Haziran 27, 2019, 04:57:35 ÍS
Haberler:

Lokman, o├░luna ├Â├░├╝t vererek: Yavrucu├░um! Allah'a ortak ko├żma! Do├░rusu ├żirk, b├╝y├╝k bir zul├╝md├╝r, demi├żti. (Lokman -13)

├Łncinmeleri Unutun

Ba■latan Edeb, Temmuz 27, 2010, 10:33:07 ÍS

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

Edeb

├ç├Âlde yolculuk eden iki arkada├ż hakk├Żnda bir hikaye anlat├Żl├Żr.
Yolculu├░un bir a├żamas├Żnda iki arkada├ż tart├Ż├ż├Żrlar biri ├Âtekine bir tokat atar. Tokad├Ż yiyenin can├Ż ├žok yanar ama tek kelime etmez ve kum ├╝zerine ├żu s├Âzleri yazar:
'BUG├ťN EN IYI ARKADASIM BANA BIR TOKAT ATTI.'

Y├Żkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek y├╝r├╝meyi s├╝rd├╝r├╝rler.Tokad├Ż yiyen y├Żkan├Żrken bir bata├░a saplan├Żr, bo├░ulmak ├╝zereyken arkada├ż├Ż taraf├Żndan kurtar├Żl├Żr. Bo├░ulmak ├╝zere olan arkada├ż tam kurtulduktan sonra bir kaya par├žas├Ż ├╝zerine ├żu s├Âzleri kaz├Żr:
'BUG├ťN EN IYI ARKADASIM BENIM HAYATIMI KURTARDI.'

Tokad├Ż vuran ve sonra arkada├ż├Żn├Żn hayat├Żn├Ż kurtaran ki├żi ona ├ż├Âyle der; senin can├Żn├Ż yakt├Ż├░├Żmda bunu kum ├╝zerine yazd├Żn ama ├żimdi kayaya kaz├Żyorsun.NEDEN?
├ľb├╝r arkada├ż ona ├ż├Âyle cevap verir:

'Biri bizi incitti├░inde bunu kum ├╝zerine yazmal├Ży├Żz ki ba├░├Ż├żlama r├╝zgar├Ż esti├░inde onu silebilsin. Ama biri bize ├ŁY├Ł bir ├żey yaparsa onu kayaya kaz├Żmal├Ż ki onu hi├žbir r├╝zgar yok etmesin.'

'INCINMELERINIZI KUMA, G├ľRD├ťG├ťN├ťZ IYLIKLERI KAYALARA KAZIMAYI ├ľGRENIN.'

Denilir ki ├Âzel birini bulmak bir dakikan├Żz├Ż al├Żr,onu de├░erlendirmeniz bir saat i├žinde olur,onu sevmek i├žin bir g├╝n yeter ama sonra onu unutabilmek i├žin bir ├Âmr├╝n ge├žmesi gerekir.

al├Żnt├Ż
G├ťL G├ŁB├Ł OL...G├ťL G├ŁB├Ł KOK...G├ťL G├ŁB├Ł G├ťL...G├ťL G├ŁB├Ł GEL...

Beni Bende Demen..

Ben Bende De├░ilem..

Bir Ben Vard├Żr..Bende Benden ├Ł├žer├╝..