İşte En Zararlı Sigara..!

B

Bevadih

Guest
Ynt: İşte En Zararlı Sigara..!

SimurG' Alıntı:
Bevadih, sen varya, 18 Bin aLemin sonuncusu oLmaLısın mübarek :)

Bevadih benim sözLerime tercüman oLmuş, diyecekLerimi dedim:
"Biride faydasından bahsetsin bre!
" :)))))
:D :D :D

Sen'den bekleniyor üstadım faydaları..!! ;D

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

sigaranın faydaları:

muhabbet onunla taçlanır
konuşma zorluğu olanlara bol bol konuşma imkanı verir (şekil A'da görüldüğü gibi :D)
kafası bozulanların sığındığı limandır...
zararlarını inceleme konusunda yapılacak araştırmalar için nice laboratuarlar kurulur, böylece iş sahası açılmış, istihdam meydana getirilmiş olur...
deney olarak kullanılan farelerden kurtulunmuş olunur :D
yerlere attığımız izmaritleri toplamak için, çöpçü istihdam edilir ve bir iş imkanı daha ortaya çıkmış olur.
kül tablası üretmek için, fabrikalar kurulur... bu sayede oluşan iş gücünün sağladığı dolaylı ranttan nice garipler, işsizler faydalanır...
yetmediyse listeyi bi otuz santim kadar daha uzatabilirim....

B

Büþra

Guest

Ayrıca sigara içenler hiç yaşlanmıyormuş..Çünkü erken yaşta ölüyormuş.. :D

S

samimi

Guest

bu ne mübarek(!) bir nimetmiş

B

Büþra

Guest

İşte size sigaranın yararları SimurG Hocam(google'den buldum :D)

*Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.

Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir

Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları sonra da el ve ayakları kesilir.

*Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.

:D :D

SUNFLOWERS' Alıntı:
samimi' Alıntı:
bu ne mübarek(!) bir nimetmiş
Nimet midir ? yoksa Zulmet midir ? Bilinmez! :)
Bilinmez olur mu... Bariz uzun vadeli katl işte... Çaktırmadan, karşı tarafın da rızasıyla bir ölüm gerçekleşiyor...

Rabbim tez zamanda bu illetle mücadele eden kardeşlerimizi kurtarsın inşallah...

Amin...

Büşra... :)

S

SimurG

Guest

Sabah sabah yaptım şöyLe en köpükLüsünden kahvemi, yaktım sigaramı, geçtim kLavyemin başına… Oh! Ne güzeL bir pazar öğLeni..

Nedir kardeşim birkaç gündür, yok sigaranın zararıymış, yok ciLdi bozarmış, yok öLdürürmüş, yok biLmem nee :) .. Bu kadar eyLem boşuna arkadaşLar, hani bir konunun aLtına yorum oLarak “emeğinize sağLık” yazarLarya, benim de sigaranın zararLarını konu aLan konuLarın aLtına “emeğine yazık” diye yazasım geLiyor ama kimse beni anLamaz :))

Dün SunfLowers, bugün Liprade, onLardan önce onLarca kişi ve dünyada binLerce bilim adamı/iLimadamı.. YazdıLar çizdiLer, söyLediLer, kime fayda.. Kim bıraktı.. Sigaraya başLayanLar, zararını biLmeden mi başLamışLar.. Sonra zararını duyunca “aman korktum, ben hemen bırakayım” denecekmiş gibi :)

HeLe icat ediLmiş bir gün varya : “Sigarayı bırakma günü”.. İşte o gün, daha çok sigara içesim geLiyor.. Konunun üzerine bütün hışımLarıyLa giden medya kuruLuşLarı, dernekLer, siviL topLum örgütLeri vs. kimyasaL atıkLardan, kanserojen maddeLerden, kişi üzerindeki oLumsuz etkiLerden bahsederLer ve herkesi sigarayı bırakmaya davet ederLer o gün.. HarcadıkLarı bu yoğun emek ve parayı, konu üzerine yoğunLaştırsaLar da vatana miLLete hayırLarı dokunsa.. Madem biLiyorsun, topLum biLincin var o zaman her zaman göreLim bu tavrını.. KoLayını seçmişLer, çıkmış birisi bugün sigarayı bırakma günü iLan etmiş, kör topaL herkes (medyası, siviL topLum örgütLeri, dernekLer ) baLıkLama işin içine atLamış..

Geçtiğimiz sene gaLiba bu ayLardı yanıLmıyorsam, SuLtanahmet Cami’nin karşısında ki bankLarda oturmuş, eLimde sigara etrafı seyrediyorum.. Yanıma ikisi bayan biri erkek, üç kişi geLdi.. BoyunLarından aşağı acayip resimLer ve yazıLar asıLı.. PaLyaço gibi bir haLLeri var.. “Beyefendi, biz biLmem ne dernegi gönüLLü üyeLeriyiz…”.. “eeeee ? ”.. “Sigara sağLığa zararLıdır, içerisinde kanserojen madde vardır.. bugün sigarayı bırakma günü, bırakmayı düşünmüyor musunuz efendim? “.. “İçerisinde kanserojen madde var diye mi bırakacağım ve bu yüzden mi girişimLeriniz” dedim.. Evet cevabını aLında hemen arkamda duran bir büfeyi gösterdim, tabeLasında “Coca CoLa” yazıyordu.. Dedim ki : “CoLa’nın da içinde kanserojen madde buLundu, onunda sağLığa zararı kanıtLandı.. Peki neden o tabeLayı indirmek yerine, benimLe uğraşıyorsunuz..”

AsLında hakLıyım, madem kanserojen maddeLer çok umrunuzda, madem fikrinizde samimisiniz, maden rekLam peşinde değiLsiniz, o zaman neden Mc DonaLt’s ve benzeri fast foodLarın ve Coca CoLa ve benzeri içecekLerin yasakLanması ve bırakıLmasını, Cips ve benzeri yiyecekLerin yeniLmesini yasakLamasını ve bırakıLmasını öngören kampanyaLar düzenLenmiyorsunuz.. Çünkü sigarayı bırakma gününü icat edenLer, bu dedikLerimi uygun buLmuyor.. BöyLe bir girişimde buLunsaLar ,aLimaLLah ekmekLerinden oLurLar, aç kaLırLar :)

Sigara öLdürür” sözüne kanıt oLarak bir ‘öLü’ gösterebiLirmisiniz bana? AzraiL geLecek, “Fatih, senin öLümün 2020 idi ama sigara içtiğin için bu tarihi erkene aLdık ve seni 2009 da canını aLacağım..” Bak şu sigaranın işine !.. Tamam sigara’nın bazı zararLarı vardır yok demiyorum ama sigara içen kişide iLLa kanser oLuyor yok öLüyor yok biLmem ne gibi LafLarıda Lütfen söyLemeyin artık.. Ömrü hayatında içki ve sigara içmemiş, miLyonLarca insan kanser oLarak öLmedi mi? Ve ömrünün her saatinde sigara içmiş nice insanLar sağLıkLı bir şekiLde öLmediLer mi? Ömrü hayatında sigara içmemiş birisinin kaLkıp bana “Sigara zararLıdır, içtiğinde şu oLur, bu oLur” demesine güLerim.. Sigara’nın yaşama oLan zararını, sigara içip bırakan anLar ve bende onu dinLerim..

Sigara’nın maddi bir faydası oLduğunu asLa savunmam ( Zaten yok) ama manevi faydaLarı oLmuştur, en azından bana.. Kimse sigara içsin demiyorum ama Lütfen bu anti-propaganda yapan, topLumsaL ikiyüzLüLük yapan dernek ve kuruLuşLarın kompLoLarına geLmeyeLim.. Suni, başkalarının icat ettiği gündemLer değiL, samimi ve gerçek çözümseL kampanyaLar buLsunLar sözüm ona YeşiLaycı dernekLer !!!

YoruLdum, ben bi sigara yakayım..

;)

B

Bevadih

Guest

..!cıkardın ortaya...:) güzel yüreklim..

:)

Hocam, siz oldukça zeki birisiniz... Ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz...

Yazınızda katılmadığım noktalar olsa da kola, cips vs. ile ilgili kısımlar oldukça mühim ve dikkate de alınmalı...

Rahmana emanetsiniz...

*Her zamanki gibi anlatımınız da harika... Ne kadar uzun olsa da yarıda bırakılacak gibi değil... :)

B

Bevadih

Guest

Katılıyorum Liprade sana..

Okumayı sevmıyorum..Uzun olan hir yazının altında genelde nıkım görülmez...
Ama üstad yazarsa sayfalar olsun istersen sıkılmadan merakla,ilgıye okunuyor..

Varolsun O..!

S

SUNFLOWERS

Guest

Sevgili SimurG sizin yaşınız ya küçük? Ya da sigaraya geç başladınız?
Bu söylediğiniz cips dir bilmem cola dır bunlar sigara tiryakileri gibi her gün düzenlimi tüketiliyor?
Ve ya günde bir kaç kez mi tüketiliyor?
Hem bu söyledikleriniz ,sigarayla eşdeğer mi?
Yapmayın efenim?
Ben eşimin bana anlattığı sigara içen hastalarından biliyorum!
Ne kadar acı içerisinde öldüklerini!
Tamam içmeyenlerde kanser ve saire oluyor ama? İçenler daha şiddetli bir ağrı ve acıyla hastalıklarını geçirip son nefeslerini veriyorlar..
Arkadaşlar biz ne kadar konuşsak boş!
Bunun kararını gene siz vereceksiniz?
Saygılarımla.. :)

S

SimurG

Guest

EstağfuruLLah Liprade ve Bevadih.. Eksik oLmayın.. Hadi geLin bu güzeL dostLuğu bir sigara yakarak kutLayaLım :) diyesim geLiyor..

İkinizde değerLisiniz eyvaLLah yüreğinize..

Bu arada Büşra, sigaranın faydaLarını yazmış :))) Efferin sene
.. :)

B

Büþra

Guest

SimurG' Alıntı:

Bu arada Büşra, sigaranın faydaLarını yazmış :))) Efferin sene
.. :)
Ne demek Hocam..Siz yeterki isteyin ben bulmaz mıyım?! :D