Nisâ / 16. Ayet
وَالَّذَانِ يَأْتِيَانِهَا مِنْكُمْ فَاٰذُوهُمَاۚ فَاِنْ تَابَا وَاَصْلَحَا فَاَعْرِضُوا عَنْهُمَاۜ اِنَّ اللّٰهَ كَانَ تَوَّابًا رَح۪يمًا

Ýçinizden iki erkek fuhuþ yaparsa onlarý cezalandýrýn. Eðer tevbe eder, hallerini düzeltirlerse artýk onlara ceza vermekten vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri çokça kabul eden, çok çok merhamet edendir.

Bir Cenazenin Ardından

Başlatan ebu ömer, Ağustos 31, 2009, 10:32:40 ÖÖ

ebu ömer

Ziyaretçi
Ağustos 31, 2009, 10:32:40 ÖÖ
Dün bir kardeşimizin ablası vefat eyledi.Onu darulbekaya yolculadık.Þahsını tanımam ama kardeşimi iyi tanırım.Samimi ve içtendir.Ablamızın çektiği kanser hastalığı günahlarına kefaret olur inşALLAH.
Cenazeyi taşırken omuzlarda ;sağ kulağıma adeta kısık sesle''Götür bakalım .Birgün elbet senide götüren olur.''

Öyle dondum ve camii teneşirine adeta kendimi koydum.Hey hat!birgün sende buraya geleceksin.Bu betonlaşmış yapıtlardan sıyrılıp toprağa yol alacaksın.

Kabristana vardığımızda adeta bütün yatanlar ayağa kalkmış ''hoş geldin aramıza''. der gibi kulaklarımı çınlattılar.Utandım,sıkıldım.Ne amellerim var ki;hangi yüzle burdayım.Çok işkenceler duydum adeta ;çığlık atanlar,yırtınanlar,birdaha bizleri ne olur geri dönder diyenler...Toprak adeta içine aldı ,kemirdi bütün kemikleri mi?
''Anamdan doğdum çıplak,asli vatana gidiyorum çırılçıplak''
Onca uğraşım,kazandıklarımı zannettiklerim,kimseye vermemek için avucumda sıktıklarım,evlatlarım,endamlı dik duruşum,riyakar boş lakırdılarım.Kocaman iki kelime bende hepsi boş ve yalan .

Ey Efendim! anam babam sana feda olsun''Fedake ebi ve ümmi ya ResulALLAH''sözlerim.O kocaman sözlerim.Anamı babamı feda ettim ama kendimi edemiyorum.Nefsimi edemiyorum ey efendim.!Yüzüne bakmaktan utanıyor ,kendimden haya ediyorum ey güzide Resul.Utanarak ve sıkılarak Rabbime dua ediyorum.''Ne olur Rabbim !efendimde hesap gününde yanımda olsun.Dilime tercüman,kurtuluşum için sana yalvaran efendimde yanımda olsun ey mutlak yegane din günün sahibi olan ALLAH'ım.Ne olur beni ve yarenlerimi bağışla ve o kabre konmadan kabri yüreklerinde taşıyanlardan eyle.''

Derin bir tefekür ve yeniden dirilirken o alevli ateşin homurtuları yıkıyor benliğimi.Beyinleri fokurdatan ,derileri yüzen,gözleri oyan,herşeyin lehde ve aleyhde şahid olduğu o elim günde..Kıymet namına ne verdiysem kurtuluşum için,yanlız ve yanlız kendi kurtuluşum içindir..MEARİC SURESİ BUNUN EN CANLI ÖRNEÐİDİR....

Ey kıymetli dostum ! bu sözler bana,sana ve yarenlerimedir bilesin...ebu ömer

Bevadih

Ziyaretçi
Ağustos 31, 2009, 10:40:00 ÖÖ
Vefat eden ablamıza Allah'tan rahmet,sevdiklerine de sabr-ı cemil diliyorum...

ALLAHımıza "kul" ,efendimize "andelibi zişan" olabilmek dileği ve yazınıza  dua niyetine "amin" ler gönderiyorum...

Yüreğiniz var/olsun...Yolunuz acık olsun...Tefekkür ettirdiniz...!

ebu ömer

Ziyaretçi
Ağustos 31, 2009, 10:46:21 ÖÖ
Rabbim sizi firdevsine koysun hayırlı kardeşim.Ümmet olabilme bilinciyle..selametle kalın.

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.077 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017