İşte En Zararlı Sigara..!

S

SUNFLOWERS

Guest
Ynt: İşte En Zararlı Sigara..!

Beyaz'ın cevabını vereyim size! ;D
Efenim sigara vücuda zararlıdır!
Ve ,vücuda zararlı olan şeyleri Allah yasak kılmıştır!
O zaman sigara mekruhtur!
Her mekruh olan şeyde haram kılınmıştır! :D :-X

B

Bevadih

Guest

SimurG' Alıntı:
Zekeriya Beyaz demişken bir fıkra anLatmak istiyorum..

Zekeriya Beyaz umreye gider.. Sıra şeytan taşLamaya geLmiştir.. Zekeriya eLine taşı aLır tam atacağı zaman, şeytan başını kaLdırır ve :

"Sen de mi Zekeriyaaa"

:):)
:D :D

I

isoz

Guest

Bevadih' Alıntı:

Bu güne kadar sigaranın içinde buLunan zehirLi madde sayısı 4001 tane imiş...Ve herbirgünde koca koca LaboratuvarLarda yeni bir zehir buLmak için çaLışan biLimadamLarı var..Yahu biLimadamı deniLen arkadaşLar,4002 zehiri buLdun diyeLim ne geçecek eLine haa :))

Dünyanın iLgi odağımı oLucan,hayır..Yeni bir şeymi buLmuş oLucan..Hayır..

Biriside çıksın sigaranın faydasını araştırsın be yav..
Bakın o zaman gündeme oturursunuz..Herkesin iLgi odağı oLursunuz..(Üstad'ımdan alıntıdır:)) )

Üstad'ım kulakları çınlasın.... :D
Bir bilim adamı sizin bu yazınızı okusa çok üzülürdü. Üstadınız kim bilmiyorum ama eğer düşündükleri bu yönde ise çok yanlış düşünmüş. 4002nci zehirli maddenin keşfi insanlık için yeni çığırlar açabirlir. Bunu öngörmeniz öncelikle mümkün olmayabilir.
Allah'a emanet olun.

B

Bevadih

Guest

:) :)

Üstad'ım SimurG..

Konuyu bütün ele aldığınıza inanarak ve onca yazılanlardan sonra bunu cınbızlamanız hoş sevgili İsoz..

Akıllısınız siz! Ne denmek istedığını anlamışsınzıdır...Bakmayın bana!!

Sevgi saygı iLe kaLın...

I

isoz

Guest

MiM' Alıntı:
SimurG' Alıntı:

Sigara’nın maddi bir faydası oLduğunu asLa savunmam. Kimse sigara içsin demiyorum ama Lütfen bu anti-propaganda yapan, topLumsaL ikiyüzLüLük yapan dernek ve kuruLuşLarın kompLoLarına geLmeyeLim.. Suni, başkalarının icat ettiği gündemLer değiL, samimi ve gerçek çözümseL kampanyaLar buLsunLar sözüm ona YeşiLaycı dernekLer !!!
YoruLdum, ben bi sigara yakayım..
budur!
insanı asıl öldüren alkole karşı pandomim yapanlara verilebilecek en güzel cevaptı...
hep merak eder dururum, sigaraya karşı bu kadar şedid kampanya yürütenler neden şarap için, viski için, rakı için hiç sesleri çıkmaz; tam aksine, teşvik eder, över, özendirir... medeniyetin simgesi gibi lanse ederler...
sigara belasına karşı yürütülen kampanyalar şayet masum ve insani ise, alkolizm belasına karşı neden ses edilmez? bu bir ikiyüzlülük değil midir?
yüreğine sağlık sevgili simurg... takımlarımız aynı olmasa da, düşüncelerimiz tetabuk eder! :)
Yeşilaycı diye hitap ettiğimiz dernekler ile hiç irtibata geçtik mi acaba? Hiç oradaki insanlar ile müzakere ettikmi ne yapıyorlar ne yaptılar ne yaptırılmadı? Yeşilayda çok değerli dinine sonderece bağlı Prof. hocalarım var. Bizatihi konferanslaırna katıldım. Konuşmalarda yaptıkları mücadelenin imkansızlıkların kapı dışarı edilmelerin bırakın bir profesöre yapılmasını bir insana yapılmayacak hakaretlerle karşılaştıklarını gözyaşlarınızı tutamadan dinlerdiniz. Mücadeleci insanlardı. Tükettiler. Bizde kalkıp sözüm ona yeşilaycılar ifadesini kullanırsak içki içmek icin can atan partilerde su niyetine içmek, içmeyenleri meyil ettirmek isteyen bir guruhun sözcülüğüne üstlenmiş olursunuz. Çünkü bir zamanlar yeşilaydan proflar gelerek hiç maddi bir çıkar beklemeden insanların önünde hem müsbet ilimlerle bu insanlar birifing konferans vermişlerdir. Ancak arkasından okulun balosunda sözüm ona yeşil aycılar boş konuşuyorlar nidaları onlara bir haz vermiş vahşileştirmiştir. Hizmet eden insaların ne yaptıklarını çok biliyoruzda bilmediğimiz birşeyler mi var? Bireysel anlada neyin mücadelesini veriyoruzda mücadelenin eşiğine dahi sokulmayan ancak canla başla çalışan kardeşlerimizin hakkında laf yetiştirmede üzerimize kimse yok. Bu gün hukuki açıdan ihale edilmesinde hiç bir sakıncası olmayan Kadıköy moda iskelesinin her cuma günü cuma sattinde içki içen insanların içki mekanlarının elinden alınması gibi medyada da böyle gösteren ve o yörenin sakinlerinin mücadelesi kadar bir mücadeleyi, hiç kabullenemediğimiz soğağımızın başında yer alan bir tekel bayisinin ve müdavimlerinin sosyal yaşamımızı olumsuz etkilediğine dair aktiviteleirmizi kendi aramızda konuşmaktan daha ileriye götürememişizdir.
Allah'a emanet olun.

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

SUNFLOWERS' Alıntı:

O zaman sigara mekruhtur!
Her mekruh olan şeyde haram kılınmıştır!
bir yanlışınız var ablam!
z.beyaz, şaşıbeş'te görse böyle demez, diyemez.
zira, mekruh olan şey haram kılınmış olsaydı, zaten adları ayrı olmazdı...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

isoz hocam, vaktim çok dar, yazınızı tam okuyamadım. ama şunu bilmenizi isterim. ben yeşilaydan bahsetmedim. kastım da onlar değildi zaten. ben özellikle medyadan bahsetmek istedim. bu konuda iki yüzlü davranan kesim medyadır. yeşilay aklıma bile gelmedi. yazınızı okuyunca bilahare tam görüş belirtebilirim.

B

Bevadih

Guest

Bu tur derneklerde elbette hakkıyla HaK için çalısanlar vardır..Seninnde anlattığın gibi Sevgili İsoz...
Ama genel yapı yukarıda anlatılan gibi değilmidir..Bu derneklerın işleyişini bozan içindeki sözde ona kendini insanlığa ;aslında kendi ene'lerine hizmet edenler değilmi?

Neden bu güvesizlik oluştu?

Bireysel mücadele cümlene katılıyorum ..Yapabildiklerin var ama genede Yetersızım :-\ ...

S

SimurG

Guest

Bir müsLüman kardeşimi incitmekten rabbime sığınırım...

Yazmış oLduğum yorumu siLdim.. Hakkınızı heLaL ediniz..

I

isoz

Guest

SimurG' Alıntı:
Bir müsLüman kardeşimi incitmekten rabbime sığınırım...

Yazmış oLduğum yorumu siLdim.. Hakkınızı heLaL ediniz..
İçimde meydana gelen reaksiyonu Allah(cc) biliyor.
Şu saate kadar size yorum yapmak için geceledim. Nefsi birşeydi biliyorum. Ancak Yeşilay dernek mi cemiyetmi kim neyi yanlış anladı yoksa kendi egomu mu gerçekten tatmin ettim sorularının cevabını sizin biraz gerilerek yazdığınız yazıya karşı artık bilmiyorum patlarmıydınız başka birşey mi olurdu atacak takatte bırakmadınız. Rabbime havale ediyorum.

S

SimurG

Guest

"Şüphesiz insan çok hırsLı ve sabırsız oLarak yaratıLmıştır.." (Mearic, 19 )

"Sonra da o hırsLa daha da artırmamı umar.." (Müddesir15)

"..Kim nefsinin cimriLiğinden, hırsından korunursa, işte onLar kurtuLuşa erenLerin ta kendiLeridir.." (Haşr , 9 )

*

"...OnLar bu sözü(kuranı) hiç düşünmediLer mi?"

Rabbim bizLeri düşünenLerden eyLesin..

Ben Rabbime havaLe, sen Rabbime emanet....

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

konulara yapılan yorumlar, değerlendirmeler... doğru olabilir, yanlış olabilir. bu ayrı... ama, bu yorumlara verilen reaksiyon'un dozu yüreklerde sancıya müncer olmamalı diye düşünüyorum. yorum yapana karşı daha sağlam argümanlarla karşı konulabilir, ama yapılmış olan bir yorumu sildirecek kadar fevri hasletler ilave edilmemeli...

bu durum, bu hataya en fazla düşen biri olarak şahsımı, ama genelde de herkesi ilzam eder, ve etmeli de diye düşünüyorum.

alın size sigaranın bir kötülüğü daha! :D

sevgili simurg, şöyle kenara gel abim, yak gitsin bi tane, savur dumanını efkar tepelerine doğru... :D

B

Büþra

Guest

İstesem de bakamıyorum zaten Mim Hocam..Sigara kokusu olduğu an anneannem gibi nefesim kesiliyor..Yaşlanıyorum galiba!! :D