Bakara / 185. Ayet
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذ۪ٓي اُنْزِلَ ف۪يهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِۚ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُۜ وَمَنْ كَانَ مَر۪يضًا اَوْ عَلٰى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ اَيَّامٍ اُخَرَۜ يُر۪يدُ اللّٰهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلَا يُر۪يدُ بِكُمُ الْعُسْرَۘ وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللّٰهَ عَلٰى مَا هَدٰيكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Orucun farz kýlýndýðý ramazan ayý, insanlara hidâyet rehberi olup onlara doðru yolu gösteren ve hakký bâtýldan ayýrýcý en açýk delilleri ihtiva eden Kur'an'ýn indirildiði aydýr. Ýþte bu sebeple içinizden ramazan ayýna eriþen orucunu tutsun. Ancak hasta veya yolcu olup da oruç tutamayan kimse, tutamadýðý oruçlarý baþka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylýk diler, fakat zorluk dilemez. Bütün bunlar sayýyý tamamlamanýz, size doðru yolu gösterdiði için Allah'ýn yüceliðini tanýmanýz ve O'na þükretmeniz içindir.

Ayva Tatlısı

Başlatan liprade, Nisan 01, 2010, 08:52:11 ÖÖ

liprade

ADMiN
8,616
Nisan 01, 2010, 08:52:11 ÖÖ
Ayva tatlısı

Tatlıların arasında en hafif olma özelliğini taşıyan ve görüntüsü ile iştah açan lezzetine doyulmaz bir tatlı,Ayva tatlısı

MALZEMELER

6 adet ayva
2 su bardağı şeker
2 su bardağı su
100 gr lohusa şeker
1/4 limon
200 gr kaymak

HAZIRLANIÞI

Ayva kabukları soyulur ortandan ikiye bölünür, çekirdekleri çıkarılır ve orta kısımları hafifçe oyulur.

Þeker ve suyu ocağa koyun şerbet kaynayınca ayvaları içine ilave edin ve hafif haşladık dan sonra tepsiye dizip fırına sürünüz. (tepsinin içi yarıya kadar şerbet olacak )

180 derecelik fırında 20 dakika kaldıktan sonra ayvaları alıyoruz soğumaya bırakıyoruz, soğuduktan sonra üzerine kaymak ilave edip servise hazır.Ayva tatlısı servise hazır.

İhsan USTA


"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.123 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017