Haziran 26, 2019, 05:52:37
Haberler:

Oraya atýldýklarýnda, onun kaynarken çýkardýðý uðultuyu iþitirler. (Mulk -7)

KKKA hastalığı şüphesiyle 4 kişi hastaneye başvurdu

Balatan Fussilet, Mays 13, 2012, 11:00:51 S

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

Fussilet

KKKA hastalığı şüphesiyle 4 kişi hastaneye başvurdu

BOLU (AA)
Bolu'da, bu yıl içinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle 4 kişinin hastaneye başvurduğu bildirildi. 
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Melda Türken, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde, gazetecilere yaptığı açıklamada, KKKA hastalığı şüphesiyle hastaneye başvuran 4 kişiden birine, kesin kene vakası tanısı konulduğunu belirtti. 
Gerede bölgesinden gelen bir kişinin de KKKA hastalığı şüphesiyle tedavi altına alındığını anlatan Türken, 'Kalan 2 kişiden birinin enfeksiyon hastalıkları servisinde tedavisi sürüyor, diğeri de taburcu edildi' dedi. 
KKKA hastalığının keneler vasıtasıyla bulaÅŸtığını anımsatan Türken, 'Ã-ldürücü olduÄŸu durumlarda mevcut. Bolu, Kırım Kongo Kanamalı AteÅŸi hastalığı yönünden endemik bir bölge. Gerede ve Mengen çevresinde kene ısırması daha sık görünmektedir' dedi. 
Türken, hastaların zaman geçirmeden hastaneye baÅŸvurmaları dolayısıyla riskli bir durumun söz konusu olmadığına dikkati çekerek, '65 yaÅŸ üstü ek hastalığı olan hastalarda, risk daha fazla. Ã-ldürücü bir hastalık fakat son yıllarda, Türkiye'de Asya ülkelerine göre ölüm oranı daha düşük. Bu da hastaların bilinçlendiÄŸini gösteriyor' diye konuÅŸtu
YAYIN TARÄ°HÄ°: 13.05.2012
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı haberin tüm hakları Diyalog Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

[br]: KKKA hastalığı şüphesiyle 4 kişi hastaneye başvurdu
içimdeki tüm putlarý kýrdým ve sana yöneldim Rabbim...
Bu geliþimi kabul et, beni benden al, beni sana baðýþla...
-Fussilet-
_____________________________________________
Bugün gam tekkegahýnda feda bir canýmýz vardýr
Gönül abdal-ý aþk olmuþ gelin kurbanýmýz vardýr
Çimende bülbülü gördüm yaman efgan ile söyler
Dili kahhar ile her dem gül-i handanýmýz vardýr


Urfalý Abdi


Oruç nedir?, Orucu Bozan Haller ,  Ramazan Orucu...

Yukar git