Haberler:

"Rabbimiz! Bizim günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla ve (yolunda) ayaklarımızı sağlam tut. Kâfir topluma karşı bize yardım et. (Araf 155)

Sabır küpü (Rubik's Cube) çözüm yolları

Başlatan senarist081, Eylül 14, 2008, 11:03:46 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senarist081

Rubik's Cube yada bizdeki adıyla sabır küpünün çözüm yolları bu sitede listelenmiş

Rubik's Cube yada bizdeki adıyla sabır küpünün ülkemizde bir zamanlar nasıl moda olduğunu birçoğumuz anımsar. Yine birçoğumuz da en fazla tek yüzünü yapabilmiş aramızdan yok denecek kadar azdır.

Buradaki wiki türü sitede bir çok sorunun cevabı olduğu kadar sabır küpünün çözümleri hakkında oldukça ve detaylı görsel içeriklerle donatılmış bilgiler verilmekte.

wikihow.com sitesinde ve ingilizce olan bu sayfayı isterseniz türkçeye çevirip aynı sitenin türkçe versiyonuna ekleyebildiğiniz gibi wikipediada olduğu gibi makaleyi değiştirme imkanınız da var.

Makaleye başlamadan önce konuyla ilgili notasyonlara bir gözatmakta fayda var.

samimi

sinir küpü desene suna :)

senarist081

Öyle demeyin samimi hocam..Stres atmaya bire bir...:)

samimi

aksine ben de stres yapmaya bire bir :)

senarist081

milysktina

Bu adı Rubik's Cube olan oyuncakla ne çok oynamak istemiştim ama birt türlü oynamak nasip olamadı
içimde ukte kaldı :))
,

Bu arada oyuncağı güzel anlatrmışsın tarık bin ziyad

attığın konuları büyük bir zevkle okuyorum

çok bilgilendim yazdıklarınızdan allah sizden razı oslun

Bevadih

samimi  sana katılıyorum :)
yahu bu sakin insanların işi..sakın, sabırlı, oturduğu yerde saatlerce oturacak...ki bu benim için gecerlı değil..yapıyla alakalı bu oyuncaklar yahu ..ben oynamam bunla istemez :D

tarık sağol ..varol...

liprade

Samimi hocama katılıyorum... Onu oynadığımı hatırlamıyorum tam... Ama benzerleriyle oynamıştım ve denk gelmeyince insan sinir küpü oluyor... Tutup parçalayasım gelebiliyor bazen... :)

"Cehalet hýyar olmuþ gidiyor son sürat/  Enkaz-ý beþer koþuyor elde tuzluk alýk surat"

ncorlu

Şubat 07, 2010, 04:51:04 ÖS Last Edit: Şubat 13, 2010, 02:15:44 ÖS by ncorlu
Rubik Küp çözümü için çok harika bir metod var.
Sayı Metodu yada ingilizcesi Number Method.
Site Adresi www.numbermethod.com/tr yada  kup.freeoda.com
Yöntemi bulan geliştiren arkadaşa gerçekten çok teşekkür ederim. Sayı Metodu sayesinde hemen öğrendim.
üstelik bir süreliğine ücretsiz yapmış. kaçırmayın derim.