Bakara / 267. Ayet
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اَنْفِقُوا مِنْ طَيِّبَاتِ مَا كَسَبْتُمْ وَمِمَّٓا اَخْرَجْنَا لَكُمْ مِنَ الْاَرْضِۖ وَلَا تَيَمَّمُوا الْخَب۪يثَ مِنْهُ تُنْفِقُونَ وَلَسْتُمْ بِاٰخِذ۪يهِ اِلَّٓا اَنْ تُغْمِضُوا ف۪يهِۜ وَاعْلَمُٓوا اَنَّ اللّٰهَ غَنِيٌّ حَم۪يدٌ

Ey iman edenler! Çalýþýp ürettiðiniz mallarýn ve sizin için yerden çýkardýðýmýz ürünlerin iyi, temiz ve helâl olanýndan Allah yolunda harcayýn. Size verildiðinde gözünüzü yummadan alamayacaðýnýz kötü þeyleri, iyilik yapacaðým diye baþkasýna vermeye kalkýþmayýn. Þunu bilin ki, Allah'ýn hiçbir þeye ihtiyacý yoktur; O her türlü övgüye lâyýktýr.

Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur

Başlatan Fussilet, Haziran 05, 2012, 08:00:33 ÖÖ

Fussilet

ADMiN
7,935
Haziran 05, 2012, 08:00:33 ÖÖ
Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur

Niðde'nin Çamardý ilçesinden Aladaðlar'daki Demirkazýk Zirvesi'ne týrmanýþ gerçekleþtirmek isteyen 5 daðcýdan biri öldü, 4'ü ise mahsur kaldý.
(DHA) -- Hacettepe Üniversitesi öðrencisi 5 daðcý, týrmanýþ yapmak için Demirkazýk'taki Güzeller Mevkii'nde, daðcýlarýn 'Kuzey Duvarý' olarak adlandýrdýðý yamaca týrmanýþ gerçekleþtirdi.Ýddiaya göre, 5 daðcýdan 3'ü yer ekibi olarak beklerken, 2 daðcý halatlarla týrmanýþa geçti.Bir süre gerçekleþen týrmanýþ sýrasýnda, daðcýlardan biri yüksekten düþerek hayatýný kaybetti. Diðer daðcý ise, halatta asýlý kaldý.Olayý haber alan yetkililer, JAK, AKUT, UMKE ve Sivil Savunma görevlilerini bölgeye sevk etti. Olay yerine ulaþan JAK ve AKUT ekiplerinin, halatta asýlý kalan daðcýyý kurtarma çalýþmalarý sürüyor.Daðcýlarý almak için Konya'dan sevk edilen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait helikopter, bölgenin iniþe müsait olmamasý üzerine, kurtarmayý gerçekleþtiremedi. Kurtarma çalýþmalarý sürüyor.


: Demirkazýk'ta 1 daðcý öldü, 4 kiþi mahsur
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

SMF 2.1.3 © 2022, Simple Machines, TinyPortal 2.2.2 © 2005-2022
Sayfa 0.101 saniyede 27 sorgu ile oluşturuldu.
Lithium theme by Bloc © 2017