Bakara / 173. Ayet
اِنَّمَا حَرَّمَ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ بِه۪ لِغَيْرِ اللّٰهِۚ فَمَنِ اضْطُرَّ غَيْرَ بَاغٍ وَلَا عَادٍ فَلَٓا اِثْمَ عَلَيْهِۜ اِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Allah size leþi, kaný, domuz etini ve Allah'tan baþkasý adýna kesilen hayvanlarýn etini haram kýldý. Bununla birlikte, kim yemediði takdirde ölecek derecede mecbur kalýrsa, baþkasýnýn hakkýna tecavüz etmemek ve zaruret sýnýrýný aþmamak kaydýyla bunlardan yemesinde bir günah yoktur. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, çok merhametlidir.

Mehdi Kaç Tanedir?

Başlatan uzaklardaki, Mayıs 16, 2008, 10:40:08 ÖS

uzaklardaki

Ziyaretçi
Mayıs 16, 2008, 10:40:08 ÖS
 İşte önümüzde böyle olaylar vardır. Bu olaylar daha önümüze gelmeden ona hazırlanmamız gerekir. Burada Mehdi (A.S)'ın şemailini ve ahl''kını da anlatmış olduk. Onun için kendilerini Mehdi ya da peygamber olarak tanıtan kimselere aldanmayalım.

   Bu konuda her müslüman için önemli olan husus şudur; eğer bizim kalbimizde Allah-u Zülcel''l'in rızası için bir istek varsa, Mehdi (A.S) dünyanın öbür ucunda da zuhur etse, Allah-u Zülcel''l ona tabi olmayı bize nasip edecektir. Yok eğer kalbimizde Allah-u Zülcel''l'in rızası için bir istek bulunmazsa, Mehdi (A.S) bizim yanımızda da zuhur etse, ondan haberimiz olmayacak ve belki de ona tabi olmayacağız.

   Bazı insanlar aynı anda yüz kişiyi Mehdi ilan edebiliyorlar. Halbuki Mehdi (A.S) bir tanedir. Çünkü bir grup insan ortaya atılıyor ve: “Bizim dediğimiz Mehdi'dir!” diyorlar. Diğer tarafta başka bir grup atılarak: “Yok sizin dediğiniz kimse değil, bizim dediğimiz kimse Mehdi'dir” diyorlar ve aralarında kıskançlık meydana geliyor.

   Gerçek Mehdi (A.S) zuhur ettiğinde, bu gibi insanların ona tabi olmamasından korkulur. Mehdi (A.S)'ın zuhuru Allah-u Zülcel''l'in görevidir. (İnsanların görevi değildir.) O dilediği zaman mutlaka gönderecektir.

   Allah-u Zülcel''l bizleri o dehşetli günden muhafaza buyurarak, razı olacağı salih amelleri işlemeyi hepimize nasip etsin.

   İnşallah-u Te''l''... (Amin)

ufuk demir

Ziyaretçi
Nisan 01, 2009, 08:17:35 ÖS
parmakların dert görmesin kardeşim,çok güzel söylemişsin insan kalpten allah c,c ye teslim olmadıkca gerçek manada ibadet etmedikçe ve kulluğunu bilmedikçe her konuşulana da inanır mehtiyi gördüğünde dahi kalbinde tereddütler uyanır acaba bumu diye karamsarlıklara kapılır,oysa mevlaya tam teslim olan bir kul kalpten bağlılığından, mevlam ona samimiyetinden dolayı uzaklık gözetmek sizin mehti a.s ile bağ kurduracaktır mevlam istediğine istediği makamı görevi ve cezayı vermekte hiç zorluk çekmez ol demesi kafidir.

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.122 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017