Ãœzerine çaydanlık devrilen çocuk ğldü, yakınları hemşirelere saldırdÄ

fussilet

Üye
Yönetici
Ãœzerine çaydanlık devrilen çocuk öldü, yakınları hemşirelere saldırdı

Gaziantep'te, evde üzerine çaydanlık dökülen 1 yaşındaki Umut Ganiyolu, özel bir hastaneden sevk edildiği Çocuk Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. İddiaya göre ölüm haberini alan minik Umut'un yakınları, zorla girdikleri yanık merkezinde 2 hemşire ile bir temizlik görevlisine saldırdı.
Ulaş Mahallesi'nde dün meydana gelen olayda, 3 çocuk annesi 25 yaşındaki Elif Ganiyolu, iddiaya göre çocuklarına yemek yedirirken kazayla içinde Kaynar su buluhah çaydanlığı çarptı. Kaynar su, 1 yaşındaki oğlu Umut'un üzerine devrildi. Ailesi tarafından otomobille özel bir hastaneye götürülen Umut Ganiyolu, buradaki ilk müdahalenin ardından Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi.
Gaziantep Çocuk Hastanesi Yanık Merkezi'nde tedaviye alınan Umut Ganiyolu, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Çocuğun ölüm haberini alan aile fertleri, iddiaya göre kapıyı zorlayarak yanık merkezine girip hemşireler Adile Polat ile Sümeyye Kandilcik ile temizlik görevlisi Sevgi Yeşilyaprak'a fiziki ve sözlü saldırıda bulundu. Çıkan arbede diğer görevlilerin araya girmesiyle güçlükle sonlandırıldı.
Ölen Umut Ganiyolu'nun cenazesi ise otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu Otopsi Merkezi'ne götürüldü.
Çocuk Hastanesi Başhekimi Süleyman Değirmenci, boyun kısmına Kaynar su ve çay döküldüğünü belirterek, ölüm olayından sonra 6 kadın hasta yakınının Yanık Ãœnitesi'nin kapısını zorlayarak 2 hemşire ile 1 personele fiziki ve sözlü saldırıda bulunduğunu söyledi. Başhekim Değirmenci, "Olay sağlık müdürlüğü ve bakanlığımıza bildirildi. Emniyet güçleri ve bakanlığımız olayı takip etmektedir. Avukatlar aracılığıyla saldırı olayı kamu davasına dönüşmüş durumda takip edilmektedir" dedi.
İHMAL İDDİASI
Olayda hastanelerin ve doktorların ihmali olduğu iddiasında bulunan çocuğun dedesi Hasan Tarlacı ise "Bize ilk gittiğimiz özel hastanede ambulans verilmedi. Yavrumuzu otomobille Çocuk Hastanesi'ne götürdük. Orada tedaviye alındı. Önce bize, 'Gidin burada beklemeyin' dediler. Sonra tekrar bizi çağırıp evrak imzalattılar. Çıkar çıkmaz bize 'Başınız sağ olsun' dediler. Neye uğradığımızı şaşırdık. Çocuğun durumu ağırsa neden bize bilgi vermediler. Çocuk öldükten sonra bizi çağırdılar. Eğer durumu iyiyse yarım saatte nasıl vefat ediyor? Bu olayda ihmal olduğunu düşündüğümüz için sorumlulardan şikayetçiyiz" diye konuştu.
Olayla ilgili soruşturma sürerken, yapılan otopsinin ardından Umut Ganiyolu'nun cenazesi Yeşilkent Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Bu haber 1 defa okundu.Avea aboneleri ABONE yazıp 9462a€™e göndererek ilanları cep telefonlarına alabilirler. İptal için a€œİPTALa€ yazıp 9462a€™ye göndererek de servisten ayrılabilirsiniz.Servis haftalık 0,99 TL olarak ücretlendirilir. Fiyatlara % 18 KDV ve % 25 ÖİV dahildir. Paket üyeliği aylıktır.Günde 2 bilgilendirme SMS'i gelmektedir

Source: Ãœzerine çaydanlık devrilen çocuk öldü, yakınları hemşirelere saldırdı
 
[TB] Benzer konular Forum Tarih
R Örgü-Nakış-Oya 1 1K

[TB] Benzer konular

Üst