Mâide / 3. Ayet
حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ لِغَيْرِ اللّٰهِ بِه۪ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّط۪يحَةُ وَمَٓا اَكَلَ السَّبُعُ اِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَاَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْاَزْلَامِۜ ذٰلِكُمْ فِسْقٌۜ اَلْيَوْمَ يَئِسَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ د۪ينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِۜ اَلْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ د۪ينَكُمْ وَاَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَت۪ي وَرَض۪يتُ لَكُمُ الْاِسْلَامَ د۪ينًاۜ فَمَنِ اضْطُرَّ ف۪ي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِاِثْمٍۙ فَاِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Size þunlar haram kýlýndý: Kendiliðinden ölen murdar hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan baþkasýnýn adýna kesilen hayvanlar, henüz caný çýkmadan yetiþip þartýna uygun tarzda kestikleriniz dýþýnda boðularak, bir þey vurularak, yukarýdan yuvarlanarak, boynuzlanarak yahut yýrtýcý bir hayvan tarafýndan parçalanarak ölen hayvanlar, putlara ait sunaklarda kesilen hayvanlar ve zar atarak, kumar oynayarak elde edilen etler, yiyecekler. Bunlarý yemek, Allah'ýn yolundan çýkmaktýr. Bugün artýk kâfirler dîninizi söndürmekten ve sizi dinden döndürmekten ümitlerini kesmiþ durumdadýrlar. O halde onlardan korkmayýn, benden korkun. Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladým ve sizin için din olarak Ýslâm'ý seçtim. Ancak kim açlýktan bunalýp çaresiz kalýrsa, günaha meyletmeksizin haram olan bu etlerden yiyebilir. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, engin merhamet sahibidir.

Kimliksiz(leştirilen)Kadınlar...

Başlatan ebu ömer, Mayıs 01, 2010, 06:09:39 ÖS

ebu ömer

Ziyaretçi
Mayıs 01, 2010, 06:09:39 ÖS

   Hz. Ademden başlayan ve tarih boyunca çeşitli medeniyet ve kültürlerde kadın  herdaim tartışma  konusu olmuş toplumları sarsmıştır.İnşALLAH önümüzdeki dönemde bu konuya değineceğiz.

   Bu memleketin içine düşmüş olduğu girdap;  çağdaşlaşma/özgür birey ve BEN egosu malesef kadınları ve kızlarımızı ciddi manada sarsmıştır.Kişiliksiz ve kimliksiz nesiller meydana getirerek kendi çocuklarını yemiştir bu çağdaş medeniyet timsarları.
Okullarda çocuk yaşta kızları  erkek çocuklarıyla okutarak aralarında ülfet oluşturup,kendini tanımlamdan kişiliksiz ve silik bir nesil meydana getirmiştir.
Moda, mankenlik, güzellik yarışması, aşşağılık maymunların iştahını kabartmasından öteye varmamış, bluğ çağına eren kızlarımız malesef ana kucağı ve eğitiminden geçmeden çirkefliğin kucağına itilmiş sakız, araba reklamlarının, dergi kapakların konum mankeni olmuştur.
Özgürlük adı altında kızlarımızı köleleştiren bu aşşağılıklar açlık ve fakirlik korkusuyla onları zaafa uğratarak iffet ve haya kavramlarını ayaklar altına almasına sebeb olmuşlardır.
Kızcağızlar evde babadan sevgi ve şefkat göremiyince, elin erkeğinin yaldızlı laflarının cazibesine kendini kaptırarak  meçhul girdaba doğru ayaklarını kaydırıyorlar. Sözüm ona o babalar ki;kızlarını erkek evlatları gibi işe ve dış dünyaya göndererek hayatın meçhul sayfalarına gömdüklerinin farkında değiller. Söylerim size bu babalardan ne hayır beklersiniz.Kendisi evde oturup kızını ve çocuklarını çalıştıran nice babalar bilirim.İşsizim diye kahve köşelerinde tünekleyen, kızcağzınıda sokakta geçerken erkeklerin bakışından esirgemeyen''ne var bunda'' diyen bu aşşağılık adamlara ne demeli..

Ya dul kalmış zavallı kadınlara.Çocuğuyla ortada yapayalnız bırakılan, ayakta kalabilmek için çalışmaktan başka çaresi olmayan bu zavallı kadınlar.Annelik duygusuyla çocuğunu aç bırakmamak için işe giderken nice  vahşi sırtlanların salyalarını akıttığı bu hanımlara ne demeli. Bunların hesabını ALLAH bizlere sormayacak mı? Onurlu ve izzetli kalabilmesi için Müslümanlar ne kadar ellerini kımıldattı acaba.
Metropol şehirlerde yaşayanlar bilir. Özellikle varoş semtlerde.Gece erkeğin bile cesaret edip yürüyemediği karanlık sokaklarda taxi nin biri geliyor diğeri gidiyor.Bunlar o zavallı kadınları evlerine götürüyor malesef.
Siz şunu biliyormusunuz.İstanbul'da hergece ortalama 50.000 kadının fuhuş için sokaklara düştüğünü..
peki Türkiye genelinde her 3 aileden 1'nin boşandığını.Evet yanlış duymadınız.Her 3 kişiden 1'i boş.Bu toplumsal çöküntünün hesabı nasıl verilecek kardeşlerim.

  Aklını uçkuruna bağlamış bu aşşağılık herifler o kızcağızları ilkokul sıralarında uyuşturucuya alıştırarak ocaklarını nasıl söndürdüklerine yüzlerce kez şahid olmuşuzdur. Haysiyetsiz adam evleneceği kızla ilk gece başkasının kalmasından mutluluk duyarsa, baba kızını üniversite okusun diye başını zorla açarsa, kimliğine damga vurulan kadın kimliksizleştirilirse işte Müslüman bizim hesabımız oldukça kabarıktır bilesin.

Rabbimizin karşısına hangi yüzle çıkacağız.Ellerimize sardığımız tesbih taneleriyle mi? yoksa gırtlaktan aşşağıya inmeyen okumalarla mı? Ortalıkta cihad naraları atarken sokağındaki ve evindeki çocukların yanan fitne ateşini mi? hangisiyle bizler rıza-i bari bekliyoruz.
  Hizbullah-israil savaşında Kadıköy iskelesinde stand açmıştık.Perde ekran koymuş ve resim sergisi açmış, yardım kutusu koymuştuk.Öyle hadiselere şahid olduk ki orda inanın kendımden utandım ve iğrendim.Fuhuş yapan kadınların gelip orda hüngür hüngür ağladığını ve bize elimdeki kirli parayla yardım etsem kabul olur mu? sözleri.Sarmaş dolaş dolaşanların orda ağlayıp kendilerine gelmelerini.anı defterine yazan yazıları bir görseydiniz.Bu  memleketin çocuklarına yazık oluyor.vALLAHi billahi tALLAHi yazık oluyor.İçlerinde közlenmiş yanan ateş var.Azcıkta olsa imandan eser var. Bu ateşi alevlendirmek TÜRKİYE'Lİ MÜSLÜMANLARIN EN KUTSAL VAZİFESİ olmalıdır. Siz Müslüman bacılar sizler muhakkak bulunduğunuz her alanda temsiliyet liyakatı içerisinde muhakkak onlara tebliği ulaştırmalısınız. Mekan,meskne,yer hiç öenmli değil.Çocuklarınızı parka götürdüğünüzde.Okulda ve iş yerınde nerde olursa olsun bu vazifeyi muhakak yapmalısınız.
Biz erkekler bu gidişata dur demenin ve yanan ateşin kendi paçalarımızada bulaşacağını bilmeli ve öylece tebliğ alanlarını genişletmeliyiz.
UNUTMA DEÐERLİ KARDEÞİM YANAN KOMÞUNUN DEÐİL SENİN EVİN VE SENİN BEDENİN.
 

selam ve dua ile ebu ömer

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.103 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017