunulacak bir tarafı olduğunu sanmıyorum hocam.

Yazımda kimseyi kırdıysam , üzdüysem çok özür dilerim hakkınızı helal edin.

 
I

isoz

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

Selam'un Aeyküm,
Çok değerli büyüklerim kardeşlerim namütenahi sevgi dolu muhteşem yürekli can dostlarım. Yazmış olduğunuz şu mübarek yazıların bana addedilen kısımlarına layık olmadığımı biliyorum. Sizlerin bu kadar üzülmeniz karşısında da Vallahi çok mahcup oldum. Ve buna değer miydi? Buna değer miydim? Sessizce uzaklaşmak istedim. Kimsenin de huzurunu bozmak istemedim. Kimsenin bu konuda üzülmesini de.
Beni buraya getiren beni buradan gitmemi sebep olan duyguya zıt yönde veya daha fazla uygulanan bir şeydir.
O şeyi bilmiyorum, "Hizmet aşkı, sevgi, bağlılık güçlü irade" gibi şeyler ifade edemiyorum...
O şeyki bende olmayan sizde olan birşey. Allah sizden razı olsun.
Şayet bende o şey olsaydı Vallahi bende gitmezdim Mim hocam. Dolaysıyla şahsım adına çok üzgünüm, mütessirim. Gerek büyüklerimi gereksa can dostlarımı, kardeşlerimi bu konuda üzdüğümü biliyorum. Şayet o güce o iradeye sahip bir insan olsaydım ne bu konu açılır ne de duyulurdu. Belki bunda da bir hayır, hasenat vardır inaşallah.
Rabbim hepinizden razı olsun. Hakkınızı helal edin.
 
S

samimi

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

a. selam
tekrar hoşgeldin... :)
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

sevgili Resulehasret...
eyvallah. chat belasından yıkılan nice yuvaların... sebep olduğu nice yıkımların yüreğinde meydana getirdiği isyan duygusuna, aksülamele aynen katılıyorum. yalnız... ben chat'in iyi birşey olduğunu savunmadım. kimseyi buna teşvik etmedim. etmemde hiçbir zaman. zaten çok uzun zaman olduki o taraklarda bezim olmadı hiç. olduğu ilk zamanlarımda da, dinime, diyanetime, inançlarıma, kişiliğime ziyan olacak hiçbir art niyetim, düşüncem ya da tasavvurum olmadı, olmamıştır. zaten benim kastettiğim şey iyi olduğu değil, her zaman ille de kötü birşey olarak algınmaması gerektiği idi. hani bu şuna benzer: ortaya keskin bir bıçak koyarsınız... bu bıçağı tutanın niyetine, vasfına, kişiliğine göre bir hüküm verebiliriz. şayet onu bir katil alırsa eline, adam öldürür... bir felakete, yıkıma sebep olabilir. ama eğer bir doktorun elindeyse hayat kurtaran bir can simidi haline gelir. bazen kötü bir niyet olmadan da zarar verebilir... mesela bir çocuk bu bıçağı aldığında kendisine de başkalarına da zarar verme ihtimali vardır. ya da ekmek keser, meyve de soyabilirsiniz. kısacası can hasanım, ne amaçla kullandığına bağlı.

benim anlattığım mevzudaki hikaye gerçekti. yalancı durumuna düşmüş olmaktan üzüntü duyduğumu belirtmeliyim. o hanım kızımın yazdıklarını görmemesini temenni ederim... bu şekilde suçlanmış olmaktan nasıl bir hüzne kapılacağını tahmin ediyorum. o chat hastası falan da değildi. yapayalnız kalmış, birinin tavsiyesi ile islamidir diye güvenerek gelip, yardım ve akıl danışacağı birilerini ararken tevafuken karşılaşmıştık. şu an avrupa'nın en önemli kentlerinden birinde öğretmenlik yapmakta ve müslüman evlatlarına dinini, diyanetini, inançlarını... vatan sevgisini... öğretmekle meşgul asil bir hanımefendidir. ama hayat bu işte bazen insana öğle bir kement atarki boğulacak hale gelebilir insan. hani bir ayet var ya... "tilke eyyami nüdavilüha" 'hayat bazen öyle bazen böyle' diye buyurur Rabbimiz.

kısacası hasan'ım "el a'malu bi niyye" ameller niyetlere göredir. şayet hayata ve insanlara at gözlüğü ile bakmayı adet haline getirdinse senin hayatında siyah ile beyazdan başka renk yok demektir. bilirsin en nadide güller genelde bataklık içinde yetişenlerdir. ben de senin gibi hiçbir bayana kesinlikle chat ile iştigal etmesini kat'iyyen tavsiye etmem... uzak durmasını isterim. bunun günah olduğunu bilmesini isterim. fakat hani yolda giderken hasbelkader oraya yolu düşüpte bir mola kadar orada bulunan herhangi birini de kalkıp niyeti bozuk veya bilmem ne diye yaftalamaya kalkarsak bu bize yakışmaz hasan'ım... yakışmaz. inan bana.
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

sevgili isoz üstadım... tekrar dönüşünüzü görünce bilseniz nasıl sevindim. hani çocuklar gibi sevinmek derler ya, aynen öyle... üstadım döndünüz ya, gerisini boşverin. evet, herşeyde bir hayır vardır diyelim.

sizi tekrar aramızda görmek, büyük bir zevk ve onur vesilesi bizim için... ayrılışınız kısa da olsa, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz üstadım... bizler seni çok seviyoruz.
 
R

Resulehasret

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim


Değerli Mim hocam kimseyi yaftalamak haddim olamaz, evet bize yakışmazda, ben sadece sizin dediğiniz gibi at gözlükleriyle bakıyorum kusuruma bakmayın inşaallah.

Mim hocam ben yazımda sizi yalancı durumuna düşürecek birşey yazmadım, üsteki yazımın ilk paragrafında belirttiğim gibi size en az babam kadar güveniyorum ve samimiyetinizden eminim dedim.Sizi üzmek gibi bir niyetim'de kesinlikle yoktur.Eğer üzdüysem'de sizden özür dilerim...Affedin, hadsizliğime, terbiyesizliğime verin.
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Tema üyesi
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

sevgili hasan'ım...
kapatalım bu konuyu. ne sen, ne de ben... aslında farklı şeyler düşündüğümüzü zannetmiyorum. hepimiz aynı inancın, aynı davanın insanlarıyız. incir çekirdeğini doldurmayacak önemsiz bir mevzu yüzünden birbirimizi kırmaya, incitmeye gerek yok... şeytan bu durumda yoğun faaliyet gösterir.

şu kadarını söyleyim, ufacık tefecik fikir ayrılıklarının olması gayet normaldir. bir art niyet olmadıkça...
herkes aynı düşünseydi herhalki, hayatın önemi kalmazdı.

şu kadarı varki, genel için söyleyeceklerimizi özel için söylediğimizde dikkat edersek eminim bize en yakışan davranışı sergilemiş oluruz.

vesselam.
 
R

rusenim

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

hoş geldiniz isoz sizi aramızda görmek yine güzel sevdiklerinizi kırmadınız döndünüz yürek dolusu teşekkürler size saygılar sunuyorum
 
S

SimurG

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

Son günLerde o kadar yoğun tempoda çaLışıyorum ki,değiL siteye uğraşamak,pc yi biLe açamıyorum..OffLine oLarak bazı saatLer girip,nabz-a ve asayişe baktıktan sonra gidiyorum.. Ve bugün isoz'un iki gün önce iftiracıLara karşı sitemkar oLarak yazmış oLduğu yazıya yapıLan yorumLarın oLduğunu gördüm ve okuyayım dedim.. Ve okurken isoz'un gittiğini öğrendim.. Bi an durdum.. Yok yok dedim,gaLiba uykuLuyum diye ben yanLış anLadım..Tekrar okudum.. Heyhat!! Gitmiş dedim.. GünLer önce iLmiyLe beni yoğuran bir isoz'un bana dedikLeri geLdi akLıma,aynen kopyaLıyorum.. :

" Eğer bir İnsan;
Bir topluluğa tepkisini belirtmek adına içinden ne geçerse sunarsa
Okuduğu bir metnin düşüncelerine aykırı olan kısmı ne kadar büyük te olsa tepkisini aynı derecede ortaya koyarsa
Bir yazıda anlatılmak isteneni değil de kafasından geçen şekli ile anlarsa
Bir yazıyı okumadan önce yazara rumuza veya diğer çevresel durumlara bakarak yazının olumlu veya olumsuzdur diyerek okumadan bir yargıya varırsa
Yazıyı gereksiz yere uzatırsa (benim gibi)
Boşa zaman geçirirse
Haksız yere kazanç sağlarsa,
İnançlarına göre yaşamazsa
Ölçüde adaleti sağlamazsa
Evrenin entropisini artırmış olur. Düzensizliğe katkıda bulunmuş olur. Yüksek enejili yani kaliteli enerji li düzeyi biyolojik olarak ta tercih etmemiş olur. Biz buna kısaca nefsi hareket etmek dünyevi hareket etmek diyoruz. Dünyanın istediği şekilde hareket etmenin ta kendisidir bu."


yok yok... Ya bu sözLeri söyLeyen isoz değiLdi,yada giden isoz değiLdi..Bir garipLik var bu işin içinde.. Ama gerçek şu ki; isoz gitmiş(!) asLında giden sadece kendisi değiL,sevinçLerimizide ürmüş peşinde...
Bir an hiçbişe düşünmeden boş gözLerLe baktım ekrana..ELem içerisinde diğer yorumLara bakarken,tekrar dönüşünü tebessümLü gözLerimLe okudum.. Ve üzüntüm bir anda gitti.. '' Lütfen geri dön! '' çağrısını yapmama Luzüm kaLmadan "hoşgeLdin" diyorum..

Direncini yeniden yükseLtmek için ve seni yıkmaya çaLışan haysiyetsizLere bu sitede ne kadar seviLdiğini,güveniLir ve takdir ediLen bir dost oLduğunu buradan duyuruyorum...

İsoz Seni Seviyoruz,Sen Bize Lazımsın...
 
I

istigfar

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

sessizce uzaklaşmak varmı isoz..gümbür gümbür gelen insan sessizce uzaklaşabilirmi...hangi kanun da yazılmış bu olay...değerli kardeşim...hani bir gelir pir gelir derler ya ,öyle gördüm gelişini...konuya tam vakıf olamadım ,her zaman vakit darlığından şikayet eden biri olarak...fakat az zamanda sizi çok güzel tanıdık ve simurg kardeşimin dediği sevdik...sevdiklerimiz bizim için değerlidir.. bizler başkalarından ziyade önce sevdiklerimizin sözüne itibar ederiz...tekrar hoşgeldin kardeşim
 

fussilet

Üye
Yönetici
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

isoz burda olman çok önemli çünkü sen gerçekten önemlisin bizim için...
benim ingilizcem yok denecek kadar az, islam2hamy ile bizi tanıştırırsan sana minettar kalırız, kendisini arapça bölümüne moderator yaptım...
 
S

samimi

Guest
Ynt: İftira atmakta nede geç kalmışlar.Ya Rabbim

isabetli olmuş bu gün ben de öyle düşünmüştüm...
hayırlı olsun...
 
Üst