Haziran 25, 2019, 05:35:31
Haberler:

De ki: (Sizi imana davet ettiðimiz) O (Allah) çok esirgeyicidir; biz O'na iman etmiþ ve sýrf O'na güvenip dayanmýþýzdýr. Siz kimin apaçýk bir sapýklýk içinde olduðunu yakýnda öðreneceksiniz! (Mulk -28)

Azerilere bal çalacak!

Balatan Fussilet, Eyll 21, 2012, 11:00:08

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

Fussilet

Azerilere bal çalacak!

Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.SEFER YÜKSEL/ AZERBAYCANYapı Kredi Bankası, Türkiye'nin ilk kredi kartı Worldcard’ı 'kardeş ülke' Azerbaycan’a ihraç etti. Azerbaycan’ın yüzde 100 Türk sermayeli tek bankası olarak 1998 yılından beri bu ülkede faaliyet gösteren Yapı Kredi, 'Azeri gardaşları' World’le tanıştırırken banka kartını da ‘Pul Kart’ markası ile hizmete sunacak. Banka, Azerbaycan’da Worldcard’ı 2011 Eurovision birincisi olan Nigar Cemal ile tanıtırken, kart reklamlarında ise 'alış-veriş et, hisse hisse öde, ballar (puanlar) kazan' sloganını seçti. Worldcard’ı 23 yıllık tüm deneyimleri ile Azerbaycan’a getirdiklerine dikkat çeken Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, ''Biz Azerbaycan’a sadece kredi kartı sunmuyor, bir endüstri kuruyoruz” dedi.AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ 288 MİLYON DOLARWorldcard’ın Azerbaycan ile tanışması nedeniyle Başkent Bakü’de yapılan basın toplantısında konuşan Açıkalın, Yapı Kredi Azerbaycan’ın ağustos sonu itibarıyla aktif büyüklüğünün 288.3 milyon dolara ulaştığını ifade ederek, ''Bu bize Worldcard’ı pazarını çok iyi bildiğimiz Azerbaycan’a getirmekte de itici bir güç oldu. Bu girişimimiz yalnızca ticari bir operasyon olmanın ötesinde farklı anlamlar da taşıyor. Worldcard ile Azerbaycan'daki ödeme sistemlerinin geliştirilmesinde de rol alacağız. Bu pazardaki altyapının şekillendirilmesi için gereken katma değer yaratacak tüm eğitimleri sağlayacağız. Sektöre liderlik edecek, perakende sektörüne hareketlilik getireceğiz. Türkiye’nin ilk kredi kartı World Azerbaycan’a dinamizm katacak” diye konuştu.'BİREYSEL BANKACILIKTA İDDİAMIZ ARTACAK '
Yapı Kredi Bank Azerbaijan Genel Müdürü Coşkun Bulak ise, bankanın 12 şube ve 380’den fazla çalışanla, hem kurumsal hem de bireysel bankacılık alanındaki faaliyet gösterdiğini belirterek yıl sonuna kadar şube sayılarını 14’e personel sayılarını ise 400’ün üzerine çıkaracaklarını belirtti. Bulak, ''2 binin üzerinde kurumsal, 48 bin bireysel müşteriye hizmet veren Yapı Kredi Bank Azerbaijan olarak büyümemizi sürdürüyoruz. Şube ağımızı Azerbaycan geneline yaymayı düşünüyoruz. Şimdi Worldcard’ın pazara sunulmasıyla birlikte bireysel bankacılık alanında da ne kadar iddialı olduğumuzu göstereceğiz. Ayrıca Worldcard ile Azerbaycan’da ödeme sistemlerinin geliştirilmesi için gerekli alt yapıyı şekillendireceğiz” açıklamasında bulundu. Yapı Kredi Bank Azerbaijan, karda ilk 4 bankadan biri.KREDİ KARTINDA 150 BİN HEDEFİTemmuz 2012 itibarıyla söz konusu ülkede kredi kartı adedinin 279 bin, plastik kartlar toplam işlem hacminin 811 milyon manat yani 1 milyar dolar olduğu bilgisini paylaşan Açıkalın, 18 yaş üzeri nüfus içerisinde kredi kartı sahiplik oranının ise sadece yüzde 5 seviyelerinde olduğuna dikkat çekti. Worldcard’ın Azerbaycan’da 2013 sonunda 150 bin kart adedine ulaşmayı hedeflediğini ve aynı dönemde de işlem hacmini 228 milyon dolar seviyesine taşımak istediğini kaydeden Açıkalın, Pul Kart adıyla sunacakları banka kartlarında ise aynı dönemde hedeflerinin 122 bin adet olduğunu bildirdi.Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Azerbaycan’da Türk televizyonlarının takip edildiğini belirterek ''Bir araştırma yaptık ve Türk dizilerinin arasında verdiğimiz reklamlarla World’ün burada bilinirlilik oranının yüzde 16 olduğunu gördük. Yüzde 50’lere varan pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.NİGAR TANITACAKFaik Açıkalın, Azerbaycan’da Worldcard’ı 2011 Eurovision birincisi olan Nigar Cemal’in tanıtacağını ve sanatçının ülkesinin çok sevilen bir ismi olduğunu da belirtti.
Azerbaycan, Worldcard, yapı kredi bankası

[br]: Azerilere bal çalacak!
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

Yukar git