Nisâ / 22. Ayet
وَلَا تَنْكِحُوا مَا نَكَحَ اٰبَٓاؤُ۬كُمْ مِنَ النِّسَٓاءِ اِلَّا مَا قَدْ سَلَفَۜ اِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَمَقْتًاۜ وَسَٓاءَ سَب۪يلًا۟

Geçmiþte olanlar bir yana, babalarýnýzýn nikâhladýðý kadýnlarla evlenmeyin. Þüphesiz bu, çok çirkin bir hayâsýzlýk, Allah'ýn gazabýný celbeden bir günah ve pek iðrenç bir yoldur!

Duada ''sandöviç yöntemi''

Başlatan can rüba, Kasım 03, 2009, 09:46:25 ÖS

can rüba

Ziyaretçi
Kasım 03, 2009, 09:46:25 ÖS
Duada ''sandöviç yöntemi'' diye sık sık anlatırım.''Rabbinizden ne istiyorsanız, isteğinizi iki salavat arasına sıkıştırın.Ekmek arası köfte gibi salavat arası duanız olsun!''Bildiğim kadarıyla iki makbul dua arasındaki -ki salavatın kabul edilmiş bir dua olduğunu Güzeller Güzeli Efendimizin (asm) miraçla taçlanan ubudiyetinin göz kamaştırıcı azameti gözler/gönüller önüne seriyor-dua kabul olunurmuş.Þükür ki Hz Ali Efendimizden (ra)daha müjdeli bir haber geldi.Nehcül Belağa'nın beyan Yayınlarınca yeni baskısının son sayfalarına itina ile derlenmiş sözlerinin 361'incisi :

''Allah'tan bir dileğin varsa, Rasulüne salat dileyerek başla, sonra ihtiyacını iste.Allah kendisinden iki dilekte bulunulduğunda, birisini yerine getirip diğerini yerine getirmezlik etmeyecek kadar cömerttir.''
Senai Demirci  duadefterim'den

bardak

Ziyaretçi
Kasım 03, 2009, 11:26:39 ÖS
Bilmiyordum bak bunu daha bir çok bilmediklerim gibi...

Sandöviçi zaten severdim şimdi aramızda ki muhabbet daha da arttı...

Allah Razı olsun mübareğim...Birde ..............


ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED..


Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.
AMİN!!!
Ecmainnnnnnnnnnnn Olsun...
Rabbim Yar ve Yardımcınız Olsun.

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.. 

can rüba

Ziyaretçi
Kasım 08, 2009, 02:47:49 ÖÖ
Rabbim senden razı olsun Bardak kardeşim.Okuyan gözlerine sağlık.
Dualarına yürekten AMİN.
Muhabbetle kal

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.098 saniyede 25 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017