Haziran 17, 2019, 09:36:05
Haberler:

Yavrucuðum! Yaptýðýn iþ (iyilik veya kötülük), bir hardal tanesi aðýrlýðýnda bile olsa ve bu, bir kayanýn içinde veya göklerde yahut yerin derinliklerinde bulunsa, yine de Allah onu (senin karþýna) getirir. Doðrusu Allah, en ince iþleri görüp bilmektedir ve her þeyden haberdardýr.  (Lokman -16)

Şike davasında son viraj

Balatan Fussilet, Haziran 02, 2012, 05:01:09

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

Fussilet

Şike davasında son viraj

Ã-zel yetkili Ä°stanbul Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan, 'Futbolda ÅŸike' iddialarına iliÅŸkin Fenerbahçe Kulübü BaÅŸkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduÄŸu 9'u tutuklu 93 sanığın yargılandığı davayla ilgili esas hakkındaki görüşünü açıkladı.
Savcı Ufuk Ermertcan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla suç örgütü kurmak', 'şike' ve 'teşvik primi vermek' suçlarından cezalandırılmasını istedi.
Samanyoluhaberin haberine göre, Şike davası nda savcının mütalaasından: Olgun Peker'in silahlı suç örgütü kurmak suçundan cezalandırılmasını istedi.
Aziz Yıldırım'ın 3 teşvik, 6 şike ve haksız ekonomik çıkar amacıyla örgüt kurmak suçlamalarından 39 yıl 9 ay kadar hapsi istendi.
Sadri Åžener
Savcı, Sadri Şener'in Sivasspor-Fenerbahçe maçında teşvik pirimi girişiminden cezalandırılmasını istedi.
Serdar Adalı
Savcı, Serdar Adalı'nın Beşiktaş- İBB maçında şike yapmaktan cezalandırılmasıni istedi.
Tayfur Havutçu
Savcı, Tayfur Havutçu'nun Beşiktaş-İBB maçındaki şikeden cezalandırılmasını istedi.
Bülent Uygun
Savcı, Bülent Uygun'un , Eskişehir-Fenerbahçe, Sivasspor-Fenerbahçe maçlarında şike, Eskişehir-Trabzonspor maçında teşvik primi verdiğini ve 10.5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istedi.
Ãœmit Karan
Savcı, Ümit Karan'ın Eskişehir- Fenerbahçe maçında şike yapmak, Eskişehir- Trabzon maçında da teşvik priminden cezalandırılması istendi.
Cemil Turan
Savcı: Cemil Turan "örgüt üyeliği" ve Fenerbahçe-Ankaragücü maçında şike yapmak suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
Göksel Gümüşdağ
Savcı, Göksel Gümüşdağ'ın İBB-FB maçında şike ve örgüte yardım suçlarından beraatini talep etti.
İbrahim Akın
Şike davasında mütalaasını okuyan savcı, İbrahim Akın'ın FB-İBB, BJK-İBB maçlarında şike, Trabzonspor-İBB maçında ise teşvik suçundan 7,5 yıla kadar hapini istedi.
Savcı, Hikmet Karaman'ın beraatini istedi.
Ä°lhan EkÅŸioÄŸlu
Savcı, İlhan Ekşioğlu'nun örgüt üyeliğinden, 5 maçta şikeden ve 4 maçta da teşvikten olmak üzere 11.5 yıldan 30,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.
Korcan Çelikay
Savcı, Korcan Çelikay'in Sivasspor - Fenerbahçe maçında şikeden 3 yıl hapis cezasıyla cezalandırılması istedi.
Åžekip MosturoÄŸlu
Savcı, Şekip Mosturoğlu'nun "örgüt üyeliğinden" 1 maç şike, 1 maç teşvik, 1 maçta da şikeye teşebbüsten cezalandırılması istedi.
Emenike
Şike davasında mütalaasını okuyan savcı, Emenike'nin savunması gelmediği için dosyasının ayrılmasını istedi.
Mehmet Yıldız
Savcı, Mehmet Yıldız'ın Sivasspor- Fenerbahçe maçında şike yapmaktan 3 yıl hapsini istedi.
Serdar Kulbilge
Savcı, Serdar Kulbilge için Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçında şike yapmaktan ceza isterken, Gençlerbirliği - Trabzorspor maçındaki teşvik iddiasından beraatini istedi.
Sezer Ã-ztürk
Savcı, Sezer Ã-ztürk'ün EskiÅŸehir - Trabzonspor maçında teÅŸvik pirimi iddiasından cezalandırılması istedi.
Eski hakem Zafer Ã-nder Ä°pek
Savci, eski hakem Zafer Ã-nder Ä°pek için GençlerbirliÄŸi-Fenerbahçe maçında ÅŸike yapmak suçundan ceza isterken, GençlerbirliÄŸi- Trabzonspor maçında teÅŸvik primi iddiasından "beraat etsin" dedi.
Ã-zel yetkili Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan, Fenerbahçe Kulübü BaÅŸkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduÄŸu 9 tutuklu sanığın bu hallerinin, mevcut delil durumu ve istenilen ceza miktarları göz önüne alınarak devam ettirilmesini istedi.
YAYIN TARÄ°HÄ°: 01.06.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

[br]: Şike davasında son viraj
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

Yukar git