Gönderen Konu: Enter Tuşu Çalışmıyor..!  (Okunma sayısı 18373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
Enter Tuşu Çalışmıyor..!
« : Haziran 21, 2009, 01:09:03 ÖS »
Selamun aleykum... Şu an klavyenin "Enter" ve "Backspace" tuşları devre dışıdır... Sebebi hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi..? Teşekkür ederim... Allah c.c razı olsun...

"Cehalet hıyar olmuş gidiyor son sürat/  Enkaz-ı beşer koşuyor elde tuzluk alık surat"

...

• Ziyaretçi
Ynt: Enter Tuşu Çalışmıyor..!
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2009, 01:16:00 ÖS »
Yapışkan tuşlar devrede olabilir Liprade...

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2009, 01:17:21 ÖS »
Teknoloji cahilliğinin cismani haliyim... Meseleyi biraz açabilir misiniz..?
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2009, 11:07:37 ÖÖ by liprade »

"Cehalet hıyar olmuş gidiyor son sürat/  Enkaz-ı beşer koşuyor elde tuzluk alık surat"

...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2009, 01:21:15 ÖS »
Teknoloji cahilinin cismani haliyim... Meseleyi biraz açabilir misiniz..?

Öncelikle şunu sorayım kullandığın PC masaüstü mü,laptop mu?He rikisinde oluşan tuş sorunlarının farklı çözüm yolları var,ona göre yardımcı olmaya çalışacağım sana ;)

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2009, 01:22:43 ÖS »
Masa üstü...

...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2009, 01:27:32 ÖS »
Öncelikle şunu yapmanı öneririm tuşların basılı kalıp kalmadığına bak,ikincisi eline bir ıslak mendil yoksa pamuk alıp tuşları çıkarıp altlarını sil..

...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2009, 01:29:20 ÖS »
Peki enterların her ikisi de mi çalışmıyor diğerini denermisin yani küçük olanı,rakamsal ifadelrin olduğu alanı

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2009, 01:32:21 ÖS »
Rakamların "enter" i çalışıyor... Silme işini de mause'den yapıyorum... Tuşlar basılı kalmadı... Aniden takıldı ve ne olduğunu anlayamadım... Erken emeklilik bu olsa gerek...  :)

...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2009, 01:35:54 ÖS »
Rakamların "enter" i çalışıyor... Silme işini de mause'den yapıyorum... Tuşlar basılı kalmadı... Aniden takıldı ve ne olduğunu anlayamadım... Erken emeklilik bu olsa gerek...  :)

Daha dur ya ne erken emekliliği...Sistem geri yüklemeyi kullan veya valla beynim durdu başka da aklıma bir şey gelmiyor...Allah kolaylık versin demekten başka bir temenni gelmiyor aklıma :D

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2009, 01:38:33 ÖS »
Peki teşekkür ederim... Allah c.c razı olsun çabanız için...

...

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2009, 01:42:24 ÖS »
Peki teşekkür ederim... ALLAH c.c razı olsun çabanız için...

Rica ederim..Keşke çözüme kavuşturabilseydik,Takeone çözer diyeceğim ama o da görünürlerde yok.. :)

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2009, 01:45:30 ÖS »
Gevezeliğime gem vurdu ufacık tuşlar... Böylesi daha hayırdır belki de... Hayrolsun inşallah...

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #12 : Haziran 21, 2009, 02:22:20 ÖS »
Erken emeklilik ifadesi hoşuna gitmemiş olacak ki tam kapasite çalışmaya karar verdi bizimki...  :)

Her şey yolunda...

Çevrimdışı MiM

• ADMiN
  • __HiÇ__
  • "Nerede oLursanız oLun, ALLah sizinLe beraberdir"
« Yanıtla #13 : Haziran 21, 2009, 03:32:56 ÖS »
birgün cep telefonum arıza yaptı. acaib bi hal oldu.
bu işlerden anladığını tahmin ettiğim birine sordum o gün.
bana şu öneride bulundu: "hocam bütün dünyada bu konuda meşhur bir kaide vardır... buna türk usülü derler... elektronik bir cihaz arıza verince, kapayıp yeniden açacaksın... şayet düzelmezse o zaman tamirciye gidersin!"

kapayıp açtım... a, a... o da ne!... hakikaten hiçbi şey olmamış gibi çalışmaya başladı. o gün bugündür aynı metodu uygularım hep... kazanan genelde hep ben oldum. bu türk usülü dedikleri şey bayağı bi işe yarıyor yani...

size de tavsiye ederim. galiba liprade de aynı durum söz konusu olmuşa benziyor!

Bana öyle bir resim çiz ki... Gözlerim açıkken değil, kapatınca göreyim!

Çevrimdışı liprade

• 'arızalı'
  • ÖzeL üye
« Yanıtla #14 : Haziran 21, 2009, 03:44:19 ÖS »
Kapatmadım ama onunla ilgilenmedim... İlgisizlikten sıkılmış olmalı...  :) Aksak haliyle devam edince varlığım&yokluğum bir demiştir belki de...  :)

Üstteki metodu arada uygularız ve gerçekten de işe yarar...

*Aslında bugün de bilgisayara uyguladım ama tuşlara değil... Ve sonuç, malum...  :)

GoogleTagged