Mâide / 89. Ayet
لَا يُؤَاخِذُكُمُ اللّٰهُ بِاللَّغْوِ ف۪ٓي اَيْمَانِكُمْ وَلٰكِنْ يُؤَاخِذُكُمْ بِمَا عَقَّدْتُمُ الْاَيْمَانَۚ فَكَفَّارَتُهُٓ اِطْعَامُ عَشَرَةِ مَسَاك۪ينَ مِنْ اَوْسَطِ مَا تُطْعِمُونَ اَهْل۪يكُمْ اَوْ كِسْوَتُهُمْ اَوْ تَحْر۪يرُ رَقَبَةٍۜ فَمَنْ لَمْ يَجِدْ فَصِيَامُ ثَلٰثَةِ اَيَّامٍۜ ذٰلِكَ كَفَّارَةُ اَيْمَانِكُمْ اِذَا حَلَفْتُمْۜ وَاحْفَظُٓوا اَيْمَانَكُمْۜ كَذٰلِكَ يُبَيِّنُ اللّٰهُ لَكُمْ اٰيَاتِه۪ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

Allah kasýtsýz olarak yaptýðýnýz yeminlerden dolayý sizi sorumlu tutmaz, fakat bilerek yaptýðýnýz yeminlerden dolayý sorumlu tutar. Bunun kefâreti, ailenize yedirdiðinizin orta hallisiyle on fakiri bir gün sabah akþam doyurmak veya giydiðiniz orta hallisiyle onlarý giydirmek yahut bir köleyi hürriyetine kavuþturmaktýr. Buna gücü yetmeyen üç gün oruç tutmalýdýr. Ýþte yemin ettiðinizde onu bozmanýn kefâreti budur. Bununla birlikte, yeminlerinize baðlý kalýp gereðini yerine getirin. Þükredebilmeniz için Allah size âyetlerini iþte böyle açýklamaktadýr.

Diyarbakýr'''da Erdoðan'''ý 3 dilde karþýlama

Başlatan Fussilet, Haziran 03, 2012, 08:01:06 ÖS

Fussilet

ADMiN
7,935
Diyarbakýr'''da Erdoðan'''ý 3 dilde karþýlama

Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan'''ýn Diyarbakýr gezisi öncesi hazýrlýklar sürerken, AK Parti Diyarbakýr Milletvekili Cuma Ýçten tarafýndan havaalaný çýkýþýna Zazaca ve Kürtçe ''Hoþ geldiniz''€ yazýlý pankartlar asýldý.
AK Parti Diyarbakýr Ýl Baþkanlýðý 4. Olaðan Kongresi ile 256 proje ve 39 tesisin açýlýþýna katýlmak üzere Diyarbakýr'''a gelecek olan Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan gezisi öncesinde Diyarbakýr polisi alarma geçti. Havaalanýndan programlarýnýn bulunduðu alanlara kadar Baþbakanýn güzergahý boyunca keskin niþancýlar binalarýn çatý katlarýna yerleþtirildi. Keskin niþancýlar çatýlardan çevreyi dürbünlerle gözetlerken, geçiþ güzergahýnda olasý sýkýntýlara meydan verilmemesi için panzer, TOMA ve zýrhlý araçlarla polis ekipleri görevlendirildi. BAþžBAKANA ÇOK DÝLLÝ KARþžILAMABaþbakan Erdoðan'''ýn gezisi öncesinde hazýrlýklar tüm hýzýyla devam ederken, AK Parti Diyarbakýr Milletvekili Cuma Ýçten tarafýndan havaalaný çýkýþýna asýlan bir pankart dikkatleri çekti. Bir yanýnda Baþbakan, diðer yanýnda Ýçten'''in fotoðrafýnýn yer aldýðý pankartta Zazaca ve Kürtçe ''Hoþ geldiniz''€ anlamýna gelen ifadeler kullanýldý. BAZI BÖLGELERDE KEPENKLER KAPANDIÖte yandan BDP Genel Baþkaný Selahattin Demirtaþ'''ýn dün yaptýðý çaðrýlar üzerine Diyarbakýr'''da bazý esnaf Baþbakan Erdoðan'''a tepki göstermek için kepenk kapattý. Baðlar ilçesi Kuruçeþme ve Dörtyol mevkiinde bazý esnaf kepenk açmadý. Öte yandan Baþbakan Erdoðan'''ýn geliþi nedeniyle Diyarbakýr Havaalaný giriþi polis ekipleri tarafýndan kapatýldý.


: Diyarbakýr'''da Erdoðan'''ý 3 dilde karþýlama
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.123 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017