Ölüm var ölüm!

Haberler:

Şüphesiz, iman edip de güzel davranışlarda bulunanlar için, nimetleri bol cennetler vardır. Orada ebedi kalacaklardır. Bu, Allah'ın verdiği gerçek sözdür. O, mutlak güç ve hikmet sahibidir. (Lokman -8,9)


AUDİ A4 İKİNCİ EL DEĞERLENDİRMESİ...

Başlatan Resulehasret, Ocak 08, 2009, 11:53:58 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Resulehasret

Audi A4: Pahalı fakat kaliteli ve konforlu

Audi 80’nin devamı olan A4, sürücü ve yolcularına sağladığı maksimum konfor ve kaliteli işçiliğiyle 2. elde de dikkatleri üzerine çekiyor.

Almanya, Avusturya, İsviçre, İngiltere gibi birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de Audi’nin tüm modelleri yılda en az değer kaybeden otomobiller listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Kalite ve konforundan hiç ödün vermiyor. Audi A4’ün fiyatının 2. elde rakiplerine oranla yüksek olması bir dezavantaj olarak görülebilir. Fakat iç ve dış mekanda kullanılan malzemenin işçilik kalitesi ve ömrü göz ardı edilmemelidir. Uzun süreli testlerde özellikle 2.5 litrelik TDI multitronic versiyonu adeta zamana ve doğa şartlarına meydan okuyor. Audi A4’te yer alan tüm motor versiyonları tutarlılık sergiliyor. 101 Bg. üreten 1.6 litrelik benzinli motor seçeneği şehir içi kullanımlar için uygundur. Performans ve yüksek sürat tutkunları için 150 Bg. üreten 1.8 litrelik benzinli motor seçeneği dikkate alınmalıdır. Performans ve yakıt tüketimi arasında doğru orantı olduğunu hepimiz biliriz fakat Audi A4 için bu durumun değiştiği bir gerçek. Audi A4’te hem performansı iyidir hem de yakıt tüketimi düşüktür. Dizel motor seçeneklerine baktığımızda 90 Bg.’den 180 Bg.’ne kadar yelpazesi geniştir. Hatta 2004 yılında yapılan makyajla birlikte bu oran 204 Bg’ne (3.0 TDI) kadar çıkmıştır. TDI kısaltmalı tüm dizel motor seçenekleri tutarlığı, performansı ve düşük yakıt tüketimiyle 2. elde alıcısını her açıdan memnun edebileceğini yıllarca kanıtlamıştır.
“Audi” ismi Latince “audire” (dinlemek) fiilinin emir hali olup “itaat et” anlamını taşımaktadır. Tam anlamıyla alıcısına itaat eden yegane otomobillerden olan Audi A4 alıcısını her açıdan memnun edebilecek kaliteli ve konforlu bir otomobildir.

Değerlendirme:
+ Mükemmel İşçilik, Güvenli Sürüş Özellikleri, Konfor
- Bagaj Hacmi

Motor Seçenekleri:
Benzinli: 1.6 (101, 102 Bg.), 1.8 (125 Bg.), 1.8 T (150, 180 Bg.), 2.4 (165 Bg.), 2.6 (150 Bg.), 2.8 (174, 193 Bg.), 3.0 (220 Bg.), S4 (265, 344 Bg.), RS4 (380 Bg.).
Dizel: 1.9 TDI (90, 101, 110, 115, 130 Bg.), 2.5 TDI (150, 155, 163, 180 Bg.).

Model Bilgileri:
1994: A4 piyasaya sürüldü
1996: Avant Kombi (sation wagon) modeli piyasaya sürüldü
1999: Makyajlandı. Klima seri üretime dahil edildi
2000: Model değişimi yapıldı
2001: Yeni Avant piyasaya sürüldü
2003: A4 1.9 TDI Multitronic piyasaya sürüldü
2004: Makyajlandı

Arıza İstatistiği:
Motor yağının azalması
Fren borularında aşınma.

Özet: Audi ve Türkiye gerçeği…
A4, önceki versiyonu (80) gibi paslanmaya meydan vermiyor. Model yılı yüksek olan A4’lerde ön tekerlek rulmanlarının kontrolden geçmesi gerekiyor. 2. el Audi A4 almak isteyen son kullanıcı alırken rakiplerine oranla biraz fazla ödemesi gerekecektir, karşılığında ise yüksek kaliteli ve konforlu bir otomobile sahip olacaktır. Alıcağınız her otomobili mutlaka yekili servisinde kontrol ettirinizi. Türk kullanıcı için Audi iyi bir kartvizittir. Bu yüzden de Audi, kendini hep farklı yerde konumlandırmaya çalışmaktadır. Yıllar önce beyaz çoraplı, tesbihli ve bağrı açık-altın kolyeli kullanıcıları kastederek yaptığı “bizde bulunmayan opsiyonlar” reklamı çok tepki çekse de “İşte Audi bu!” dedirttirdi…
Dikkat edilirse Audi rakiplerinden hep biraz daha pahalıdır ve öyle günü kurtarma kampanyaları yapmaz. Çünkü bilir ki, Audi kullanıcısı eğer gerçek Audi kullanıcısı ise gidip onu alır. İşte bu kartvizi taşımak istiyorsanız 2. el de olsa Audi’ye sahip olmanız önemli bir neden…

Fussilet

Yeni Audi A5 Sportback
1.4 litre motor seçeneğiyle Türkiye'de

Audi'nin Coupe dinamizmi ile Avant'ın işlevselliğini birleştiren sportmen modeli Yeni A5 Sportback, benzinli 1.4 TFSI motor seçeneğiyle Türkiye'de satışa sunuldu.
Yeni A5 Sportback, ilk bakışta zarif estetik tasarımıyla fark ediliyor. Tüm otomobili kapsayan keskin çizgi, otomobilin dinamizmini vurgularken, üç boyutlu görünümlü Singleframe ızgara, otomobilin karakterini daha belirgin hale getiriyor. 

Opsiyonel arka dinamik dönüş sinyalleri bulunan LED ön farlar ve hem ön hem arkada dinamik dönüş sinyalleri bulunan Ön Matrix LED farlar, Yeni A5 Sportback'e has bir karakter kazandırırken, otomobilin gece yolda hem kolayca fark edilmesini hem de sürücünün yolu daha iyi görmesini sağlıyor.

7 yılda 85 kilo hafifledi
Yeni A5 Sportback, Audi'nin üretimde ultra hafiflik felsefesi ile bir önceki nesle göre 15 kilogram hafifledi. Böylece segmentinin en hafif modellerinden biri oldu. 7 yıl önce üretilen ilk nesle göre 85 kilogram daha hafif olan Yeni A5 Sportback sürücü hariç 1470 kg ağırlığında... Yenilenen tasarımıyla hem sürücü hem de yolcular için daha geniş bir iç hacim sunan Yeni A5 Sportback'in 480 litrelik bagajı arka koltuklar katlandığında 1300 litreye ulaşıyor. Bu da onu yine segmentinin en geniş bagaj hacimli otomobillerinden biri yapıyor.
İnovatif bilgi-eğlence sistemleri
Yeni A5 Sportback'in dış görünümünün altında, tamamen yenilenmiş şasisi, güçlü motorlar ve inovatif bilgi-eğlence özellikleri ve sürücü asistan sistemleri gibi göz dolduran özellikler yer alıyor. Farklı teknolojilerin akıllı birleşimi, yeni Audi A5 Sporback'in güvenliğini, konforunu ve verimliliğini artırıyor. Aynı zamanda, Audi, otomatik pilot için de ileriye dönük adımlar atıyor. Çok geniş bir yelpazede sunulan yenilikçi sürücü yardım sistemleri, bu segmentte standartları belirliyor. Bir önceki modele kıyasla, kullanılan tüm sistemler ya tamamen yeni ya da eskiye göre önemli iyileştirmeler içeriyor. Kaliteli ses sistemi arayanlar için ise, Bang & Olufsen ses sistemi, yenilikçi 3D ses özelliğiyle opsiyon olarak sunuluyor.
Yarı otonom sürüş
Audi aktif şerit takip asistanı (active lane assist) otomobilin şeridinde kalmasını sağlıyor ve sıkışık trafik asistanına sahip Stop&Go adaptif hız sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunuyor. Yeni Audi A5 Sportback de sürüş, yolcu ve yaya güvenliğini maksimuma taşıyan Park asistanı, arka çapraz trafik asistanı, araçtan iniş uyarısı çarpışma önleme asistanı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi pre sense gibi sürüş destek asistanları sunulmaktadır.
Verimli 1,4 TFSI motor seçeneği
Yeni A5 Sportback'in Türkiye'de yeni satışa sunulan verimli 1,4 TFSI benzinli motor seçeneği, 100 kilometrede ortalama 5,4 litre yakıt tüketimine sahip. Hepsi S tronic otomatik şanzımanlı Dynamic, Sport ve Design olmak üzere 3 donanım seviyesinde satın alınabilecek.
içimdeki tüm putları kırdım ve sana yöneldim Rabbim...
Bu gelişimi kabul et, beni benden al, beni sana bağışla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahında feda bir canımız vardır
Gönül abdal-ı aşk olmuş gelin kurbanımız vardır
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanımız vardır


Urfalı Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

 

0 Yanıt
10049 Gösterim

0 Yanıt
7305 Gösterim

0 Yanıt
8983 Gösterim

1 Yanıt
8986 Gösterim

0 Yanıt
9461 Gösterim