Ocak 18, 2018, 06:11:51 ÖS
Haberler:

O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun? (Mulk -3)

Bir çorabı bile çok gördüler

Başlatan MiM, Ocak 13, 2008, 06:58:49 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MiM

Ocak 13, 2008, 06:58:49 ÖS Last Edit: Kasım 22, 2008, 12:55:07 ÖS by MiM
Adamın biri oğluna; (Senden iki isteğim var, birincisi, öldüğüm zaman ayağımın birine eski bir çorap giydirmeyi ihmal etme. İkincisi ise şu ağzı kapalı mektubu beni defnedinceye kadar açma, defnettikten sonra aç oku) diye vasiyette bulundu.

Zaman geldi adam öldü. Kefeni saracağı zaman, oğlu babasının vasiyetini arz ederek, (Babama mutlaka bir eski çorap giydireceğiz) dedi. İmam, (Olmaz, dinimize göre ölü kefenden başka bir şeyle gömülmez) dedi. Çocuk ısrar etti, ama fayda vermedi. Definden sonra oğlu babasının bıraktığı mektubu okumaya başladı:

“Oğlum! Görüyorsun ya, o kadar malım mülküm olduğu halde, bir eski çorabı bile beraber götüremedim. Elbette bir gün sen de benim gibi öleceksin. Sana da birkaç metre kefenden başka bir şey vermeyecekler. Sana bıraktığım malı, iyi harca, sarf edeceğin yerleri iyi seç. Beş vakit namazını ve diğer ibadetlerini sakın aksatma, dinde bildirildiği şekliyle tam yap. Çünkü senin kabre götüreceğin amelinden başka bir şey değildir

liprade

Allah c.c razı olsun hocam...

Ne kadar da manidar... Ama bu tip konuların etkisi nankör ve unutkanlığımızdan olsa gerek fazla sürmüyor... İnşallah amacımızın hakikatine varıp ona uygun ameller işleriz...

Amin...

"Cehalet hıyar olmuş gidiyor son sürat/  Enkaz-ı beşer koşuyor elde tuzluk alık surat"

can rüba

Allah razı olsun.Çok manidar bir paylaşım.Rabbim okuyup anlamayı anladıklarımızı hayatımıza geçirebilmeyi bizlere nasip etsin.amin
Baki selam ve dua ile...

Başlatan Bevadih

0 Yanıt
897 Gösterim