Ağustos 22, 2018, 11:30:10 ÖÖ
Haberler:

Sonra gözünü, tekrar tekrar çevir bak; göz (aradığı bozukluğu bulmaktan) âciz ve bitkin halde sana dönecektir. (Mulk -4)


www.darultevhid.com Tevhidi Bilince doğru

Başlatan mucadele_cihad, Mart 19, 2008, 03:45:43 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mucadele_cihad

                         
www.darultevhid.com

- MİSYONUMUZ -

Sitemiz tüm islam alemi için inşaallah faydalı bir site olur.Biz Darultevhid yöneticileri olarak bu siteyi normal bir site gibi değil bir islam okulu,bir islam mektebi olarak görüyoruz.Yaşadığımız toplumda önce kendimizi,ehlimizi sonra tüm islam alemini ıslah etmek için yola çıktık.Kuruluş amacımızı, yapacağımız bu ıslah ve direniş hareketini aşağıdaki maddelerde sunuyoruz.
1. İçinde yaşadığımız toplumun hastalıklarının doğru bir şekilde teşhis edilip onarılması.

2. Cemiyet üzerindeki cahiliyyenin galibiyeti yok edilip,İslam’ın sosyal hayatımıza girme imkanın hazırlanması için ıslah çarelerinin bulunması.

3. Ameli ıslah hareketinin ele alınması.

4. Fikri ve nazari bir İnkilap meydana getirmek için var gücümüzle çalışmak.

5. İslam’ın kökünü kazımak ve çökertmek için ayaklanan siyasi kuvvetle mücadele etmek ve onu deşifre ederek İslam’ın kalkınmasına ve dirilmesine yol açmak.

6. Cahiliyet taraftarlarının elinden idari otoriteyi alarak onu peygamberin ve onun yerine gelenlerin yürüttükleri düzene uygun hale getirmek ihya etmek.

7. Cihanşumul bir inkilap meydana getirmek için çalışmak.İslam’ın ıslah ve inkilab davasının,yeryüzünde oturan  bütün insanlara yayılmasını temin edecek ,kuvvetli bir cihanşumul hareket alanı oluşturmak.

8. Geleneksel ve modern bidat ve hurafelerden arınarak, Kur’an ve Sünnet çizgisinde kardeşleşmeyi öne çıkarmalıyız.

9. Bir ekol ve mezhebe kendimizi yakın hissedebiliriz ama asla o ekol ve mezhebin mutaassıbı olmamalıyız. Ekol ve mezheplerin sınırlarını aşarak Allah’ın bize verdiği ismin; Müslüman isminin altında toplanmalıyız.

10.Küresel ve yerel bazda egemen ve zorba sistemlere karşı, adalet ve özgürlük mücadelesinin örnekliğini, şahitliğini sergilemeliyiz.

11.Zalime karşı, mazlumdan yana adil şahitler olmalıyız.

12.Toplumdaki yanlış din anlayışlarına karşı; sahih, gerçek İslam’ı bireysel ve toplumsal hayata hakim kılmak için ıslah mücadelesi vermeliyiz.


 

Islah ve Direniş Hareketi

www.darultevhid.com
[/b]

hasansağcan

  Sitenizi takip edeceğim inşallah Allah yolunuzu açık eylesin