Mâide / 93. Ayet
لَيْسَ عَلَى الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ جُنَاحٌ ف۪يمَا طَعِمُٓوا اِذَا مَا اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ ثُمَّ اتَّقَوْا وَاٰمَنُوا ثُمَّ اتَّقَوْا وَاَحْسَنُواۜ وَاللّٰهُ يُحِبُّ الْمُحْسِن۪ينَ۟

Ýman edip sâlih amel iþleyenlere, artýk bundan böyle günahlardan sakýnýp imanda sebât ile sâlih amellere devam ettikleri, sonra takvâlarý ve imanlarý tam saðlamlaþýp kökleþtiði, sonra hem günahlardan sakýnýp hem de iyilik yapmaya çalýþtýklarý takdirde, haram olmadan önce yiyip içtiklerinden dolayý bir günah yoktur. Çünkü Allah, iyilik ve ihsân sahiplerini sever.

En Güçlü 500 Müslüman Arasında Dünya Beşincisi

Başlatan Fussilet, Kasım 22, 2009, 08:30:40 ÖS

Fussilet

ADMiN
7,935
En Güçlü 500 Müslüman Arasında Dünya Beşincisi       

Georgetown Üniversitesi, Başbakan Erdoğan'ı En Güçlü 500 Müslüman sıralamasında dünya beşincisi ilan etti.

Başbakan Erdoğan 'Dünyanın en güçlü 500 Müslümanı' listesinde beşinci sırada yeraldı. Georgetown Üniversitesi'nin "ülkelerindeki güçleri; çevre ülkeler üzerindeki etkileri ve 2009 yılında dünyada yaşanan gelişmelere katkılarını" göz önünde bulundurarak hazırladığı sıralamada Suudi Arabistan Kralı Abdullah birinci oldu. Türkiye'den diğer isimler ise Cumhurbaşkanı Gül ve Fethullah Gülen oldu. Gülen 13. sırada yer alırken, Gül ise 28. sıradan listeye girdi. Listenin birinci sırasında Suudi Arabistan Kralı Abdullah yer alırken, ikinciliği İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, üçüncülüğü ise Fas kralı Muhammed aldı. Listede dördüncü sıra Ürdün Kralı Abdullah'ın olurken, Başbakan Erdoğan bu kral ve dini liderlerin ardından beşinci sırada yer aldı. Listenin ilk on sırasında, demokratik yollarla seçilmiş tek liderin Recep Tayyip Erdoğan olması dikkat çekerken, diğer tüm isimler Ortadoğu ve Arap ülkelerinin şeyh ve emirleri oldu. En etkili 500 Müslüman listesindeki diğer Türkler şunlar:

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Ali Bulaç, Prof. Dr Mustafa Çağrıcı, Ekrem Dumanlı, Prof. Necmettin Erbakan, Hayrünnisa Gül, Prof. Dr. Ekmelledin İhsanoğlu, Prof. Dr İbrahim Kalın, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Fuat Sezgin, Rabia Yalçın.
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.129 saniyede 26 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017