İşte 'NEY' in hikayesi...

  • Konbuyu başlatan nazlım
  • Başlangıç tarihi
N

nazlým

Guest
Peygamber Efendimiz(s.a.v.)edindiği bir sırdan dolayı içi içini yerken,derin bir düşünce halindeyken,Hz.Ali(r.a) yanına geldi Efendimizin düşünceli halini merak edip sordu:
Ya Resulullah anam babam sana feda olsun,sizi böyle düşündüren,kederlendiren nedir?
Efendimiz O'na:

Ya Ali bu sırra dayanamazsın dedi.

Hz.Ali(r.a.) ALLAHU TEALA'nın arslanı ALİ,hemen büyük bir cesaretle:"Efendim anam babam size feda olsun ne olur söyleyin" dedi.
Efendimiz "Peki ya Ali" dedikten sonra açıklayınca sırrı Hz.Ali(r.a)'yi daha o dakika yüreğinde büyük bir sızı karşıladı ve "Efendim ben biraz dışarı çıksam müsade eder misiniz?" diye sordu ve çıktı...

Hz.Ali(r.a) artık kendinde değildi,ne olduğunu anlayamadı kendine,dünya üzerinde en çok huzur bulduğu mekandan uzaklaşıyor ve Mekke dışında çölde kurumuş bir su kuyusuna kadar koşa koşa gidiyordu.İçi feci şekilde yanıyor bu sırrı taşıyamıyacam diye kendi kendine kahrediyordu fakat yapamıyacaktı bağırmak geliyordu içinden ve kuyuya eğilerek bağırdı:HUUUUUUUU!!!...
Hazret rahatlamıştı ve tekrar huzur yuvasına doğru koşmaya başladı fakat o kurumuş su kuyusunu sıkıntı kapladı,sır onuda yaktı kavurdu,kuyu bile rahat edemedi ve içinden su fışkırmaya başladı.Su öyle bir çıkıyordu ki durmuyordu su ve öyle boşalmıştı ki taştı kuyu kendini aştı suyun boyu...
Derken orayı bir sazlık kapladı,cennet mekanlarından küçük bir parsel halini aldı adeta...

Bir gün o güzel mekana koyunlarıyla birlikte susuzluktan yanan bir çoban geldi.Susuzluğunu giderirken rüzgarın etkisiyle ses çıkaran kamışlar dikkatini çekti.İçlerinden bir tanesini aldı ve kopardı.

Evine vardığında bir kenara koydu ve altı veya yedi ay hiç ellemedi sonra önce içini dağladı.Daha sonra üstüne yedi delik açtıktan sonra bir üfledi ki çıkan ses Hz.Ali(r.a.)'nin sıkıntısı,feryadı,haykırışı,rahatlayışı,açılışı olan HUUUU!!!... sesiydi.

O an bülbüllere gam düştü gamlarından ötmeye başladılar güllere.
Güllerin Efendisi Hz.MUHAMMED MUSTAFA(s.a.v)'in derdine artık herkes vakıftı kısmen ve dertleniyordu kahinat bi ahuzar eden o sesle:
HUUU!!!...
 

[TB] Benzer konular

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: İşte 'NEY' in hikayesi...

çok güzel bir yazıydı, hoş, fantastik ve duygulu... yüreğine sağlık güzel ablacım...
ama beni asıl sevindiren sizi burada tekrar görmek oldu. inan çocuklar kadar sevindiğimi söylemeliyim ablacım. bir daha benzer durumların yaşanmaması en büyük dileğimdir. tekrar aramıza hoşgeldin, can ablacım... Allaha emanet olun.
 
N

nazlým

Guest
Ynt: İşte 'NEY' in hikayesi...

Rabbim razı olsun senden Mim abi..dediklerine harfi harfine katılıyorum..inşallah tatsız şeyler yaşatmam da sizleri üzmem..üzmeyi de hiç istemem..o eskide yaşananları ben unutamam belki ama artık eski nazlım yok..yeni yüzüyle sizlerin karşınızda:)) yani iyi nazlım olarak inşallah:)) bu arada siteye giremememin sebebi işlerim çok yoğun ve rahatsızım..dualarınızı eksik etmeyin..konuyu dağıtmak istemiyorum..inşallah yayınladığım bu konuyu beğenirsiniz..
En Emin olana emanet ettim hepinizi..
 
Üst