Mâide / 3. Ayet
حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ لِغَيْرِ اللّٰهِ بِه۪ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّط۪يحَةُ وَمَٓا اَكَلَ السَّبُعُ اِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَاَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْاَزْلَامِۜ ذٰلِكُمْ فِسْقٌۜ اَلْيَوْمَ يَئِسَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ د۪ينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِۜ اَلْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ د۪ينَكُمْ وَاَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَت۪ي وَرَض۪يتُ لَكُمُ الْاِسْلَامَ د۪ينًاۜ فَمَنِ اضْطُرَّ ف۪ي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِاِثْمٍۙ فَاِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Size þunlar haram kýlýndý: Kendiliðinden ölen murdar hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan baþkasýnýn adýna kesilen hayvanlar, henüz caný çýkmadan yetiþip þartýna uygun tarzda kestikleriniz dýþýnda boðularak, bir þey vurularak, yukarýdan yuvarlanarak, boynuzlanarak yahut yýrtýcý bir hayvan tarafýndan parçalanarak ölen hayvanlar, putlara ait sunaklarda kesilen hayvanlar ve zar atarak, kumar oynayarak elde edilen etler, yiyecekler. Bunlarý yemek, Allah'ýn yolundan çýkmaktýr. Bugün artýk kâfirler dîninizi söndürmekten ve sizi dinden döndürmekten ümitlerini kesmiþ durumdadýrlar. O halde onlardan korkmayýn, benden korkun. Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladým ve sizin için din olarak Ýslâm'ý seçtim. Ancak kim açlýktan bunalýp çaresiz kalýrsa, günaha meyletmeksizin haram olan bu etlerden yiyebilir. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, engin merhamet sahibidir.

Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur

Başlatan Fussilet, Haziran 05, 2012, 08:00:33 ÖÖ

Fussilet

ADMiN
7,935
Haziran 05, 2012, 08:00:33 ÖÖ
Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur

Niðde'nin Çamardý ilçesinden Aladaðlar'daki Demirkazýk Zirvesi'ne týrmanýþ gerçekleþtirmek isteyen 5 daðcýdan biri öldü, 4'ü ise mahsur kaldý.
(DHA) -- Hacettepe Üniversitesi öðrencisi 5 daðcý, týrmanýþ yapmak için Demirkazýk'taki Güzeller Mevkii'nde, daðcýlarýn 'Kuzey Duvarý' olarak adlandýrdýðý yamaca týrmanýþ gerçekleþtirdi.Ýddiaya göre, 5 daðcýdan 3'ü yer ekibi olarak beklerken, 2 daðcý halatlarla týrmanýþa geçti.Bir süre gerçekleþen týrmanýþ sýrasýnda, daðcýlardan biri yüksekten düþerek hayatýný kaybetti. Diðer daðcý ise, halatta asýlý kaldý.Olayý haber alan yetkililer, JAK, AKUT, UMKE ve Sivil Savunma görevlilerini bölgeye sevk etti. Olay yerine ulaþan JAK ve AKUT ekiplerinin, halatta asýlý kalan daðcýyý kurtarma çalýþmalarý sürüyor.Daðcýlarý almak için Konya'dan sevk edilen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait helikopter, bölgenin iniþe müsait olmamasý üzerine, kurtarmayý gerçekleþtiremedi. Kurtarma çalýþmalarý sürüyor.


: Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

SMF 2.1.4 © 2023, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.196 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017