Nisâ / 22. Ayet
وَلَا تَنْكِحُوا مَا نَكَحَ اٰبَٓاؤُ۬كُمْ مِنَ النِّسَٓاءِ اِلَّا مَا قَدْ سَلَفَۜ اِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَمَقْتًاۜ وَسَٓاءَ سَب۪يلًا۟

Geçmiþte olanlar bir yana, babalarýnýzýn nikâhladýðý kadýnlarla evlenmeyin. Þüphesiz bu, çok çirkin bir hayâsýzlýk, Allah'ýn gazabýný celbeden bir günah ve pek iðrenç bir yoldur!

ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIMI !

Başlatan SUNFLOWERS, Mart 07, 2009, 06:09:36 ÖS

SUNFLOWERS

Ziyaretçi
Mart 07, 2009, 06:09:36 ÖS
ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIMI

Cilt bakımı tabii ki sadece kadınların meselesi değildir. Erkeklerin ciltleri de kurur ve her türlü cilt sorunları ile karşılaşırlar. Onların en büyük derdi sakal ve bıyıklarıdır. Her gün tıraş olmak cildi tahriş eder. Kızarıklıklara, kimi zaman kıl dönmesine neden olur. Bir de akneleri varsa, tıraş birçok sıkıntıya yol açar.

Hassas ciltler için hazırlanan tıraş ürünlerini tercih edin:
Tıraş köpükleri, tıraş jelleri gibi ürünlerde bol miktarda alkol, mentol, nane, potasyum, sodyum hidroksit, kafur gibi maddeler bulunur. Bunların tümü tahriş edici malzemelerdir.

Örneğin tıraş köpüğü veya jellerin hassas ciltler için hazırlananları daha yumuşaktır. Bunların içinde parfüm, mentol, alkol, limon, portakal, greyfurt, okaliptüs, kafur ya da nane gibi tahriş edici maddeler bulunmaz.

After shave parfüm yerine kullanılmaz:
En azından after shave'iniz yumuşak olmalıdır. Makinenin veya jiletin tahriş ettiği cilde biraz daha fazla özen göstermeniz gerekir. Tıraşınızı tamamladıktan sonra yüzünüz fazla kızarıyorsa, bunun nedeni büyük bir ihtimalle kullandığınız after shave’lerdir.

Piyasada bulunan after shave’lerin hemen hepsi serttir. Tümü yüksek oranda parfüm, alkol ve daha bir çok tahriş edici madde ile doludurlar. Zaten birçok erkek bunları parfüm niyetine kullanırlar. After shave olarak en uygun ürünler, cildi tahriş etmeyen alkolsüz toniklerdir. Bu tonikleri, tıraştan sonra güvenle kullanabilirsiniz.
Parfüm kullanmak istiyorsanız onu da giysilerinize veya saçınıza sürebilirsiniz.



Günlük bakım:
Erkeklerin her gün tıraş olmaları, bir bakıma ciltlerindeki ölü deri tabakasının temizlenmesini sağlar. Hücre oluşumu ve cildin yenilenmesini canlandırır. Ancak yüzlerinin üst kısmındaki deri tabakası soyulmadığı için zamanla sertleşerek matlaşır. Bu nedenle yüzün tıraş olmayan bölgelerinde ( alın, göz kenarları ve yanak üstü) Meyve asitleri (AHA) içeren ürünler kullanılması, cildin tazeliği korur, canlandırır.

Sivilceli yüzler:
Siyah noktalar ve sivilceleriniz varsa, size salisilik asit (BHA) içeren bir ürün kullanmanızı tavsiye ederim. BHA’lar tıraşlı cilt bölgelerinde bile rahatlıkla kullanılabilir. Bunlar cildi hafifçe soyarak, gözeneklerin açılmasını sağlarlar. Böylece siyah noktalar ve sivilceleri önlerken cildi rahatlatırlar, kızarıklıkları, şişkinlik ve tahrişleri iyileştirirler.

Güneşten korunun:
Erkeklerin yüzü çoğu zaman güneşten daha fazla etkilenir. Tıraşla hassas bir hale gelen, ardından sert tıraş losyonlarıyla tahriş olan cilt güneşte kolayca yanar ve köselemsi bir hale dönüşür. Orta yaştaki birçok erkeğin yüz cildi vücudundan çok farklı bir renkte ve yapıda olur. Bunun nedeni tamamen güneştir. Güneşten koruyucular sadece çocuklar ve kadınlar için değildir. Erkeklerinde onları sürmeden sokağa çıkmaması gerekir.





MiM

ADMiN
11,903
Mart 07, 2009, 09:04:30 ÖS
güzel şeyler öğrendik ablam,
yüreğine sağlık...
valla böyle güzel bilgiler, hayata, yaşama hitap eden malumatlar çok gerekli, bilmemiz gereken ayrıntılar... amma biz erkekler, güzellik mefhumunu hanımlara kaptıralı beri, bu gibi bilgiler bize sanki çok gereksiz ve malumatfuruşluk gibi gelse de... aslen çok gerekli ve kendimizi Rabbi Tealanın bir emaneti olarak kabul edersek aynı zamanda bir saygı ve emaneti koruma diye de telakki edebileceğimiz hususlardır.

çok teşekkürler ablam, emeğinize sağlık.

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açýkken deðil, kapatýnca göreyim!

liprade

ADMiN
8,616
Mart 07, 2009, 09:09:18 ÖS
Alıntı yapılan: MiM - Mart 07, 2009, 09:04:30 ÖS
amma biz erkekler, güzellik mefhumunu hanımlara kaptıralı beri
...

Ne zaman erkeklerdeymiş bu özellik..?  :) Güzellik denince akla erkek hiç gelir mi bilmem... Yusuf (a.s) vardır ama o ayrı...  :)


"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

SUNFLOWERS

Ziyaretçi
Mart 07, 2009, 09:43:39 ÖS
Rica ederim sevgili MiM.. :)
Siz kaptırmak değil,hiç ilgilenmediniz ki!? ;) ::)
Bayanlara veririm taktiklerde !? Sizleri hiç unutur muyum!?
Gerçi sizin avantajınız nedir biliyor musunuz!? Hergün traş olmanız?
Yukarıda da geçtiği gibi ürünlerinizi de hassas olanlardan tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.. :D :D

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.133 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017