Mâide / 93. Ayet
لَيْسَ عَلَى الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ جُنَاحٌ ف۪يمَا طَعِمُٓوا اِذَا مَا اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ ثُمَّ اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا ثُمَّ اتَّقَوْا وَاَحْسَنُواۜ وَاللّٰهُ يُحِبُّ الْمُحْسِن۪ينَ۟

Ýman edip sâlih amel iþleyenlere, artýk bundan böyle günahlardan sakýnýp imanda sebât ile sâlih amellere devam ettikleri, sonra takvâlarý ve imanlarý tam saðlamlaþýp kökleþtiði, sonra hem günahlardan sakýnýp hem de iyilik yapmaya çalýþtýklarý takdirde, haram olmadan önce yiyip içtiklerinden dolayý bir günah yoktur. Çünkü Allah, iyilik ve ihsân sahiplerini sever.

KADINLARINIZA İYİ DAVRANIN

Başlatan Muwahhide Al-Ýslam, Mart 26, 2010, 10:16:43 ÖÖ

Þehadete Vurgunum

Ziyaretçi
Mart 26, 2010, 10:16:43 ÖÖ
KADINLARINIZA İYİ DAVRANIN

308.Hadis:
Ebu Hureyre (r.a)'den Rasulullah (s.a.s)'in şöyle buyurduğu rivayet olunmuştur:

«Allah'a ve ahiret gününe iman eden kişi, komşusuna eziyet etmesin. Bir de ey mü'minler size kadınlar hakkında hayırlı olmanızı vasiyet edip, dilerim. Kadınlar eğri kemikten yaratılmışlardır. Bu kemiğin en eğri kısmı üst tarafıdır. Eğer eğri kemiği doğrultmaya uğraşırsan onu kırarsın. Kendi haline bırakırsan daima eğri kalır. Bu yüzden size kadınlar hakkında hayırlı olmanızı vasiyet ederim.» (Buhari-Müslim)HADİSTEN NE İSTİFADE EDERİZ

1 - Allah, mü'minlere komşuları hakkında adil olmayı ve onlara eziyet,etmemeyi emretmiştir. Bu hükmün içine mü'minler gibi, İslam'a karşı tavır takınmamış kafir komşular da girer. Zira, mü'minin bu kafir komşusuna karşı yapacağı adil ve iyi davranışlar o kimsenin hidayetine vesile olabilir.

2 - Kadınlar, yaratılışları icabı harama ve hata işlemeye meyilli, zayıf kimselerdir. Bu yüzden hatalarını düzeltmek için kadınları zorlamak onların daha da bozulmasına sebep olabilir. Onların hatalarını en yapıcı ve en yumuşak şekilde uyarılarda bulunarak sabırla düzeltmeye çalışmak, kadının fıtratına en uygun harekettir.

FersahFersah

Ziyaretçi
Temmuz 03, 2011, 11:28:09 ÖÖ
Sağol kardeşim buna dikkat edicem

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.134 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017