Mâide / 3. Ayet
حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ لِغَيْرِ اللّٰهِ بِه۪ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّط۪يحَةُ وَمَٓا اَكَلَ السَّبُعُ اِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَاَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْاَزْلَامِۜ ذٰلِكُمْ فِسْقٌۜ اَلْيَوْمَ يَئِسَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ د۪ينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِۜ اَلْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ د۪ينَكُمْ وَاَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَت۪ي وَرَض۪يتُ لَكُمُ الْاِسْلَامَ د۪ينًاۜ فَمَنِ اضْطُرَّ ف۪ي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِاِثْمٍۙ فَاِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Size þunlar haram kýlýndý: Kendiliðinden ölen murdar hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan baþkasýnýn adýna kesilen hayvanlar, henüz caný çýkmadan yetiþip þartýna uygun tarzda kestikleriniz dýþýnda boðularak, bir þey vurularak, yukarýdan yuvarlanarak, boynuzlanarak yahut yýrtýcý bir hayvan tarafýndan parçalanarak ölen hayvanlar, putlara ait sunaklarda kesilen hayvanlar ve zar atarak, kumar oynayarak elde edilen etler, yiyecekler. Bunlarý yemek, Allah'ýn yolundan çýkmaktýr. Bugün artýk kâfirler dîninizi söndürmekten ve sizi dinden döndürmekten ümitlerini kesmiþ durumdadýrlar. O halde onlardan korkmayýn, benden korkun. Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladým ve sizin için din olarak Ýslâm'ý seçtim. Ancak kim açlýktan bunalýp çaresiz kalýrsa, günaha meyletmeksizin haram olan bu etlerden yiyebilir. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, engin merhamet sahibidir.

Uğur Işılak - Gözlerin Şiiri ve Hasbihal

Başlatan sýrr-ý nihan, Nisan 02, 2009, 11:58:28 ÖS

Bevadih

Ziyaretçi

Göz öz,öz gözdür..

Budurr:) eyvallah...

.Gözlere önem veren biri olarak  çok hoşuma gitti bu paylaşım  CanHasan...Eyvallah güzel yüreğine...

sýrr-ý nihan

Moderatör
6,141
Size de eyvALLAH can ablam.

Bu videoların izlenmemesine üzülüyordum hakikatten.  Mutlu ettiniz beni ablacım.. Eyvallah gül yüreğinize.

þeyda

Ziyaretçi
Uğur ışılak takdire şayan bir sanatçıdır kendisinin hayranıyım teşekkürler sunum için :)

*( Sırrı nihan imzanda yazım hatası mı var , bana mı öyle geldi ? )

sýrr-ý nihan

Moderatör
6,141
Alıntı yapılan: şeyda - Temmuz 15, 2009, 09:45:30 ÖÖ
Uğur ışılak takdire şayan bir sanatçıdır kendisinin hayranıyım teşekkürler sunum için :)

*( Sırrı nihan imzanda yazım hatası mı var , bana mı öyle geldi ? )

   Doğru dediniz ablacım, benim nazarımda' da çok değerli bir sanatçıdır kendileri.

   Þu an imzamı değiştirdim abla, ama sanırım   ''Bu şehr-i sitanbul'ki... '' diye giden dizede'ki  ''sitanbul'dan'' bahsediyorsunuz. Divan şiiri şairlerinden nedim 'in yazdığı bu dize, benimde aklıma takıldı ve araştırdım acep neden ''sitanbul'' denmiş diye. Bir bulguya varamadım bu konu da. Ama kendimce kafiye oluşturmak adına böyle bir mahlas kullanmıştır diye yorumladım.

murat ustaoglu

Ziyaretçi
teşekkürler

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.130 saniyede 28 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017