Ãœmmeti Birleştirmek Farz, Bğlmek Haramdır

fussilet

Üye
Yönetici
Ãœmmeti Birleştirmek Farz, Bölmek Haramdır

Prof. Dr. Hayrettin Karaman


Yeni Şafak gazetesi yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman, ümmetin birliğini savunarak, "Müslümanlara düşen vazife daha fazla bölünmek, daha fazla çatışmak yerine birleşmek, bütünleşmek, hak ve adaleti birlikte sağlamak için işbirliği yapmak, birlik, dirlik ve düzenimizi bozarak meşru olmayan menfaat devşirme peşinde olanlara fırsat vermemektir." diyor.
Mevcut düzenin bu davranışa engel olmadığını ifade eden Karaman, "Kürt, Türk, Arab, Farsî, Berber... bütün Müslümanların âkıl adamları, Müslüman kanaat önderleri bir araya gelmeli, olup biteni müzakere etmeli, ümmetin yoluna ışık tutacak açıklamalar yapmalıdırlar. Düzen buna da engel değildir." görüşleriyle birlik çağrısı yapıyor.
Karaman'ın birlik ve beraberlik çağrısı yapan, "Bölünmeye giden yol kapatılmalıdır", "Tefrika Savunulamaz", "Ãœmmeti Birleştirmek Farz, Bölmek Haramdır" ve "İslami Görüş" başlıklı yazılarını aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:
Bölünmeye Giden Yol Kapatılmalıdır
http://www.yenisafak.com.tr/Yazarlar/?i=32013&y=HayrettinKaraman
Tefrika Savunulamaz
http://www.yenisafak.com.tr/Yazarlar/?i=32157&y=HayrettinKaraman
Ãœmmeti Birleştirmek Farz, Bölmek Haramdır
http://www.yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=17.05.2012&y=HayrettinKaraman
İslami Görüş
http://www.yenisafak.com.tr/yazarlar/?t=18.05.2012&y=HayrettinKaraman
YAYIN TARİHİ: 18.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Source: Ãœmmeti Birleştirmek Farz, Bölmek Haramdır
 
Üst