Haziran 25, 2019, 09:43:00
Haberler:

Böylece günahlarýný itiraf ederler. Artýk (Allah'ýn rahmetinden) uzak olsun, o alevli cehennemin mahkûmlarý! (Mulk -11)

Behçet Oktay'ın ölümüyle ilgili 3 yıl sonra iddianame hazırlandı

Balatan Fussilet, Mays 15, 2012, 05:00:25

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

Fussilet

Behçet Oktay'ın ölümüyle ilgili 3 yıl sonra iddianame hazırlandı

CÄ°HAN
Emniyet Genel Müdürlüğü Ã-zel Harekat Dairesi BaÅŸkanı Behçet Oktay'ın şüpheli ölümüyle ilgili iddianame hazırlandı.
İddianamede Oktay'ın ölümü sırasında yanında bulunan H.K. 'adam öldürmek'le suçlanıyor. Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Düzgün tarafından hazırlanan iddianeme 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Oktay, 25 Şubat 2009 tarihinde Ankara Dikmen'de park halindeki aracında ateşli silah yaralanması sonucu hayatını kaybetmişti.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olaya ilişkin soruşturmada 'başka birinin kastının ve katılımının bulunmadığı ve olayın, Oktay'ın kendi eylemi sonucu meydana geldiği' gerekçesiyle takipsizlik kararı vermişti. Oktay'ın ailesinin itirazı üzerine ise dosya Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Olaya ilişkin takipsizlik kararı kaldırılarak soruşturma yeniden başlatılmıştı.
Savcılık soruşturması sonucu Oktay'ın ölümüne ilişkin iddianame hazırlandı. Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianemede, H.K. hakkında adam öldürmekten müebbet, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlamasından ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Ayrıca H.K. hakkında, olay anında Oktay'ın yanında kendisinden başka kimse bulunmaması, elinde atış artığı tespit edilmesi ve silah yaralanmasının bitişik atış sonucu gerçekleşmesi sebepleriyle dava açıldığı belirtiliyor.
YAYIN TARÄ°HÄ°: 14.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

[br]: Behçet Oktay'ın ölümüyle ilgili 3 yıl sonra iddianame hazırlandı
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr

Urfalý Abdi

Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

Yukar git