Öörencilere süt daöıtımı uygulaması yarın başlıyor

fussilet

Üye
Yönetici
Öğrencilere süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor

İlköğretim okullarında süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor. Proje kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrenciler, haftanın 5 günü süt içecek.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü projeden ana sınıfı, ilköğretim 1, 2, 3, 4, ve 5. sınıf öğrencileri faydalanacak. Proje ile Türkiye genelindeki 32 bin 574 okulda 7 milyon 200 bin öğrenciye haftanın 5 günü süt dağıtılması öngörülüyor. Sütler öğrencilere 200 mililitrelik kutular içinde verilecek.
Elbistan'da ise yaklaşık 14 bin öğrenci yarın ilk kez süt içecek. Okullara getirilen uzun ömürlü sütlerin görevli öğretmenler tarafından dağıtılacağı öğrenildi.
Bu haber 609 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: Öğrencilere süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor
 

[TB] Benzer konular

Üst