Bakara / 185. Ayet
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذ۪ٓي اُنْزِلَ ف۪يهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِۚ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُۜ وَمَنْ كَانَ مَر۪يضًا اَوْ عَلٰى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ اَيَّامٍ اُخَرَۜ يُر۪يدُ اللّٰهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلَا يُر۪يدُ بِكُمُ الْعُسْرَۘ وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللّٰهَ عَلٰى مَا هَدٰيكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Orucun farz kýlýndýðý ramazan ayý, insanlara hidâyet rehberi olup onlara doðru yolu gösteren ve hakký bâtýldan ayýrýcý en açýk delilleri ihtiva eden Kur'an'ýn indirildiði aydýr. Ýþte bu sebeple içinizden ramazan ayýna eriþen orucunu tutsun. Ancak hasta veya yolcu olup da oruç tutamayan kimse, tutamadýðý oruçlarý baþka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylýk diler, fakat zorluk dilemez. Bütün bunlar sayýyý tamamlamanýz, size doðru yolu gösterdiði için Allah'ýn yüceliðini tanýmanýz ve O'na þükretmeniz içindir.

3 Kapılı Astra 2011'i Bekliyor...

Başlatan liprade, Temmuz 10, 2009, 11:34:55 ÖS

liprade

ADMiN
8,616
Temmuz 10, 2009, 11:34:55 ÖS
3 kapılı Astra 2011'i bekliyorOpel, 2010 Astra'yı tanıtmaya hazırlanırken, 5 kapı hatchback modelinin dışında diğer versiyonlarının tasarımları üzerinde de çalışıyor. 3 kapı hatchback modelinin ilk görselleri gün yüzüne çıktı bile.   

Artık daha agresif çizgilere sahip olan yeni Astra kaslı yapısıyla da dikkat çekiyor. LED teknolojili gündüz sürüş farları, daha geniş hava girişleri bu tasarım çizgisini destekliyor.

Gelen ilk bilgilere göre yeni spor hatchback 5 kapılı versiyon ile aynı motorları paylaşacak. Burdan anladığımız göre motor gamı, üç benzinli ve 4 dizel motordan oluşacak.

Benzinli motorlardan biri atmosferik beslemeli 1.4 litre, biri turbo beslemeli 1.4 litre ve üçüncü seçenekte 1.6 litrelik turbo beslemeli olacak. 1.4 litrelik motor 120 ve 140 beygirlik iki versiyondan oluşacak. 1.6 litrelik motor ise 180 beygir gücü ile şimdilik motor gamının en güçlü versiyonu olacak. Her modelde görmeye alıştığımız OPC versiyonundamn ise şimdilik bir haber yok ama Opel'in yüksek performanstan hoşlanan sürücüleri daha fazla bekletmeyeceğini umuyoruz. Dizel motorlar ise 95 - 160 beygir arasında değişen güçlere sahip olacak. Dizel motorların Euro5 emisyon değerlerini karşılayacağı belirtiliyor.

Zor günleri geride bırakmak isteyen Opel, yeni Astra ile güçlü bir çıkış yapacak gibi görünüyor.


(Mynet)"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.089 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017