Bakara / 185. Ayet
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذ۪ٓي اُنْزِلَ ف۪يهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِۚ فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُۜ وَمَنْ كَانَ مَر۪يضًا اَوْ عَلٰى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ اَيَّامٍ اُخَرَۜ يُر۪يدُ اللّٰهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلَا يُر۪يدُ بِكُمُ الْعُسْرَۘ وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللّٰهَ عَلٰى مَا هَدٰيكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Orucun farz kýlýndýðý ramazan ayý, insanlara hidâyet rehberi olup onlara doðru yolu gösteren ve hakký bâtýldan ayýrýcý en açýk delilleri ihtiva eden Kur'an'ýn indirildiði aydýr. Ýþte bu sebeple içinizden ramazan ayýna eriþen orucunu tutsun. Ancak hasta veya yolcu olup da oruç tutamayan kimse, tutamadýðý oruçlarý baþka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylýk diler, fakat zorluk dilemez. Bütün bunlar sayýyý tamamlamanýz, size doðru yolu gösterdiði için Allah'ýn yüceliðini tanýmanýz ve O'na þükretmeniz içindir.

Aniden bastýran yaðmur yollarý göle çevirdi

Başlatan Fussilet, Mayıs 28, 2012, 02:11:20 ÖÖ

Fussilet

ADMiN
7,935
Mayıs 28, 2012, 02:11:20 ÖÖ
Aniden bastýran yaðmur yollarý göle çevirdi

Yozgat'ta öðleden sonra aniden bastýran yaðmur yolarý göle çevirdi. Sürücüler trafikte zor anlar yaþarken, yayalar yollarda biriken sulardan geçerken ýslandý.
Çapanoðlu Kent Park'ta, pazar gününü piknik yaparak dinlenerek geçiren vatandaþlar da yaðmurdan nasibini aldý. Vatandaþlar, yaðmurun yaðmasý ile birlikte dinlendikleri parklardan ayrýlarak evlerine dönerken, yolda yaðmurda zor anlar yaþadý. Öte yandan, yaklaþýk bir aydýr aralýklarla yaðan yaðmur, Yozgat'ýn içme suyunun da karþýlandýðý Kirazlý Göleti'ni doldurdu. Yaðan yaðmurlarla gölet doluluk seviyesine ulaþtý.
Tarih: 27.05.2012
Yasal Uyarý: Yayýnlanan köþe yazýsý haberin tüm haklarý Diyalog Gazetecilik A.þž.'ye aittir. ** ***


: Aniden bastýran yaðmur yollarý göle çevirdi
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.086 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017