Bakara / 185. Ayet
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذ۪ٓي اُنْزِلَ ف۪يهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِۚ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُۜ وَمَنْ كَانَ مَر۪يضًا اَوْ عَلٰى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ اَيَّامٍ اُخَرَۜ يُر۪يدُ اللّٰهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلَا يُر۪يدُ بِكُمُ الْعُسْرَۘ وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللّٰهَ عَلٰى مَا هَدٰيكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Orucun farz kýlýndýðý ramazan ayý, insanlara hidâyet rehberi olup onlara doðru yolu gösteren ve hakký bâtýldan ayýrýcý en açýk delilleri ihtiva eden Kur'an'ýn indirildiði aydýr. Ýþte bu sebeple içinizden ramazan ayýna eriþen orucunu tutsun. Ancak hasta veya yolcu olup da oruç tutamayan kimse, tutamadýðý oruçlarý baþka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylýk diler, fakat zorluk dilemez. Bütün bunlar sayýyý tamamlamanýz, size doðru yolu gösterdiði için Allah'ýn yüceliðini tanýmanýz ve O'na þükretmeniz içindir.

Selamun aleyküm

Başlatan Tarifdunyasi, Haziran 10, 2010, 11:46:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Tarifdunyasi

Selamun aleyküm  kardeşler fussilet.com arama yaparken genelde denk gelirdim bu günde aradığım konu dolayısıyla denk geldim birde üye olayım dedim benim ve sizler için hayırlı olması dileğiyle tekrardan selamun aleyküm.

Þehadete Vurgunum

aleykumselam wa rahmettullahi berktuhu

hosgeldiniz inşallah hayırlı olur ....

Tarifdunyasi


liprade

Aleykum selam.

Hoş geldiniz Tarifdunyasi .


"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

MiM

hoşgeldin tarifdunyası, sefalar getirdin abisi... Rabbim gelişinizi hayırlara vesile kılsın. kalıcı olmanızı temenni ederim.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

Rasul Sevdalýsý

Ve Aleyküm Selam;
Hoşgeldiniz..

Tevafuk! Benimde üye oluş hikayem aynı... :)