Haziran 27, 2019, 04:45:54
Haberler:

Gökte olanýn, sizi yere batýrývermeyeceðinden emin misiniz? O zaman yer sarsýldýkça sarsýlýr.(Mulk -15)

Haberal’dan Birgün’e ağır suçlama

Balatan Fussilet, Mays 31, 2012, 05:00:37

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

Fussilet

Haberal’dan Birgün’e ağır suçlama

Mehmet Haberal’in avukatı Dilek Helvacı, davada tanık olarak dinlenilen Ecevit’in koruma müdürü ve eski milletvekili Recai Birgün hakkında yalancı tanıklıktan dolayı suç duyurusunda bulunulmasını istedi.
Ä°stanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruÅŸmada, sanık avukatlarının savunmaya iliÅŸkin beyanları ve talepleri alındı. Tutuklu sanıklardan Ä°lker Ziya Göktaş’ın avukatı Tülay Çelikyürek, ”Ergenekon” davasıyla birleÅŸtirilen ”İnternet Andıcı” dava dosyasının bu davadan ayrılarak, müstakil bir yargılama yapılmasını ve tutuklu olan sanıkların daha fazla maÄŸduriyetlerine sebep verilmemesi için tahliyelerine karar verilmesini talep etti. DuruÅŸmada söz alan tutuklu sanıklardan Sedat Peker’in avukatı Mehmet DoÄŸurga, müvekkilinin hükümlü olduÄŸunu ve tahliye edilmesini istedi Söz alan tutuklu sanık Tuncay Ã-zkan’ın avukatı Åžahin Mengü de Türkiye’de her mahkemenin kendine göre bir usul uygulaması yaptığına ÅŸahit olduÄŸunu ve usul hatalarının giderilmesi gerektiÄŸini belirterek, bir çok dava dosyasının birleÅŸtirildiÄŸi bu dava kapsamında sanıkların yaklaşık 2 milyona ulaÅŸan sayfaları deÄŸerlendiremeyeceklerini iddia etti. Davaya iliÅŸkin esas hakkında savunma alındığında davanın 260 sanığının da savunma yapacağını ve savunmaların bu gidiÅŸle en az 10 yıl süreceÄŸini aktaran Åžahin, ”2 milyon sayfanın Yargıtay incelemesini düşünemiyorum. Bu insanların tutuklu yargılanması kamu vicdanını yaralamaktadır. 10 sene sonra bitecek bir dava, kamu vicdanını yaralar” dedi. Mengü, müvekkili Tuncay Ã-zkan’ın tahliyesini talep etti. Tutuklu sanıklardan emekli Orgeneral Ahmet HurÅŸit Tolon ve Koramiral Mehmet OtuzbiroÄŸlu’nun avukatı Köksal Bayraktar da müvekkillerinin tahliyesine karar verilmesini istedi. -Haberal’in avukatından suç duyurusu talebi- DuruÅŸmada söz alan tutuklu sanıklardan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın avukatı Dilek Helvacı da tanık olarak dinlenilen eski milletvekili Recai Birgün’ün söylediklerinin bir hayal ürünü olduÄŸunun, RahÅŸan Ecevit ve Emrehan Halıcı’nın yaptıkları açıklamalarla da bir kez daha kanıtlandığını savundu. Helvacı, ÅŸunları söyledi: ”Recai Birgün’ün huzurunuzda verdiÄŸi yeminli ifadesinde, yalan beyanda bulunduÄŸu, dosyadaki saÄŸlık raporları, olayın muhatabı Bülent Ecevit’in saÄŸlığında kamuoyuna yaptığı açıklamaları, Ecevit’in Haberal’a gönderdiÄŸi teÅŸekkür mektubu ve KaraoÄŸlan Belgeseli’nin kamera arkası görüntüleri ile ortadadır. Ayrıca son olarak RahÅŸan Ecevit ve Emrehan Halıcı’nın kamuoyuna yaptığı son açıklamalarla da tanığın yalan beyanda bulunduÄŸu bir kez daha doÄŸrulanmıştır. Bu nedenle mahkemenizin huzurda iÅŸlenen yalancı tanıklık suçundan dolayı Recai Birgün hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep ediyorum.” Milletvekili olan müvekkilinin 3 yıl 2 aydan beri hiç bir gerekçe gösterilmeden hürriyetinden mahrum bırakıldığını ve bu durumun kamu vicdanlarında derin yaralar açılmasına neden olduÄŸunu savunan Helvacı, ”Bu durum, aynı zamanda ülkemizi uluslararası platformlarda ciddi itibar kaybetmesine neden olarak, milli iradesi tutsak edilmiÅŸ bir ülke konumuna sokmuÅŸtur” diye konuÅŸtu. Dilek Helvacı müvekkili Mehmet Haberal’in tahliyesini istedi. Bu arada, sabah bölümündeki oturumda yer almayan Mehmet Haberal, duruÅŸmaya öğleden sonra katıldı. -”Eruygur ile ilgili yeniden saÄŸlık raporu alınsın”- Söz alan tutuksuz sanık emekli Orgeneral Åžener Eruygur’un avukatı Filiz Esen de müvekkili hakkında Adli Tıp Kurumu’ndan gelen, ‘Eruygur’un saÄŸlık açısından duruÅŸmalara katılmasında bir sakınca olmadığı’ ÅŸeklindeki raporun eksik olduÄŸunu savunarak, beyin kanaması sonucu Haseki Devlet Hastanesi’ne götürülen müvekkiline, yürüme ve hareket etme gibi bir hastalığı varmış gibi bakıldığını aktardı. Avukat Esen, müvekkili Eruygur hakkında Adli Tıp Ãœst Kurulu’ndan yeniden saÄŸlık raporu alınmasını talep etti. DuruÅŸma, diÄŸer sanık avukatlarının beyan ve talepleriyle devam ediyor.

[br]: Haberal’dan Birgün’e ağır suçlama
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr

Urfalý Abdi

Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

Yukar git