Mâide / 3. Ayet
حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ لِغَيْرِ اللّٰهِ بِه۪ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّط۪يحَةُ وَمَٓا اَكَلَ السَّبُعُ اِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَاَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْاَزْلَامِۜ ذٰلِكُمْ فِسْقٌۜ اَلْيَوْمَ يَئِسَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ د۪ينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِۜ اَلْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ د۪ينَكُمْ وَاَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَت۪ي وَرَض۪يتُ لَكُمُ الْاِسْلَامَ د۪ينًاۜ فَمَنِ اضْطُرَّ ف۪ي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِاِثْمٍۙ فَاِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Size þunlar haram kýlýndý: Kendiliðinden ölen murdar hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan baþkasýnýn adýna kesilen hayvanlar, henüz caný çýkmadan yetiþip þartýna uygun tarzda kestikleriniz dýþýnda boðularak, bir þey vurularak, yukarýdan yuvarlanarak, boynuzlanarak yahut yýrtýcý bir hayvan tarafýndan parçalanarak ölen hayvanlar, putlara ait sunaklarda kesilen hayvanlar ve zar atarak, kumar oynayarak elde edilen etler, yiyecekler. Bunlarý yemek, Allah'ýn yolundan çýkmaktýr. Bugün artýk kâfirler dîninizi söndürmekten ve sizi dinden döndürmekten ümitlerini kesmiþ durumdadýrlar. O halde onlardan korkmayýn, benden korkun. Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladým ve sizin için din olarak Ýslâm'ý seçtim. Ancak kim açlýktan bunalýp çaresiz kalýrsa, günaha meyletmeksizin haram olan bu etlerden yiyebilir. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, engin merhamet sahibidir.

Hüdai salatasi

Başlatan Almina, Mayıs 21, 2009, 01:37:06 ÖS

Almina

Ziyaretçi
Mayıs 21, 2009, 01:37:06 ÖS
Malzemeler:

Mayonezi için;
2 yumurta
2.5 çay b.sıvıyağ
1 kaşik nişasta
2 su b. su
tuz  limon gözkarari yoğurt

harcİ için;
6,7 patates(haşlanacak)
4,5 adet havuç(haşlanacak)
3,4 salatalik turşusu
bezelye

Hazirlanişi;
patates ,havuç,salatalık küp küp doğranacak bezelye ilave edilecek sonra mayonezi ilave ediecek servis tabağana alip üstüne kirmizi pul biber (arzuya göre)
afiyet olsun...

çok güzel bir salata türü tadi çok güzel oldu ben çok sevdim.

Þehadete Vurgunum

Ziyaretçi
Mayıs 21, 2009, 01:38:30 ÖS
aaaaaaaa benim salatam varmışta haberim yokmuş eski ismimin salatası
emeğine sağlık abla:)

Almina

Ziyaretçi
Mayıs 21, 2009, 01:42:26 ÖS
Alıntı yapılan: Þehadete Vurgunum - Mayıs 21, 2009, 01:38:30 ÖS
aaaaaaaa benim salatam varmışta haberim yokmuş eski ismimin salatası
emeğine sağlık abla:)

:) ist.da okuyan ark.yapmişti çok güzel olmuştu hüdai kursunda öğrenmişler bu güzel ismi vermişler:)

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.121 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017