Özel Ergin Koleji ğörencilerinden esnaf ziyareti

fussilet

Üye
Yönetici
Özel Ergin Koleji öğrencilerinden esnaf ziyareti

Ziyarette, geçmişte kabul gören mesleklerle, bugün de kabul gören meslekler arasındaki farklılıkları araştırmak ve karşılaştırma yapmak için Tol Çarşıa€™ya gezi düzenlendi.
Öğrenciler gezide terzi, anahtarcı, bıçakçı, kalaycı meslek gruplarının çalışma şekli ve ortamlarını yakından inceleme ve gözlemleme imkanı buldu. Terzide nasıl elbise dikildiğini, bel ve boy ölçümünün nasıl alındığını, dikişlerin nasıl atıldığını uygulamalı olarak gören öğrenciler, anahtarcıda anahtarın nasıl yapıldığını, çeşitlerini, eski ve yeni anahtarlar arasındaki farkları gözlemledi. Öğrenciler, kalaycıda bakırların nasıl kalaylandığını, kullanılan malzemeleri, körüğün ateşi nasıl alevlendirdiğini büyük bir ilgi ve istekle incelediler.
Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, kolejin sosyal ve kültürel açıdan eğitici ve öğretici etkinlikleri yanı sıra derste öğretilen bilgilerin de uygulamalı olarak öğrencilere gösterildiğini söyledi.
Bu haber 1 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: Özel Ergin Koleji öğrencilerinden esnaf ziyareti
 

[TB] Benzer konular

Üst