İŞTE SİZE SOFİ KIZLARI :))))))))))) BAYILDIM BEN GÜLMEKTAN

• Konbuyu başlatan Þehadete Vurgunum
  • Başlangıç tarihi
Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

ASLINDA REZİLLK BİŞEY AMA KENDİLERİNİ BÖLE GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRÜYORLAR... ;D :D ;D :D

[TB] Benzer konular

M

Mercan

Guest
Ynt: İŞTE SİZE SOFİ KIZLARI :))))))))))) BAYILDIM BEN GÜLMEKTAN

Bence hiçde hoş değil...

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Mercan' Alıntı:
Bence hiçde hoş değil...
ewet bencde böyle giyenmeleri ve sofilereden medet ummarları hiç hoş değil

M

Mercan

Guest

Ama bu bize gülme hakkı vermez ...Allah muhafa bizde gülünecek duruma düşe biliriz...Efendimizin(sav) dediği gibi bilselerdi yapmazlardı...

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Mercan' Alıntı:
Ama bu bize gülme hakkı vermez ...ALLAH muhafa bizde gülünecek duruma düşe biliriz...Efendimizin(sav) dediği gibi bilselerdi yapmazlardı...
allahım kosurun inşallah biizi şirke düşmekten...şimdi tebliğ zamanıdır
eminimki biliyolar hemde benden iyi ama yapıyorlar yinede heva ve hevesleri için

M

Mercan

Guest

Bilselerdi eminimki yapmazlardı...Bilerek yapan bir elin parmaklarını geçmez...Onları dualarımızdan eksik etmeyelim inşallah...
Rabbim cümle Muhammed ümmetini utanç verici durumlara düşmekten korusun...Rabbimi emrettiği gibi dost doğru müslüman olalım inşallah...

Y

Yara ßenim

Guest

sübhanallah ALlah ıslah etsin böle bir karikatürü yapanı
tüm sofilerin hakkına girilmiş oluyor çok çok üzüldüm hiç hoş gülünç bir şey değil bunları sofi olan bir insan yapmaz ama işte insanlar ah ah ALlah hidayet versin

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Yara ßenim' Alıntı:
sübhanALLAH ALLAH ıslah etsin böle bir karikatürü yapanı
tüm sofilerin hakkına girilmiş oluyor çok çok üzüldüm hiç hoş gülünç bir şey değil bunları sofi olan bir insan yapmaz ama işte insanlar ah ah ALLAH hidayet versin
inanılmaz ama gercek...ewet sofi olan öyle yapmaz ama sofiler artık şirk yuvaları olmuş
şeyhleri ne diyorlarsa onu yapıyorlar...allah onları ıslah etsin amin

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

Haberin olsun halis (katıksız) olan din yalnızca Allah'ındır, O'ndan başka veliler edinenler (şöyle derler): 'Biz bunlara bizi Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz.' Hiç şüphesiz Allah kendi aralarında hakkında ihtilaf ettikleri şeylerden hüküm verecektir. Gerçekten Allah yalancı kafir olan kimseyi hidayete eriştirmez.» (Zümer, 39/3)

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

melek hanım,özelleden yazmasak görüşlerinizi burayada yazabiliriz...ewet güldüm cünkü cok komikti hatta gülmekten koptum...siz tasavvufla soficilikle uğraşacağınıza biraz gidinde etraftaki putları tağutları kırın...şeyhlerinizin emirlerini yerine gtirdiğiniz kadar allahın indirdikleriyle hükmetseydinix bu hale gelmezdik şimdi...

bugün bir şeyhin evine gittim.boş kaağıt gösterdi bayanın birine kadın diyor sayfada birşey yok adam diyor yok sen yalan söylüyorsun siyah noklatalr olması lazım yalan söyleme diyor.we adam bir tabağın içine ateş yaktı bunu burnuna cek bir daha yalan söleme diyor.bu ne saçmalıktır ya kadınlar hepsi etrafında toplandı bir bayanın erkeğin yanına oturması ne kadar doğrudur sölelin lütfen...

Y

Yara ßenim

Guest

sofi diye kime denir bilmedikleri için böle olsa gerek
şeyh olan birisi asla ve asla emir vermez ben ortamındayım bir şeyh bayanla asla konuşmaz hiç duymadık biz görmedik şahitte olmadık
genellemeyelim bilinçli olan insan örnek verdiğiniz gibi asla davranmaz bir şeyh(şeyhse) açılın saçılın denmez demez
gavs diye yazılşmış karikatürde hakka giriliyor bunu gülünç bölümünde olması bilemiyorum
nerde görülmüş gavs hz nin bir bayanla konuşup bu şekilde giyinin dediği ispatlasın böle bir karikatürü yazık yazık

M

Mercan

Guest

Görünen her zaman doğru değildir...Tüm sofileri zan altında bırakıyorsun...Sofi olmasamda onlara laf söylenmesine gönlüm razı gelmez...Bin düşünüp bir yazalım...Müslümana yaraşır şekilde...

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi

iğrenç bir karikatür üstüne amma tartışmalar çıkmış ha!
öncelikle urfalıdan ufacık bir ricam olucak. ablacım, yeni üyemiz melek hakkında kullandığın üslubunu biraz sert buldum. sana özelden yazdıklarını genele taşımasaydın daha iyi olurdu ablam. söyledikleri yanlış olsun, doğru olsun... o sana güvenerek bir sır gibi emanet etmiş. yani aynı kanaldan, ama daha yumuşacık bir üslupla kardeşimizi incitmeden, kırmadan kendi görüşlerini yazabilseydin daha isabetli olurdu diye düşünüyorum.

şeyh, sofi vb. konular bugün gerçekten muhataralı bir alan haline geldi gerçekten. her ne laf söyleseniz birileri tarafından yanlış anlaşılmaya, reaksiyon gösterilmeye müsait zor konulardan biri haline getirildi...

öncelikle şunu iyi bilmemiz gerek. tarikat, tasavvuf islamın terbiye okuludur. dikkat edin, bütün evliya, enbiya, yani cümle Allah dostları hep bu yoldan geçmişlerdir. hangi islam büyüğünün hayatını inceleseniz onun hayatında mutlaka tasavvufun izlerini, etkisini görmeniz mümkündür.

ama... kabul edelim ki onların şeyhleri, mürşitleri islam şeriatini, haddini hududunu bilen insanlardı. tasavvuf öylesine engin bir denizdir ki, şayet şeriatın çizdiği hudutları bilmiyorsanız, şirk denizine düşüp boğulmanız işten bile değildir. bunu şuna benzetebiliriz. denizde yüzmek güzeldir amma, yüzmeyi bilirseniz! işte öncelikle şeriatın çizdiği hudutları bilmek, öğrenmek ve riayet etmek budur. tasavvuf o zaman tadından doyulmaz bir baklava börek gibidir. tadından doyulmaz.

izninizle bazı misaller vermek istiyorum.

gerçek bir şeyh, hakiki bir mürşit odur ki, müridini adam gibi yetiştirir... ona ilk önce şeriatı öğretir, onun hudutlarını tanıtır. tevhid ile şirk kavramlarının özüne, künhüne vakıf olmasını sağlar. hudutların nerede başlayıp, nerede bittiğini gösterir. sonra da tasavvuf eğitimine geçer. onu gerçek bir gönül eri haline getirir. tam "olduğu" noktada da onun önünden çekilir. ona yol verir. onun Rabbi ile arasında durmaz. çünkü o vazifesini tamamlamıştır artık.

bu konuda yunusumuz en güzel misaldır. bir bakın onun şiirlerine... o kadar şiiri var, ama şeyhinin adı sadece tek bir yerde geçer.

"taptuğun tapusunda,
kul olduk kapusunda...
yunus miskin çiğ idik,
piştik elhamdülillah!" der... onun şeyhini bir daha göremezsiniz. çünkü o gerçek bir şeyhtir ve yunusu adam etmiş, gönlüne aşk'ın iksirini üflemiş ve yolundan çekilmiştir. o artık Rabbiyle hemhaldir.

yani şeyh dediğiniz kendini değil, Rabbini sevdiren nazik ve naif bir öğretmendir adeta...

keza mevlana öyledir... fazla uzatmadan geçelim. şimdi size günümüzden bir örnek vereyim.

bundan takriben bir ay önce rast geldiğim bir örnek vereyim. tarikatlerden birinin mensubuna ait bir internet sitesinin satış ilanına rast geldim. meraklandım. tıkladım ve şöyle bir gezinti yaptım sitede...
rast gele seçtiğim beş on yazıyı okumaya çalıştım. bu yazılardan birinde merak edip saydım. bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Allah ismi celili 3 defa,
sevgili efendimizin ismi şerifi, 2 defa...
ama...
şeyhlerinin ismi... tahmin edebilir misiniz?
tam, 58 defa!!!
evet, yazıyla yazayım bi kez de... tam ellisekiz defa geçiyordu bu yazıda... inanır mısınız, midem bulandı. hayatımda okuduğum bir yazıdan bu kadar iğrenebileceğim hiç aklıma gelmezdi. ve diğer yazıların da bundan çok farklı değildi.... şeyhin ismi çekirce sürüsü gibi işgal etmişti siteyi adeta...

bir de şunu derler: "bu hatalardan şeyhin haberi yoktur. o böyle şeyleri tasvip etmez.!"

iyi de, benim görebildiğimi, okuyabildiğimi bu zat-ı muhterem göremiyor mu? tabii ki biliyor ve görüyor ama, hoşuna gidiyor... insanların kendisine adeta -haşa- bir tanrı gibi tapınması hoşuna gidiyor. ki, seyrediyor, müdahale etmiyor... onlara Rablerini anlatmak, tanıtmak yerine kendi büyüklüğünü(!) boca etmeye çalışıyor. bi nevi saltanat diyebilirsiniz. kendine ait olmayan bir sarayı işgal ederek saltanat sürüyor beyimiz!

işte şirk dediğiniz bu oluyor, küfür dediğiniz bu oluyor. ve inanın bu tür bir şirk cahiliye devrindeki müşriklerin taşlardan yaptıkları putlara tapınmasından çok daha tehlikeli bir şirktir. Rabbim onlara gerçek hidayeti nasip eylesin.

M

melllekk

Guest

melek hanım,özelleden yazmasak görüşlerinizi burayada yazabiliriz...ewet güldüm cünkü cok komikti hatta gülmekten koptum...siz tasavvufla soficilikle uğraşacağınıza biraz gidinde etraftaki putları tağutları kırın...şeyhlerinizin emirlerini yerine gtirdiğiniz kadar ALLAHın indirdikleriyle hükmetseydinix bu hale gelmezdik şimdi...

bugün bir şeyhin evine gittim.boş kaağıt gösterdi bayanın birine kadın diyor sayfada birşey yok adam diyor yok sen yalan söylüyorsun siyah noklatalr olması lazım yalan söyleme diyor.we adam bir tabağın içine ateş yaktı bunu burnuna cek bir daha yalan söleme diyor.bu ne saçmalıktır ya kadınlar hepsi etrafında toplandı bir bayanın erkeğin yanına oturması ne kadar doğrudur sölelin lütfen...

siz tasavvufla soficilikle uğraşacağınıza biraz gidinde etraftaki putları tağutları kırın...şeyhlerinizin emirlerini yerine gtirdiğiniz kadar ALLAHın indirdikleriyle hükmetseydinix bu hale gelmezdik şimdi...

Tüm iyi niyetimle yazdığım mesaja verdiğiniz bu cevabınız beni çok kırdı....özellikle kırmızı yazıdaki sözleriniz çok yanlış...çok ağır... 23 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç bu kadar incinmemiştim

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

es selamun aleyna aleykum selam ve rahmetullahı ve berekatuhu. değerlı musluman kardeşlerım ne oluor boyle ben resmen okudum yuzum kızardı utandım doğrusu.
oncelıkle konuyu şahıs uzerınden tek tek alalım ınsaallahurahman.
sevgılı mucahide bacım senın o resmı koyarken hiç bir art nıyetının olmadığını adım gıbı bılıyorum ve o mesajları okuduğunda da o psikolojini anlayabılıyorum. tamam o karikaturu koyman yanlıştı ama boyle gerçekten dusunduğun zaman yanlıştı ben şahsen o karikaturu gorseydım dusunmeseydım bende koyardım çünkü oyle bir devırde yasıyoruz kı sıstem bızı ıslamdan uzaklaştırmak için her yola bas vurmuş son sozum bacıma ONEMLI OLAN HATALARDAN DERS ÇIKARMAKTIR.
sevgili melek ablama da şunları soylemek ısterım ablacım gerçekten yazdıklarını okuduğumda ıçındekı samımıyetı, temiz duyguları bır nebzede olsa anladım.sana hak werıorum ama bu kadarda mucahide bacımın uzerıne gıdılmez hiç onun durumuna kendınızı koydunuz mu emınım mücahide bacımın ıçınden keşke koymasaydım da geçiyordur olayın boyutunu anladıktan sonra ama olan olmuş onemlı olan muslumanlığın vasıflarını anlayıp boyle ahır bır zamanda bir bırımıze destek çıkmaktır.onun yerıne senden ben ozur dılıyorum hakkını helal et ne olur musluman muslumana kızmasın darılmasın ıstıyorum ben çunku RESULALLAH ALEYHISSELATU WESSELAM halımızı gorse uzuntusunden kahrolurdu.
Sevgılı mercan kardesım gerçekten senınde yazılarını okudum çok ciddi ve uyarıcı bı uslupla konustuğun ıçın bıze doğruyu gosterdığın ıçın ALLAH senden razı olsun hatta bu sozun çok hoşuma gıttı (Ama bu bize gülme hakkı vermez ...ALLAH muhafa bizde gülünecek duruma düşe biliriz...Efendimizin(sav) dediği gibi bilselerdi yapmazlardı...) gerçekten oyle kım bıle bıle cehenneme gitmeyı ıster kı onemlı olan onların cehaletlerıne son wermek için bır gayret içinde olmamızdır.
Sevgılı yara benım kardeşım yazdıklarına hak werıom guzel yazmışsın ne dıelım ALLAH senden razı olsun
SEVGİLİ MİM HOCAM yine yazınla kalbıme su serptin walla anlatım uslubun orneklendırmen harika walla gerçekten ALLAH senden razı olsun Rabbım gonlune gore versın sende olmasan bu sıtenın halı ne olur.
Son olarak mumınler ancak kardeştır tasavvurunu kendımıze ornek alalım dıyorum. Bi ıslam dusmanı gelıp gorse halımızı wallahı guler bıze bı konuyu bu kadar sert uslupla buyutmemek gerek dıyorum musluman yerı geldığı zaman çok sakın bır dılle karsıdakının kalbını kırmadan olayı halletmelı. Uhut savaşı burada bıze en buyuk ornek olmalı bence bu karikatur onun yanında hiç bir şey o savası kaybetmemızın sebeblerı okçuların kendı alanlarını terk etmelerıydı savasta resulullah okçuların yuzunden amcası hz hamzayı kaybettı ıslamın ılk elçısı olan musab bın umeyri kaybettı ve daha niceleri… eğer savatsan sonra bızım kullandığımız gıbı oyle bır uslub onlara kullanılsaydı ne olurdu ALLAH MUHAFAZA. Ama rahmet peygamberı yıne o tatlı hoş sozlerını okşuların gonlune su serpti ve şimdi bana mım hocam o olayı anımsattı tekrardan ALLAH RAZI OLSUN HEPNIZDEN ben çok konutsum galıba hakkınızı helal edın
ES SELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKATUHU

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

melllekk' Alıntı:
siz tasavvufla soficilikle uğraşacağınıza biraz gidinde etraftaki putları tağutları kırın...şeyhlerinizin emirlerini yerine gtirdiğiniz kadar ALLAHın indirdikleriyle hükmetseydinix bu hale gelmezdik şimdi...

Tüm iyi niyetimle yazdığım mesaja verdiğiniz bu cevabınız beni çok kırdı....özellikle kırmızı yazıdaki sözleriniz çok yanlış...çok ağır... 23 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç bu kadar incinmemiştim

gercekler acıdır melek hanm...

diğer yorumlarada daha sonra cevap vereceğim

M

Mercan

Guest

Önemli olan cevap vermek değil karşındaki kırmadan cevaplamak ablam...

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

uuff konuyu sılelım gıtsın yaff

Ã

Þehadete Vurgunum

Guest

ŞeHaDeTe SeVDaLı hAttAb' Alıntı:
uuff konuyu sılelım gıtsın yaff
hayır kesimlikl konu silinmeyecektir.

mercan ablam,ben kmiseyi kırmadım herkes kendi düşüncesini öne sürmekte özhürdür

H

hattab_sehadete_sevdali

Guest

eğer bıraz daha bu mevzu uzarsa affınıza sığınarak her turlu cezayı goze alaraktan konuyu sılecem