Bakara / 173. Ayet
اِنَّمَا حَرَّمَ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ بِه۪ لِغَيْرِ اللّٰهِۚ فَمَنِ اضْطُرَّ غَيْرَ بَاغٍ وَلَا عَادٍ فَلَٓا اِثْمَ عَلَيْهِۜ اِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Allah size leþi, kaný, domuz etini ve Allah'tan baþkasý adýna kesilen hayvanlarýn etini haram kýldý. Bununla birlikte, kim yemediði takdirde ölecek derecede mecbur kalýrsa, baþkasýnýn hakkýna tecavüz etmemek ve zaruret sýnýrýný aþmamak kaydýyla bunlardan yemesinde bir günah yoktur. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, çok merhametlidir.

Sevgiliye Selam

Başlatan melllekk, Haziran 23, 2010, 09:35:10 ÖÖ

melllekk

Ziyaretçi
Haziran 23, 2010, 09:35:10 ÖÖ
     Bir geç kız var ilerde Çam ağacına arkasını vermiş.İçinde bulunduğu ortam ile uyum içersinde olan yosun yeşili gözleri hafif kısık. Belli ki ruhu başka yerlere uzanmış. Sık ağaçlar, aralarında bulunan küçük boylu otlar da ona eşlik edercesine sükûtu dinliyorlar sessiz...
     
    Neydi acaba edası da kalbi gibi ince genç kızı derinden düşündüren ve bembeyaz örtüsünün çevrelediği yüzünde hüznü çizginleştiren? Evet.. evet, yüzündeki ulvî m''n'', tatlı hüzün bakışlarındaki esrar anlatıyordu ruh dünyasını..
   
     Ve hoş bir şekilde terennüm ettiği ''Esselatü vesselamü aleyke ya ResulALLAH'' nağmesi de anlatıyordu sevdiğini!

    Kim bilir kaç gece, "güzelliği, ulviliği tarif edilemez yüzü" seyretmek hayaliyle uzanmıştı yatağına. Kaç kere ism-i mübarekini andığı zaman kalbinin sancılanmasını, burnunun sızlamasını hissetmişti. Þimdi damla damla yanaklarına süzülen yaşlar cevap veriyordu kelimelerin ''ciz kaldığı heng''mda. Ve " acaba O da beni seviyor mu?" endişesiyle bir çocuk masumluğunda büzülen dudakları da..

    Duygularının şaha kalktığı demde, okşarcasına esen rüzgarla, bir derviş edasıyla salınan ağaçlarla birlikte selam yolluyordu Sevdiğine: "Esselatü vesselamü aleyke ya HabibALLAH."

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.121 saniyede 24 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017