Ücretsiz SMS Göndermek İstermisiniz !

  • Konbuyu başlatan TakeOne
  • Başlangıç tarihi
T

TakeOne

Guest
Bir Alman web sitesinden Türkiye ve Avrupa ülkelerinin çoğuna kaydolmadan veya mail adresinizi vermeden sms gönderebilirsiniz.

İşte o sitenin adresi : http://www.free-sms-world.de/free-sms-versand.php

Türkiye için nasıl Yollayacaksınız ?

1 - Basamakta ilk yere Türkei (+90) seçenegini seçeceksiniz, ve yan tarafta GSM operatörlerimizin numarası çıkacak, burdan sms gödereceğiniz operatörü seçin.

2 - Rufnummer yazan yere 7 haneli sms göndermek istediğiniz noyu yazacaksınız.

3 - Bburası önemli değil, çek koymadan atlayabilirsiniz.

4 - Smsinizi buraya yazın. Yan tarafta gönderme zamanı (terminversand) var. İsterseniz ordan smsinizin gideceği zamanını ayarlayabilirsiniz, yalnız almanya saatine göre ayarlandığı için smsinizin gideceği saatten 1 saat öncesini seçmelisiniz. Çünkü Türkiye ile arasında 1 saat zaman farkı var.

5 - Bu kısımdaki yere çek koymalısınız, yoksa smsinizi gönderemezsiniz.

6 - Son olarak aşağıdaki bannera tıklayıp artık smsinizi yollayabilirsiniz.

SMS erfolgreich versendet yazarsa, smsiniz başarıyla ulaşmış demektir.

ÖNEMLİ NOTLAR :

:: SMS ler 140 karakter ile sınırlıdır.
:: Günde 5 sms hakkınız vardır. (Modeminizi resetleyerek bu sayıyı arttırabilirsiniz.)
:: Türkiyeden sadece 532-533-535-536-542-543-544-546-505 No ile başlayan mobil numaralara SMS atabilirsiniz.

Güle Güle Kullanın...
 

[TB] Benzer konular

Ö

özleyis

Guest
Ynt: Ücretsiz SMS Göndermek İstermisiniz !

Tesekkürler hemen deniyorum :D
 
E

EbruCetintas

Guest
Ynt: Ücretsiz SMS Göndermek İstermisiniz !Ücretsiz SMS Servisleri Hakkında

İnternet üzerinden zaman zaman aniden ortaya çıkan ve çıktığı gibi aniden ortadan kaybolan ücretsiz SMS servisleri ile ilgili bir çok soru gelmektedir. Bu servisler nedir ? İşe yarar mı ? Bu servisler telefon faturamı arttırabilir mi ? Kullanmamda herhangi bir sakınca var mı ? Ücretsizi de varken niçin MutluSMS kullanmalıyım ?

Öncelikle SMS gönderme hizmeti doğası gereği ücretli bir hizmettir. Siz herhangi bir web sayfasından ücretsiz SMS gönderdiğinizde bile kullanıdığınız internet sitesi bu hizmet için operatörlere para öder. Ayrıca bir sistemin oluşturulmasının yazılım ve sunucu maliyeti vardır. Örneğin MutluSMS'in arka planında çalışan yazılım kodları tam olarak 17287 satırdır ve sunucu bulundurma hizmeti için de her ay düzenli bir para ödenmektedir. Bu siteler ile ilgili yapılacak en basit açıklama parayla aldıkları bir hizmeti size hayrına vermedikleridir.

Pek bu siteler sizden ne istemektedir ? Telefon numaranızı ve alabildikleri tüm bilgileri alarak , bu bilgiyi paraya dönüştürmeye çalışırlar. İyi de bana hiç bir bilgi sormadılar, hiç bir bilgimi vermedim diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü IP, coğrafi konum, kullandığınız işletim sistemi, tarayıcınız, hangi siteden geldiğiniz, bazı cookie(çerez)ler aracılığı ile gezdiğiniz siteler ve ilgi alanlarınız gibi birçok bilgiyi alabilirler ve bunların yanında email ve cep telefonunuz gibi çok özel bilgilerinize de sahip olurlar.

Peki bu bilgiler ile neler yapabilirler ? Bilgisayar dünyasının ilk Hacker'larından Kevin Mitnick'in kitabında Social Engineering diye bahsettiği sizden aldıkları bilgileri sizden daha çok bilgi almak için kullanarak bilgisayarınıza ya da banka hesaplarınıza girmenin yollarını bulabilirler. Ya da tüm elde ettikleri kişisel bilgilerinizi reklam amaçlı kullanılmak üzere başkalarına satabilirler.

Maliyetlerini azaltmak için en ucuz sistemleri kullanılar. Dolayısıyla mesajınızın gitmesi çok uzun zaman alır ya da daha da kötüsü hiç gitmez. Ücretsiz SMS gönderdiklerini söyleyen ama göndermeyen, asıl amaçları kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı almak olan bir çok site vardır internetin anarşik ortamında.

Ayrıca gönderdiğiniz kişinin de cep telefonu numarasını almış olurlar. Yani sadece kendinizi değil SMS gönderdiğiniz kişileri de potansiyel tehlike içinde bırakırsınız.

Sonuç olarak; ücretsiz SMS göndermek diye bir şey yoktur,ya gönderemezsiniz ya da bedelini bir şekilde mutlaka ödersiniz.

www.mutlusms.comhttp:// alıntı
 

|Ⓢєччαh|

MiM
Yönetici
Admin
Tema üyesi
Ynt: Ücretsiz SMS Göndermek İstermisiniz !

sevgili ebrucetintaş, verdiğiniz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim ablam... yalnız, verdiğiniz alıntı adresi zaten bu işi yapan bir firma... burasını anlayamadım.
 
E

ekremeee

Guest
Ynt: Ücretsiz SMS Göndermek İstermisiniz !

bu gerçekmi :))

benim bu tür şeylerle ilgim yoktur

hele biri bunu bana daha açık bi şekilde anlatsın ;D
 
Üst