Eylül 26, 2017, 05:08:19 ÖS
Haberler:

Rablerini inkâr edenler için cehennem azabı vardır. O, ne kötü dönüştür! (Mulk -6)

DUA BAHÇESİ

Başlatan abdussamet, Nisan 16, 2008, 10:53:44 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aşağı git

abdussamet

Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var. İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster Allah'ım.
Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafa'dır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetel kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allah'ım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimizi ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allah'ım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allah'ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allah'ım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allah'ım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.

abdussamet

Allah'ım!
Beni Allah ile aldatanlardan etme!
Allah ile aldatanlara aldananlardan etme!
şeytanın eylemlerimizi süslemesine izin verme!
şeytanın süslediği eylemlerimize izin verme!
Bana Hz.Adem'in tevbesini,Hz.Nuh'un direncini ver!
Hz.ibrahim'in imanını,Hz.ismail'in teslimiyetini ver!
Hz.Yakub'un dirayetini,Hz.Yusuf'un iffetini ver!
Hz.Musa'nın celaledini,Hz.Harun'un sadakatini ver!
Hz.Davud'un sadasını,Hz.Süleyman'ın gayretini ver!
Hz.Eyyub'un sabrını,Hz.Lokman'ın hikmetini ver!
Hz.Zekeriya'nın hizmetini,Hz.Yahya'nın şehadetini ver!
Hz.Meryem'in adanmışlığını,Hz.isa'nın safiyetini ver!
Ve Hz.Muhammed(s.a.v) in muhabbetini ver Ya Rab!

BiZi NEFSİMİZE BIRAKMA ALLAH'IM..

abdussamet

Seherde açılan güller hürmetine
Zikrinle dönen diller hürmetine
Rükuya bükülen beller hürmetine
Hacalet nârına yakma ya Rabbî!

Yolunda kaim kullara bağışla
Rızana giden yollara bağışla
Arşına açılan ellere bağışla
Cahîm'in içine sokma ya Rabbi!

Secdeye kapanan başlar hürmetine
Aşkınla sızlayan döşler hürmetine
Gecelerde dökülen yaşlar hürmetine
Gazabınla bize bakma ya Rabbi!

Uhud'da yarılan yüze bağışla
Mi'rac'da gören göze bağışla
O anda geçen söze bağışla
Sırattan aşağı dökme ya Rabbi!

Cemi peygamberlerin canı hürmetine
Cihar-ı Yar-ı Güzin'in dini hürmetine
Uhud şehitlerinin kanı hürmetine
Suçlarımızı başa kakma ya Rabbi!

Muhammed Mustafa (a.s)'nın özüne bağışla
Fatıma-tüz-Zehra adlı kızına bağışla
Yetim yetemanın yüzüne bağışla
Huzurunda boynumuzu bükme ya Rabbi!

Kur'an-ı Kerim'de geçen kelam hürmetine
Mekke, Medine'deki âlem hürmetine
Arş, Kürs, Levh-ü Kalem hürmetine
Sualde fazla sıkma ya Rabbi!

İsmi, isminle bir yazılana bağışla
Din uğrunda kan döken gazilere bağışla
Kerbela'da can veren kuzulara bağışla
Dinsizlerle Nar'a sokma ya Rabbi!

abdussamet

Allah'ım! Kötü günden, kötü geceden, kötü zamandan, kötü arkadaştan, kötü komşudan sana sığınırım. Sen'den başka ilah olmadığı, yedi kat göklerin sahibi ve yüce arşın sahibi olduğun için Sen'den istiyorum. Sen'den başka ilah olmadığı, yedi kat göğün ve yedi kat yerin Sahibi ve yüce arşın Rabbi olduğun için Sen'den istiyorum. Sen her şeye güç yetirirsin.. Allah'ım!.. Kur'an dan okuduğumuz her bir cüz karşılığında bize mükafat ve her bir HARF karşılığında Bize Manevi bir tad ver..

Amin.

abdussamet

Sen kalbimizi ve kabirlerimizi nurlu eyle. Mahşerde Nur’un imdadımıza yetişsin ve bizi kuşatıp huzura garketsin. Alemlere rahmet olarak gönderdiğin Habib’in Nur Muhammed SAV imdadımıza yetişsin ve her daim bizimle beraber olsun.

abdussamet

Ey Nur Kalp eğer imtihan yolculuğunda yolcunun gözleriyse gözlerim ama oldu,öyle sen onu nurlandır!
Günah,isyan,nisyan,riya,ücub o gönül mülkümde yıkmadık abdiyyet hanesi bırakmadı ya İlahi!Beni kendi karanlığımdan kurtar!
Sonra benim iradem bile yok o daima kötülüğe sevk eden nefsime karşı şu halde sen ya bana irade ver yada beni benimle bir an olsun başbaşa-ya İlahi-bırakma!Nurumu narıma karşı galip kıl!
Ve iftirakının çöllere çevirdiği gölüme ab-ı hayatım ol Ey Allah'ım!...

abdussamet

Ya Rabbi....

Kapında bir mücrim biçare , boynu günahtan bükük , gönlü rahmetinden umutlu , İrfan deryandan zerre kadar ümit beklerken , kalbi pas tutmuş bir kıtmırin cızırtısı ile der ki ..

Ey Gönülleri Terbiye Eden Rabbim : varettiğin bu canan, aşkın ateşi ile harab olup cemalini özlerken , hılkiyetini bilmeden varlığınla var olmanın sevdasını ister..

Ey Elestü bi Rabbikum sualinin sahibi : Ezel bezminde birarada bulundurduğun sevdiklerinden ayırma bizi bu fani alemde . Hüznü aşkın şerbetini içmeyi nasib eyle bizlerede..

Masivadan , dünyadan , paradan , maldan , mekandan , zamandan , sıyrılsakta , kendimizden sıyrılmayı beceremedik , maskemiz içinde mahcub ve mücrim kapına durduk

Şu beden ruhunda af dilemeye yüzümüz olsa , önce Adını ömründe bir kez dahi diline alarak Rabbim diyen kullarını af etmeni taleb ederdik , Lakin günah deryasını dolsuracak kadar kir ile huzurunda blunmaktan kaçmayı tercih eder olduk , Bize sevenlerin dualarıyla temizlenmeyi nasib eyle...

Kabule şayan hiçbir amelimiz olmadığını görerek , rahmetinin büyüklüğünü hayal eden bir dil ile , aşkına kavuşmaya talib olduk. Aşkın ile yanan aşıklarla avut bizi. Aşk ateşinde kavrulup temizlenmeyi nasip eyle , mecazdan , hicaza , hicazdan , ilahi aşkına kabul buyur...

Zatının büyüklüğünü anlatmaya dimağı yetmeyen bu günahkara, kendi acziyet ve küçüklüğünü anlamayı da nasib eyle...

AMIN AMIN AMIN

abdussamet

İLAHİ! HAMDİNİ SÖZÜME SERTAC ETTİM,ZİKRİNİ KALBİME MİRAC ETTİM,KİTABINI KENDİME MİNHAC ETTİM.
BEN YOKTUM VAR ETTİN,VARLIĞINDAN HABERDAR ETTİN,AŞKINLA GÖNLÜMÜ Bî-KARAR ETTİN.

İNAYETİNE SIĞINDIM,KAPINA GELDİM.HİDAYETİNE SIĞINDIM LÜTFUNA GELDİM.KULLUK EDEMEDİM,AFFINA GELDİM.

ŞAŞIRTMA BENİ, DOĞRUYU SÖYLET;NEŞ ENİ DUYUR HAKİKATİ ÖĞRET.

SEN DUYURMAZSAN, BEN DUYAMAM,SEN SÖYLETMEZSEN BEN SÖYLEYEMEM;SEN SEVDİRMEZSEN,BEN SEVEMEM.

SEVDİR BİZE HEP SEVDİKLERİNİ,YERDİR BİZE HEP YERDİRDİKLERİNİ,YÂR ET BİZE ERDİRDİKLERİNİ.

SEVDİN

HABİBİNİ,KAİNATA SEVDİRDİN.SEVDİN DE HIL AT-İ RİSALET GİYDİRDİN.

MAKAM-I İBRAHİM DEN MAKAM-I MAHMUD A ERDİRDİN,SERVER-İ ASFİYA KILDIN,HATEM-İ ENBİYA KILDIN,MUHAMMED MUSTAFA KILDIN.

SALÂT Ü SELAM,TAHİYYÂT Ü İKRAM,HER TÜRLÜ İHTİRAM O NA,O NUN ÂLİNE,ASHABINA,AİLESİNE VE ETBAINA YÂ RÂB!

ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR

abdussamet

EUZÜBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRRACİİM, BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM…

Ey Yüceler Yücesi, yerin ve göğün Rabbi, sonsuz Merhamet sahibi, alemlerin Maliki, en güzel isim ve sıfatların sahibi olan ALLAH ‘ ım…

Sana sonsuz hamd ve senalar olsun; Habibin, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve O’nun temiz, pak Al’l ve Ashabına ve Ehl-i beytine sonsuz selat ve selam olsun…

Ya Rabb; bizi yaratan Sensin, bizi rızıklandıran Sen, Sen bizim Rabbimizsin, Senden başka ilah yoktur, gökten ve yerden türlü türlü nimetleri önümüze seren Sensin… Sen nasip etmeseydin biz bunlara kavuşamazdık… Sen emretmeseydin bu nimetlere nail olamazdık…

Ya Rabb; muhakkak ki biz kendimize çok zulmettik, çok günah işledik, bilerek veya bilmeyerek türlü hatalara düştük, işimizde çok aşırıya gidip zulmettik, ibadetlerimizde çok gevşek davrandık, iyi ve güzel olan ne varsa tersine gittik, nefsimize ve şeytana kulak verdik, Sana layıkıyla kulluk edemedik ve tüm kusurlarımızı itiraf eyleriz…

Ya Rabb; Sen tövbeleri .çokca kabul edensin, Sen samimiyetle açılan elleri geri çevirmezsin, Sen affetmeyi çok seversin, Sen sonsuz Rahmet ve Merhamet sahibisin…

Ya Rabb; huzuruna gelmeyi bizlere nasip eyledin, Sen istemeseydin tövbeyi aklımıza getirmezdin, Senden af dilememiz bile Senin Lutfun ve Merhametinin eseri…

Ya Rabb; pişmanız, bütün yapmış olduğumuz günahlardan, hatalarımızdan dolayı, Sen ki pişmalığı bile tövbe kabul edensin, günahları ancak sen affedersin,

Ya Rabb; affet bizi, bağışla, Rahmetinden, Merhametinden bizlerede nasip eyle, Senin bizlerden daha iyi bildiğin hallerimizide mağfiret eyle,

Ya Rabb; Sen hakkıyla Ğafur ve Rahimsin,

Ya Rabb ; bizi, annemizi, babamızı, ve bütün inananları bağışla, dinimizi, vatanımızı, milletimizi, ve inananları bağışla; hertürlü musibetten koru…

Ya Rabb; düşmanlarımız fırsat verme, zor durumda olan müminlere yardım et ve ölmüşlerine Rahmet eyle…

Ya Rabb; bizleri ve tüm müminleri her türlü maddi ve manevi hastalıklardan muhafaza eyle…

Ya Rabb; bu dünya ve ahirette bizlere iyilik ve güzellikler ihsan et, Lutfun ve Kereminle bizlere muamele et…

Ya Rabb; geçmiş günah ve hatalarımıza bir daha dönmememiz için bizleri dinin üzerine sabit kıl, o günah ve hatalardan çabucak dönebilmemiz için bize iman gücü nasip et…

Ya Rabb; bizleri sana layıkıyla kulluk edenlerin, İslamı tam manasıyla yaşayanların zümresine dahil et,

Ya Rabb; sevdiklerimizle beraber bizlere hayrlı, Senin yolunda yürüyeceğimiz uzun ömürler ver, bizlere hidayet nasip eyle…

Ya Rabb; ölmüşlerimizin, ve diğer ümmeti Muhammed’in ölmüşlerine Rahmet eyle, azapları var ise kaldır ve kabirlerini cennet bahçelerinden birer bahçe eyle…

Ya Rabb; bizde öldükten sonra bizlere dua edecek hayrlı nesiller bahşet, arkamızdan Kur’an okuyacak, bizleri hayrla yad edecek nesiller nasip et…

Ya Rabb; bizleri amel defterini sağ tarafından alanlardan eyle, bizlere sakarat-ı mevtte kolaylıklar ihsan et, kabir azabından muhafaza eyle, sırattan çabucak zahmetsiz geçmemiz için bize yardım et, hesap günü hesabımızı çabuk, kolay ve hayrlı sonuçlandır, bizleri Habibinin şefaatine nail eyle,

Ya Rabb; bizleri azapsız bir şekilde cennetine girenlerin, Habibine komşu olan bahtiyar kullarının zümresine ilhak eyle,

Ya Rabb; bizlere gönül huzuru ver, ferahlık ver ve kurtuluşa erenlerden eyle…

Ya Rabb; bizleri korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle…

Ya Rabb; dualarımızı Dergah-ı Ululiyyetinde ahseni makbul ile kabul et, edilen dualar hürmetine, okunan Kur’an’lar hürmetine, sevdiklerin hürmetine ve Zatının hürmetine dualarımızı kabul ve makbul eyle…

AMİİİİNN..

abdussamet

Öyle yanayım ki.. Ya İlahi..

Sevdan geceleri uykumu bölsün, günün aydınlığında gafleti silsin..

Her hâl'de Seni arayım, her hâl'imle Seni bulayım..

Her kapının anahtarı Sende Ya İlahi..

Sana gelen tüm kapıları arala, sessizce süzülüp geleyim yanına..

Sana gelen yollarda beni nefs eline bırakma, Dostlarını yoldaş eyle yolculuğumda!

Sen tut ki.. yüreğimin elinden, ayağıma çakıl ve taş deydiğinde, düşmeyim sendelemeyim..

Sana çıkacak yollarda, Sen tut yüreğimin ellerinden!

Emanetini sağlam ulaştırmayı nasip eyle..

Doğduğum gün verdiğin o tertemiz kalbi, aynı temizlikte emanet etmeyi nasip eyle..

Kirlerden pak eyle bu kalbimi, parçalamaya meyl eden faniliklerden uzak eyle!

Senin verdiğin gönül de, Sen'in ile geleyim Ya İlahi..

Yalan tutsaklıklara esir etme bedenimi,

Üzerimde yalan ve yalnış hiç bir sevdanın izini bırakma,

Gönlüme her gireni, bana Seni getirdiği için seveyim,

Sana gelebilmek için sevileyim!

Gözeten Sensin her halimi.. Sen koru benliğimi..

Sana emanet ettim yüreğimi.. her halimi!

Dünya kuyusunda Yusuf(AS)'ın teslimiyetini ihsan eyle bu bedene,

Yakup(AS)'ın, Yusuf(AS)'a hasreti gözyaşı oldu ömrüne, gözlerinden etti hasreti..

Sabır ile duâsı ile kavuşturdun hem Yusuf'una hem gören gözlerine..

Senin için akan gözyaşına talibim Ya İlahi..

Öyle yanayım ki..

Yüreğimi aşkına kurban eyle!

Gözümün yaşı ile sabredenler gibi kavuşmak nasip eyle!

Sana kavuşmanın adı ise ölüm.. ölümü sevdir bana,

Soğuk deymesin şu dilime, en sıcak kelime olsun.. vuslatın adı..

Öyle yanayım ki.. Ya İlahi..

Ölümü özleyen bir beden de ben olayım!

Ölümlerin en güzeline talibim,

Faniliğe rağbet ettirme,

Ömrüme ömür bereketi ver ki.. Ellerim boş gelmeyim o en güzel kavuşma anına..

Ömrümü tükettiğim yerlerin adını, malımı harcadığım yerlerin adını güzel eyle..

Bedenimi yıprattığım yolları hayır eyle,

Hesabımı kolay, amelimi bol ve güzel eyle..

Öyle Yanayım ki.. Ya İlahi..

Senin için yaşayıp.. Senin için öleyim..

Öyle bir iman ver ki Ya İlahi.. Yalnızca senin için yanayım..

..Amin..

abdussamet

Sana Yoneldik Allah'Im
Ellerimizi sana aciyoruz Allah'im!
Keyfi idareler altinda inleyen milyonlarca garibin Senden istedigi ne ise, onun icin...
Ey Rab'bimiz!
Arefe aksami toplanan pazarin ardindan, atilmis eski ayakkabilar icerisinde bayramda cocuguna giydirecek bir papuc arayan anne, babanin samimiyeti ne ise onunla...
Ey Rab'bimiz!
Filistin'de; gozlero onunde uc aylik bebegin taslara carpilarak katledildigine sahit olan ananin Sana cozulen lisaniyla...
Ey Rab'bimiz!
Dunyanin herhangi bir kosesinde, beli iki buklum olmus doksanlik dedenin sarigi, bir dusman elinin hinciyla basindan cekilip ayaklar altina alinirken ne hissettiyse o hislerle...
Ey Rab'bimiz!
Peygamber ummeti oldugunu soylemeye utanacak hale gelmis su toplulugumuzu yeniden kendine dondur, kabahatlerimiz yuzunden kalplerimize yerlestirdigin vehn'i sokup al;
Ey Rab'bimiz!
Bizi yeniden Sana teslim olan insanlari kavusturdugun seref ve izzete kavustur!
Amin Amin Amin....

abdussamet

ALLAHIM KILDIGIM NAMAZI KABUL EYLE.
DİN DEN İMANDAN AYIRMA
GÜNAHLARIMI AF ET DUALARIMI KABUL ET.
YARRABBİM SIRAT KÖPRÜSÜNDEN
YILDIRIM GİBİ GEÇMEMİZİ NASİP EYLE
AMEL DEFTERİMİZİ SAG ELİMİZLE ALMAMIZI NASİPEYLE
BİZİ CEHENNEM ATEŞİNDEN KABİR AZABINDAN KORU
AMİN….

abdussamet

Ey Güzel Allah’ım! Senden Nur üstüne nur istiyoruz ve bütün gönülleri nurunla aydınlatmanı ve kendine yandırmanı istiyoruz. İnsanlık Seni bilsin, Seni sevsin. Nurunla yansın, nurunla uyansın.

abdussamet

Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).
Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).
Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..
Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.
Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..

abdussamet

Aciziz, kusurluyuz, hatalıyız Ya Rabbi!

Ya tevbeleri çokça kabul eden olmasaydın!

Ya tevbeyi yaratmasaydın!

Halimiz nice olurdu?

Layık değiliz kapına, lakin gidecek başka kapımız yok.

Kime varalım?

Rasulün haber verdi:

“Bir adam günah işlemişti. Bildi günahını, yalvarıp yakardı:

- Ya Rab! Hatalıyım, kusurluyum. Bağışla, affet, merhamet et!

Allah Tealâ şöyle buyurdu:

- Kulum bir günah işledi ve günahını affedecek ya da cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi. Şu halde ben de kulumu affettim.

Sonra bu adam bir müddet Allah’ın dilediği halde yaşadı. Ve bir gün yine bir günah işledi. Günahını bildi, acizliğine sığındı, Rabbine yalvardı: “Pişmanım!” Allah Tealâ buyurdu:

- Kulum bir günah işledi ve kendisini günahından dolayı affedecek ya da cezalandıracak bir Rabbi olduğunu bildi. Ey kulum! Ne yapsan da ben seni affettim.”

Günahımı bildikçe acizliğimi biliyorum.

Acizliğimi bildikçe kendimi biliyorum.

Kendimi bildikçe Rabbimi biliyorum.

Affeyle bizlere Ya Rabbim!!

Yukarı git