Mâide / 3. Ayet
حُرِّمَتْ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْز۪يرِ وَمَٓا اُهِلَّ لِغَيْرِ اللّٰهِ بِه۪ وَالْمُنْخَنِقَةُ وَالْمَوْقُوذَةُ وَالْمُتَرَدِّيَةُ وَالنَّط۪يحَةُ وَمَٓا اَكَلَ السَّبُعُ اِلَّا مَا ذَكَّيْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَاَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْاَزْلَامِۜ ذٰلِكُمْ فِسْقٌۜ اَلْيَوْمَ يَئِسَ الَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ د۪ينِكُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِۜ اَلْيَوْمَ اَكْمَلْتُ لَكُمْ د۪ينَكُمْ وَاَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَت۪ي وَرَض۪يتُ لَكُمُ الْاِسْلَامَ د۪ينًاۜ فَمَنِ اضْطُرَّ ف۪ي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِاِثْمٍۙ فَاِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ

Size þunlar haram kýlýndý: Kendiliðinden ölen murdar hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan baþkasýnýn adýna kesilen hayvanlar, henüz caný çýkmadan yetiþip þartýna uygun tarzda kestikleriniz dýþýnda boðularak, bir þey vurularak, yukarýdan yuvarlanarak, boynuzlanarak yahut yýrtýcý bir hayvan tarafýndan parçalanarak ölen hayvanlar, putlara ait sunaklarda kesilen hayvanlar ve zar atarak, kumar oynayarak elde edilen etler, yiyecekler. Bunlarý yemek, Allah'ýn yolundan çýkmaktýr. Bugün artýk kâfirler dîninizi söndürmekten ve sizi dinden döndürmekten ümitlerini kesmiþ durumdadýrlar. O halde onlardan korkmayýn, benden korkun. Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladým ve sizin için din olarak Ýslâm'ý seçtim. Ancak kim açlýktan bunalýp çaresiz kalýrsa, günaha meyletmeksizin haram olan bu etlerden yiyebilir. Çünkü Allah çok baðýþlayýcýdýr, engin merhamet sahibidir.

Yumurta Tarifi

Başlatan Mercan, Şubat 13, 2009, 10:58:16 ÖÖ

Mercan

Ziyaretçi
Şubat 13, 2009, 10:58:16 ÖÖ
Evin hanimi mutfakta sabah kahvaltisi için tavada iki tane yumurta
pisirirken içeri kocasi dalmis,

"Dikkat.. Dikkat!.. Biraz daha yag koy!.. Aman Allahim ne kadar çok pisiriyorsun. Çok fazla. Simdi çevir.. Simdi.. Off.. Daha fazla yag koy.. Yapisacaklar.. Dikkat.. Dikkatttt! Sana dikkatli ol demiyor muyum?.. Yemek pisirirken beni hiç dinlemiyorsun.. Çevir hadi onlari.. Çabuk ol.. Deli misin?.. Aklini yitirdin herhalde.. Tuz koymayi unutma.. Her zaman unutursun zaten.. Tuzu kullan.. Tuzu .. Tuzu diyorum.."

Karisi dönüp söyle bir bakmis kocasina,
"Sana ne oluyor öyle?" demis,
"Iki yumurtayi nasil pisirecegimi bilmedigimi mi zannediyorsun?"
"Bak bi'tanem" demis adam artik sakin sakin
"Sadece sen yanimda otururken araba kullandigimda neler hissettigimi anlamani istedim"

ela gözlüm

Ziyaretçi
Ağustos 23, 2009, 02:07:01 ÖÖ
harikaydı!!!!!!!!!!!!

   :D :D :D

HAdeKa

Ziyaretçi
Ağustos 23, 2009, 02:02:45 ÖS
*aynı konu tekrar yayınlanmıştı demek ki onceden gecenlerde de açılmıştı bu baslık

Mercan

Ziyaretçi
Ağustos 23, 2009, 06:55:11 ÖS
Alıntı yapılan: HAdeKa - Ağustos 23, 2009, 02:02:45 ÖS
*aynı konu tekrar yayınlanmıştı demek ki onceden gecenlerde de açılmıştı bu baslık

Aynı içerikli (aynı başlıklı) o kadar çok konu var ki ....

Yara ßenim

Ziyaretçi
Ağustos 23, 2009, 06:57:52 ÖS
 :D :D :D güzeldi teşekkürler...

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.102 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017