Gönderen Konu: CEP TELEFONUNDA MEAL ( CEP MEAL)(JAVA)  (Okunma sayısı 21821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nofeeear

• Ziyaretçi
Ynt: CEP TELEFONUNDA MEAL ( CEP MEAL)(JAVA)
« Yanıtla #30 : Haziran 25, 2009, 07:23:37 ÖS »
TAMAM BEN İNDİRDİM SAOLASIN

MaşALLAH
Hmmm tamam ozaman

Tarık Emre

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Haziran 25, 2009, 07:25:37 ÖS »
programı görür görmez nasıl keyfettim nasıl dua ettim bilemezsiniz. Rabbim iki cihanda bahtiyarlardan eylesin nofeeear. programı indirdim.pc de açılmıyor.acaba cep telefonuna aktarınca mı açılacak.. acele ediyorum.çok ihtiyacım vardı böyle bir şeye.meal den başka kuranı kerim okuma programını da vermişsiniz. okuyan kim acaba.eski bir telefonum var . bu müjdeyi dıuydumya hemen iyi bir şey alıp programı aktaracağım. ben özellikle hadr okuyuşu arıyorum.birde türk hafızlarından özellikle istiyordum.arab makamı çok hoşuma gidiyor ama. imamı asım hafs kıraatı olan bizim okuyuşumuzla bazı farklılıklar var. hafızlar için sorun oluyor bu da.onun için türk hocalardan özellikle erzurumlu davut kaya hocaefendiden ,istiyorum

son günlerde davut kaya hoca efendinin hafızlar için hadr okuyuşuyla okuduğu cd çıktı. siz bu programlardan anlıyorsunuz güzel kardeşim .özellile bu cd yi cep telefonuna uyarlıyabilirmisn.eğer böyle bir şeyi yaparsan hafız talebelere müthiş faydan dokunacak.. dahasını istiyorum...öyle bir program olmalıki.. okunulan sayfayı kaybetmeden istediğim kadar tekrar etmeliyim.bir kardeşimizin yeğeni bunu dvd de uygulamış.sayfaları tekrar eden bir program. hatta ayetleride böyle tekrar ettirmek oluyormuş.. ama çok çalışma gerekirmiş..bu işin kolayını siz biliyormusunuz. biliyorsanız bunu hafız talebeler için yaparmısınız. ilk önce ben istiyorum..nasıl heyecanlandım anlatamam. sanki yapmışınızda elime geçmiş gibi umut doluyum..allah razı olsun nofeeear. Rabim seni cemaliyle mü
şerref kılsın amin amin amin... kandilin mübarek olsun  güzel kardeşim...ne güzel bir kandil hediyesi.

nofeeear

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Haziran 25, 2009, 07:55:17 ÖS »
programı görür görmez nasıl keyfettim nasıl dua ettim bilemezsiniz. Rabbim iki cihanda bahtiyarlardan eylesin nofeeear. programı indirdim.pc de açılmıyor.acaba cep telefonuna aktarınca mı açılacak.. acele ediyorum.çok ihtiyacım vardı böyle bir şeye.meal den başka kuranı kerim okuma programını da vermişsiniz. okuyan kim acaba.eski bir telefonum var . bu müjdeyi dıuydumya hemen iyi bir şey alıp programı aktaracağım. ben özellikle hadr okuyuşu arıyorum.birde türk hafızlarından özellikle istiyordum.arab makamı çok hoşuma gidiyor ama. imamı asım hafs kıraatı olan bizim okuyuşumuzla bazı farklılıklar var. hafızlar için sorun oluyor bu da.onun için türk hocalardan özellikle erzurumlu davut kaya hocaefendiden ,istiyorum

son günlerde davut kaya hoca efendinin hafızlar için hadr okuyuşuyla okuduğu cd çıktı. siz bu programlardan anlıyorsunuz güzel kardeşim .özellile bu cd yi cep telefonuna uyarlıyabilirmisn.eğer böyle bir şeyi yaparsan hafız talebelere müthiş faydan dokunacak.. dahasını istiyorum...öyle bir program olmalıki.. okunulan sayfayı kaybetmeden istediğim kadar tekrar etmeliyim.bir kardeşimizin yeğeni bunu dvd de uygulamış.sayfaları tekrar eden bir program. hatta ayetleride böyle tekrar ettirmek oluyormuş.. ama çok çalışma gerekirmiş..bu işin kolayını siz biliyormusunuz. biliyorsanız bunu hafız talebeler için yaparmısınız. ilk önce ben istiyorum..nasıl heyecanlandım anlatamam. sanki yapmışınızda elime geçmiş gibi umut doluyum..ALLAH razı olsun nofeeear. Rabim seni cemaliyle mü
şerref kılsın amin amin amin... kandilin mübarek olsun  güzel kardeşim...ne güzel bir kandil hediyesi.

Es Selamu Aleykum ve Rahmetullah...

İlk Başta
Duaların için ALLAH SiZDEN RAZI OLSUN

Kur-an MEALi Proğramı Bütün JAVA desteği olan cep telefonlarında açılır..

Davut Kaya hocanın cd leri 30 vcd den oluşmaktadır..Ve belli bir ücret karşılığında
telif hakkı alınabilmektedir.

30 vcd den oluşan bu setteki sesleri cep telefonuna aktarabilmek için Converter yani dönüştürücü
bir proğrama ihtiyaç vardır.. 30 vcd yi teker teker .mp3 formatına dönüştürdükten sonra mp3 uyumlu
hafızası geniş bir cep telefonuna sahip olmak gerekir.

Ama Farklı hocaların Hadr okuyuşları olarak .mp3 formatında direk cdler satılmaktadır...

İlk öncelikle sizin istediğiniz şekilde yapabilmek için gereken şey

1-) .mp3 formatının destekleyen Geniş bir hafızası olan bir cep Telefonuna Sahip olmak
2-) Kuran'nın Hadr okunuşlu bir CD setine Sahip olmak
3-) Bu cd deki ses dosyalarına cep telefonuna aktarıldığında İstediğinizz Şekle gelecektir ALLAH'ın İzniyle...

Tarık Emre

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Haziran 30, 2009, 12:00:12 ÖÖ »

son günlerde davut kaya hoca efendinin hafızlar için hadr okuyuşuyla okuduğu cd çıktı. siz bu programlardan anlıyorsunuz güzel kardeşim .özellile bu cd yi cep telefonuna uyarlıyabilirmisn.eğer böyle bir şeyi yaparsan hafız talebelere müthiş faydan dokunacak.. dahasını istiyorum...öyle bir program olmalıki.. okunulan sayfayı kaybetmeden istediğim kadar tekrar etmeliyim.bir kardeşimizin yeğeni bunu dvd de uygulamış.sayfaları tekrar eden bir program. hatta ayetleride böyle tekrar ettirmek oluyormuş.. ama çok çalışma gerekirmiş..bu işin kolayını siz biliyormusunuz. biliyorsanız bunu hafız talebeler için yaparmısınız. ilk önce ben istiyorum..nasıl heyecanlandım anlatamam. sanki yapmışınızda elime geçmiş gibi umut doluyum..ALLAH razı olsun nofeeear. Rabim seni cemaliyle mü

İlk Başta

Davut Kaya hocanın cd leri 30 vcd den oluşmaktadır..Ve belli bir ücret karşılığında

30 vcd den oluşan bu setteki sesleri cep telefonuna aktarabilmek için Converter yani dönüştürücü
bir proğrama ihtiyaç vardır.. 30 vcd yi teker teker .mp3 formatına dönüştürdükten sonra mp3 uyumlu

Ama Farklı hocaların Hadr okuyuşları olarak .mp3 formatında direk cdler satılmaktadır...

1-) .mp3 formatının destekleyen Geniş bir hafızası olan bir cep Telefonuna Sahip olmak
3-) Bu cd deki ses dosyalarına cep telefonuna aktarıldığında İstediğinizz Şekle gelecektir ALLAH'ın İzniyle...

teşekkür ederim ilgin için nofeear  kardeşim. davud kaya nın görüntü olmayan sadece sesli hadr okuyuşu var tek cd de.30 cd değil. ben onu kastetmiştim.başka hadr okuyşu duymadım, hangi hocaların varsa isimleri verirseniz bulmaya çalışıırm.benim için görüntü değil önemli olan ,..ayet numarası ve sayfa numarası verilerek istediğim kadar tekrar edebileceğim bir progarm ,veya ne hoş olur bu programla hazırlanmış bir  kuranı kerim. hele birde mealli olursa .inşallah en kısa sürede elime geçer.. zamanım hiç yok.

bu sizin cep telefonuna verdiğiniz hatmi kim okumuş .arab hafızlar mı ???meal de sesli mi?cevaplarsanız sevinirim..pc de dinleyememem normalmi. yani telefona kaydedince mi çalşacqak.birde hangi telefonu önerirsin.yeni alacağım ya ondan sordum.. hakkını helal et kafanı şişirdiysem af ola........

nofeeear

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Haziran 30, 2009, 12:55:58 ÖÖ »

İlk Başta

teşekkür ederim ilgin için nofeear  kardeşim. davud kaya nın görüntü olmayan sadece sesli hadr okuyuşu var tek cd de.30 cd değil. ben onu kastetmiştim.başka hadr okuyşu duymadım, hangi hocaların varsa isimleri verirseniz bulmaya çalışıırm.benim için görüntü değil önemli olan ,..ayet numarası ve sayfa numarası verilerek istediğim kadar tekrar edebileceğim bir progarm ,veya ne hoş olur bu programla hazırlanmış bir  kuranı kerim. hele birde mealli olursa .inşALLAH en kısa sürede elime geçer.. zamanım hiç yok.

bu sizin cep telefonuna verdiğiniz hatmi kim okumuş .arab hafızlar mı ???meal de sesli mi?cevaplarsanız sevinirim..pc de dinleyememem normalmi. yani telefona kaydedince mi çalşacqak.birde hangi telefonu önerirsin.yeni alacağım ya ondan sordum.. hakkını helal et kafanı şişirdiysem af ola........

Yok Estağfurullah helal olsun hakkım...
Sizin Elinizde bulunan tek cd deki seslerin uzantısı .mp3 ise direk mp3 uyumlu hafızası geniş olan bir telefona hepsini aktardığınız zaman istediğiniz şekilde çalışacaktır inşALLAH..Telefon modeli olarak birşey söyleyemiyorum.Sizin tercihinize göre telefoncuyla konuşursunuz..

Meal Proğramı İse sadece yazılardan oluşmaktadır.Sesli değildir..
Bu Proğram Sadece Java Uyumlu Telefonlarda Çalışmaktadır.Pc lerde Çalışmamaktadır..

Selametle...

Tarık Emre

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Haziran 30, 2009, 07:01:53 ÖÖ »
bu sizin cep telefonuna verdiğiniz hatmi kim okumuş .arab hafızlar mı ???hakkını helal et kardeşim ya.b u sorunun cevabını göremedim.tabi sorular çok olunca normal arada unutulması.

Bevadih

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Haziran 30, 2009, 09:29:34 ÖÖ »
Bende şimdi cep telefonuma kuran meali istiyorum sesli)

Yürüyüş yaparken  müzik yerine kuran dinlemei istiyorum..Daha önce paylaşıldımı bilmem.
.

nofeeear

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Haziran 30, 2009, 06:20:20 ÖS »
bu sizin cep telefonuna verdiğiniz hatmi kim okumuş .arab hafızlar mı ???hakkını helal et kardeşim ya.b u sorunun cevabını göremedim.tabi sorular çok olunca normal arada unutulması.

Kusura bakmayın dediğiniz gibi unutmuşum cevaplamayı..

Bu Proğram Sadece Kuran'ın mealidir.Sesli şekilde okuma yoktur..

Meal  Elmalılı Muhammed Hamdi Yazırındır.

Selametle

nofeeear

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Haziran 30, 2009, 06:24:36 ÖS »
Bende şimdi cep telefonuma kuran meali istiyorum sesli)

Yürüyüş yaparken  müzik yerine kuran dinlemei istiyorum..Daha önce paylaşıldımı bilmem.
.

Eveeet Bevadih senin dediğin şekilde de yapmak mümkündür...

Yapmamız gereken şey Kuran Mealini ayet ayet okuyan bir cd satın almak gerekir.(cd nin içindeki ses dosyaları mp3 formatında olması lazımdır.)

ikinci yapmamız gereken şey ise mp3 format desteği olan hafızası geniş bir cep telefonuna sahip olmak gerekir.

Cd deki ses dosyalarını Cep telefonumuza aktardığımızda istediğiniz şekilde kullanabileceksiniz...

Selametle

« Son Düzenleme: Haziran 30, 2009, 06:26:38 ÖS by nofeeear »

Tarık Emre

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Temmuz 01, 2009, 06:31:22 ÖÖ »
benim anlayışım bu kdar zor ,kusura bakmayın.ben meali sormadım.başka başlık altında kuranın arabcasından söz açmıştınız .onu okuyan arab hafızmı buraya aktardığınız.

nofeeear

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Temmuz 01, 2009, 07:34:44 ÖS »
benim anlayışım bu kdar zor ,kusura bakmayın.ben meali sormadım.başka başlık altında kuranın arabcasından söz açmıştınız .onu okuyan arab hafızmı buraya aktardığınız.

Hmmm Anladım o proğramda da sesli okuma yok.O yüzden herhangi bir hafız okumuyor. Kuranı arapçasını biz okuyoruz..

Selametle..

diniarsiv

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Temmuz 09, 2010, 05:44:26 ÖS »
GÜNCELLEME TARİHİ : 09/07/2010 

NOT: DİRECT İNDİRME LİNKLERİ 1 AY İÇİNDE KİMSE İNDİRMEZSE LİNK KIRILIR.

1w

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Ekim 20, 2011, 11:17:02 ÖÖ »
çok saolun

fatosbudak

• Ziyaretçi
sesli kuran meali
« Yanıtla #43 : Şubat 29, 2012, 09:30:32 ÖÖ »
http://www.videoquran.net/
42 dilde kuran meali online dinlene bilir bir cok türkçe tercüme ve seslendirmesiyle videoquran.net
adresinden alabilirsiniz.arnavutca amerikce arapca azerice bahasa indonesia bangala bengali berberce
tamazgitce boşnakca cince ingilizce filipince fransızca almanca gujareti hintce kannada dili korece
kürtçe malayalam maranoa marthi peştunca persce portekizce rusca somalice ispanyolca kisvahili tagalog
tamilce telagu türkçe urduca uygurca özbekce ve daha bir cok dilde sesli kuran tercümesi indire bilir
dinleye bilir. veya bilgisayarınıza program olarak yükleyebilir. hatta sitenize ekleye bilirsiniz.
sadece arapca isteyenler için 150 değişik hafızdan sesli kuran için http://mp3quran.audioquranmp3.com
sitesini ziyaret edebilirsiniz.

GoogleTagged