Temmuz 18, 2019, 03:06:35 ÍS
Haberler:

E├░er onlar seni, hakk├Żnda bilgin olmayan bir ├żeyi (k├Âr├╝ k├Âr├╝ne) bana ortak ko├żman i├žin zorlarlarsa, onlara itaat etme. Onlarla d├╝nyada iyi ge├žin. Bana y├Ânelenlerin yoluna uy. Sonunda d├Ân├╝├ż├╝n├╝z ancak banad├Żr. O zaman size, yapm├Ż├ż olduklar├Żn├Żz├Ż haber veririm. (Lokman -15)

M├╝tebessim bir eda ile nazar ettim!

Ba■latan Mustafa Cilasun, Haziran 27, 2011, 03:58:28 ÍS

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

Mustafa Cilasun

Bilme ki nas├Żl anlamal├Żyd├Żm
Ya├żad├Ż├░├Żn├Ż sanan ve fakat toplumdan kopuk olan hissiyatlar├Żn ah├Żn├Ż
Nereye gitsem, kar├ż├Żma ├ž├Żkan gariplikleri anlamak i├žin gayret sarfetsem bo├żuna
Gencecik bedenler, macera i├žin ├żekillenen zihinler,arlanmay├Ż b├Żrakm├Ż├ż bir haldeler

Bilin├ž ve irfandan habersizler
Kulakl├Żk tak├Żp kendi heveslerinin i├žine ├žekiliyor ve toplumdan arile├żiyor
Her ne hikmetse fevkalade umursamaz bir eda i├žinde, menziline do├░ru ilerliyor
Aile terbiyesi, ├Âzg├╝rl├╝k abidesi, insan├Ż tarumar eden anla├ż├Żlmaz halleri de ├╝z├╝yor

Sapk├Żnl├Ż├░├Żn izah├Ż hi├ž olur mu
S├Żrna├ż├Żkl├Ż├░├Żn izah├Ż bahts├Żz bulunur ve mezarl├Żk haya ya b├Âyle uzak b├Żrak├Żl├Żr m├Ż
Bazen muvazenem daral├Żyor, anne ve babalar├Żn bu elim hali de ruhuma ac├Ż veriyor
├ťniversiteli olmak, ├Âzg├╝rl├╝├░├╝n be├żi├░i olarak anlamland├Żrmak ad├Żna, izah ediliyor

Cumhuriyet meydan├Żnday├Żm
Bin bir insan├Żn ko├żturmas├Żna, elined├╝r├╝m alan can├Żn nefes nefese kalmas├Żna
├ľzellikle bayanlar├Żn ve hatta her kesimden vars├Ży├Żlan nisalar├Żn dumanlanmas├Żda
Enteresan bir farkl├Żl├Żk olarak kar├ż├Żma ├ž├Żk├Żyor,d├╝├ż├╝nmek tekav├╝t edilmek isteniyor

B├╝r├╝ng├╝z caminin etraf├Żnda bekleyen
Birka├ž ekmek ve k├Żl├Żk k├Żyafet i├žin erken vakitlerde p├╝rdikkat bekle├żenler
Ezan okunurken,dilenciler kap├Żs├Żn├Żn ├Ân├╝n├╝ parsellerken, d├╝├ż├╝nmeden ge├žilmiyor
Ekabirler, mimariye g├Ârselli├░e ├Ânem verdikleri kadar, bilin├žlenmeyi g├Âzard├Ż ediyor

Orta├Â├░retim ad├Żna heyecan dile geliyor
Aile neden bu kadar ihmal ediliyor, e├░itim ve ├Â├░retim sanki asimile ediyor
├×ehirle├żme ad├Żna ve modernizm yaftas├Żyla ruh ve kalpler adeda s├╝nile├żtiriliyor
Fark├Ż fark etmek, kazanmak ad├Żna k├Żymet buluyor, ahde vefa nedense unutuluyor

Mustafa C├ŁLASUN