Âl-i Ýmrân / 28. Ayet
لَا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِر۪ينَ اَوْلِيَٓاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِن۪ينَۚ وَمَنْ يَفْعَلْ ذٰلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللّٰهِ ف۪ي شَيْءٍ اِلَّٓا اَنْ تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقٰيةًۜ وَيُحَذِّرُكُمُ اللّٰهُ نَفْسَهُۜ وَاِلَى اللّٰهِ الْمَص۪يرُ

Mü'minler, sakýn mü'minleri býrakýp da kâfirleri dost edinmesinler. Kim böyle yaparsa, artýk onun Allah ile irtibatý tamâmen kopmuþ olur. Ancak kâfirlerden gelebilecek tehlikelerden korkarsanýz ölçülü bir þekilde onlara dostluk gösterebilirsiniz. Yine de Allah sizi azabýndan sakýndýrýyor. Çünkü sonunda dönüþ, yalnýz Allah'adýr.

36 Osmanlı Padişahı 36 Kitaplık...

Başlatan liprade, Ağustos 29, 2009, 03:27:12 ÖS

liprade

ADMiN
8,616
Ağustos 29, 2009, 03:27:12 ÖS
36 Osmanlı padişahı 36 kitaplıkAkademisyen Yayınevi, Osmanlı Tarihi boyunca tahta çıkmış 36 padişahı, Kemal Arkun'un kaleminden anlatan 36 kitaplık Osmanlı seti yayınladı   

36 Osmanlı Padişahlarının ayrı ayrı kitap haline getirerek okuyucuların hizmetine sunan Akademisyen Yayınevi yetkileri, 36 değişik portreyi anlatan kitapların yayınının 30 yıla yakın bir çalışma sonucu olduğunu söylediler.

Yayınevi yetkilileri, 30 yıla yakın titiz çalışmanın ürünü olan eserlerin akademik çalışma yapanlara rehberlik ederek büyük bir başlığı dolduracağını iddia ettiler.

Eserin yazarı Kemal Arkun; “30 yıla yakın bir zamandır bu eseri ortaya koymak için uğraşıyordum. Böylesine manidar, böylesine anlamlı bir eser oluşturmamda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Amacım Türk ve Dünya insanlığının Osmanlı imparatorluğunu daha iyi anlamaları sağlamak ve padişahlarımızı tek tek her yönleriyle tanıtmaktır”  dedi.

“Türk milletini ecdadı ile buluşturduğumuz için mutluyuz. Hangi padişah hangi olayları ile gündeme gelmiş, hangi savaşları yapmış, İmparatorluğu nereye taşımış, nelerden hoşlanır, neleri sevmezmiş hepsi birikirinden değerli, hepsi birbirinden kabiliyetli olan padişahlarımız serisini okurken tarihimizin derinliklerine dalacaksınız. Padişahlarımız hakkında öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz her konuyu bu eserlerde topladık” diyen Arkun'a göre eserleri okuyanlar Osmanlı Tarihinini ve padişahların bilinmeyen yönlerini öğrenmiş olacaklar.


"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.158 saniyede 26 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017