Çocuğunuzu Sağlıklı Beslemenin Yolları...

Çocuğunuzu sağlıklı beslemenin yolları

Önümüzdeki günlerde okula başlayacak çocuklarınızın sağlıklı beslenmesini nasıl sağlayabilirsiniz. Forbes.com'da yer alan habere göre, işte size çocuğunuzun yemek seçimini etkilemenin yolları:

Yiyecekler hakkında onunla konuşun: Çocukların çoğu ile yiyecekler hakkında tartışmak baştan kaybedilmiş dava olabilir. Sıklıkla, çocuklar bir şeyin tadının iyi olup olmadığını bilirken, içinde ne kadar kalori, şeker, tuz ve yağ olduğu konusunda çocuğunuza akıl vermelisiniz. Günde niçin bir şekerli gıda tüketmesi gerektiği gibi temel kuralları çocuğunuzla tartışmanız, farklı yiyecek grupları hakkında onları eğitmenize yardımcı olacak.

Sevdiği ve sevmediği yiyeceklere saygı gösterin: Çocuğunuzun damak zevkini değiştirmenin imkansız olduğunu söyleyen uzmanlar, bununla savaşmak yerine, çocuğunuzun hangi yemekleri sevdiğini ve sevmediğini gözönünde bulundurarak yemek seçimi yapmanızı öneriyor. Eğer çocuğunuz, tadı buruk olduğu için brokoli yemek istemiyorsa, tercih edeceği ve sevdiği başka sebzelerden pişirin.

Buzdolabınızı ve dolaplarınızı sağlıklı seçeneklerle doldurun: Evi meyve, sebze ve tam tahıllı gıdalarla doldurmak, çocuğunuzun doğru atıştırmalıkları seçmesini kolaylaştıracaktır. Mutfak masanızın üzerine meyve sepeti koymak da çocuğunuzun sağlıklı beslenmesine yardımcı olacaktır. Bunun gibi hilekar çözümler, çocuğunuzun yağlı patates cipsi ya da şekerlemeler yerine sağlıklı atıştırmalıklardan tüketme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olacaktır.

Gizli kaloriler hakkında dikkatli olun: Bazı yiyecekler ve içecekler çocuklar için sağlıklı görünebilir, ancak gerçekte bunlar şeker, tuz ve yağla doludur. Enerji barları, yulaflı, meyveli kahvaltılık gevrekler ve meyve silindirleri bunlara iyi birer örnektir. Benzer şekilde meyveli yoğurt tüpleri, kalsiyum ile önemli vitaminler içeriyor, fakat aynı zamanda bunlara şeker de ekleniyor. Hazır aldığınız bu gıdalar yerine, evde bu atıştırmalıkları kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Örneğin, biraz donmuş meyve, biraz portakal suyunun içine biraz normal yoğurt ekleyerek yapabilirsiniz.

İlgi alanlarına başvurun: Her ne kadar çocuklar beslenmeyle ilgilenmese de, onların anlayacağı terimleri kullanarak onların ilgisini çekebilirsiniz. Eğer arabaya kötü benzin koyarsanız, arabanızın performansı iyi olmayacaktır. Benzer şekilde, çocuklarınızın sevdiği gıdaları düşünüp doğru ve sağlıklı yiyecekler vererek, onların enerjik olmasını sağlayabilirsiniz.

Dengeli beslenmesini sağlayın: Anne-babalar, çocukları çok fazla şekerleme yediğinde ya da fazla sebze ve meyve yemediğinde gereksiz bir şekilde onlara sert davranırlar. Çocuklara dengeli bir yemeğin nasıl olması gerektiği öğretilmeli. Evinizde ailece dengeli bir şekilde beslenirseniz, çocuğunuz da bunu öğrenecek ve bu şekilde beslenmeye alışacaktır.
Zaman
 

[TB] Benzer konular

Ü

Üye silindi

Guest
Купить цифровые версии игр +для xbox + и получи бесплатно игры STEAM в подарок, расследовать свое убийство в игре Murdered + Buy ✅Prey Digital Deluxe Edition Xbox one and download
ключи игр xbox +one купить+ Buy ✅PLAYERUNKNOWN´S BATTLEGROUNDS (PUBG) Xbox One and download
microsoft xbox +one купить игры+ Buy ✅ Middle-earth: Shadows of war full XBOX Key Edition and download
Grand Theft Auto V / GTA 5 XBOX ONE Цифровой Ключ
Resident Evil 3 Xbox One Key
METRO: LAST LIGHT REDUX +подарок
The Crew 2, F1 XBOX/PC+present
Diablo III: Eternal Collection Xbox One
FAR CRY
Wolfenstein II: The New Colossus
The Division 2
Call of Duty: - XBOX
DARK SOULS™ III Xbox
MORTAL KOMBAT 11 XBOX ONE X/S
Dying Light:The Following - Enhanced XBOX ONE
GOOGLE PLAY US 15$ [/url ]
[url=https://plati.market/itm/3116494] iTUNES GIFT CARD - $10 (USA)+подарок

Steam Turkey 50 TL Gift Card Code(FOR TURKEY ACCOUNTS)
Avast! internet security/ Premium Security
Vampyr XBOX ONE ключ+подарок
AVG TuneUp 1 ПК 1 год
Serious Sam Collection XBOX ONE ключ+ПОДАРОК
Project CARS 2 XBOX KEY (XBOX ONE) КЛЮЧ
Netflix Турция Подарочный код 75 TL
The Elder Scrolls Online (XBOX ONE)
World War Z - Game of the Year Edition XBOX/ КЛЮЧ
Sniper Elite 3 ULTIMATE EDITION Xbox One ключ
DiRT Rally 2.0 - Game of the Year Edition (XBOX ONE)
Откройте дебетовую карту Польза онлайн, Сделайте покупки от 10 000 р в месяц по вашей карте Польза,Получите +1%на остаток по карте HOME BANK
 
Üst