Mâide / 89. Ayet
لَا يُؤَاخِذُكُمُ اللّٰهُ بِاللَّغْوِ ف۪ٓي اَيْمَانِكُمْ وَلٰكِنْ يُؤَاخِذُكُمْ بِمَا عَقَّدْتُمُ الْاَيْمَانَۚ فَكَفَّارَتُهُٓ اِطْعَامُ عَشَرَةِ مَسَاك۪ينَ مِنْ اَوْسَطِ مَا تُطْعِمُونَ اَهْل۪يكُمْ اَوْ كِسْوَتُهُمْ اَوْ تَحْر۪يرُ رَقَبَةٍۜ فَمَنْ لَمْ يَجِدْ فَصِيَامُ ثَلٰثَةِ اَيَّامٍۜ ذٰلِكَ كَفَّارَةُ اَيْمَانِكُمْ اِذَا حَلَفْتُمْۜ وَاحْفَظُٓوا اَيْمَانَكُمْۜ كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللّٰهُ لَكُمْ اٰيَاتِه۪ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Allah kasýtsýz olarak yaptýðýnýz yeminlerden dolayý sizi sorumlu tutmaz, fakat bilerek yaptýðýnýz yeminlerden dolayý sorumlu tutar. Bunun kefâreti, ailenize yedirdiðinizin orta hallisiyle on fakiri bir gün sabah akþam doyurmak veya giydiðiniz orta hallisiyle onlarý giydirmek yahut bir köleyi hürriyetine kavuþturmaktýr. Buna gücü yetmeyen üç gün oruç tutmalýdýr. Ýþte yemin ettiðinizde onu bozmanýn kefâreti budur. Bununla birlikte, yeminlerinize baðlý kalýp gereðini yerine getirin. Þükredebilmeniz için Allah size âyetlerini iþte böyle açýklamaktadýr.

MEB'den Öğretmenlere 'Eş Durumu' Müjdesi

Başlatan liprade, Temmuz 23, 2010, 08:06:54 ÖS

liprade

ADMiN
8,616
Temmuz 23, 2010, 08:06:54 ÖS
MEB'den öğretmenlere 'eş durumu' müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamaları ve nakilleri için yeni düzenleme oluşturdu. Düzenlemeye göre öğretmenler çalışan eşlerinin bulunduğu yerlerdeki kadrolara atanabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamada, öğretmenlerin özür durumuna bağlı iller arası yer değiştirmesine ilişkin olarak, ''Herhangi bir öğretmenimiz 26. tercihine de atanamaması durumunda 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini seçebilecektir'' denildi.

MEB Personel Genel Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında, öğretmenlere ''2010 Özür Durumuna Bağlı İller Arası Yer Değiştirme'' başvurularında alanlarında açılan 25 eğitim kurumu için tercih hakkı verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Öğretmenlerimiz 26. tercihiyle de 'bunlardan boş kalacak eğitim kurumlarına atanmak istiyorum' seçeneğini kullanabileceklerdir. Herhangi bir öğretmenimiz 26 tercihine de atanamaması durumunda 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini seçebilecektir.

Ayrıca, alanında 25'den az tercih edebilecek kurum bulunan öğretmenlerimiz bu kurumları tercih ettikten sonra 'il emrine atanmak istiyorum', sistemde hiçbir eğitim kurumu görünmeyen öğretmenler ise doğrudan 'il emrine atanmak istiyorum' seçeneğini kullanarak tercih yapabilecektir.''


AA


"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.149 saniyede 26 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017