Haziran 27, 2019, 08:12:32 ÍÍ
Haberler:

Sonra g├Âz├╝n├╝, tekrar tekrar ├ževir bak; g├Âz (arad├Ż├░├Ż bozuklu├░u bulmaktan) ├óciz ve bitkin halde sana d├Ânecektir. (Mulk -4)

Nûr-u Muhammedî

Ba■latan makes, Mart 18, 2010, 04:18:25 ÍÍ

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

makes

Muhammedi muhabbete m├╝btela olan bir a├ż├Ż├░├Żn hayat├Żndan kesitler
-devam├Ż-

T├╝rkiyedeki ve yurtd├Ż├ż├Żndaki davalar d├╝├żm├╝├ż ve s├Żn├Żrlardaki hakk├Żmdaki tutuklama karar├Ż kalkm├Ż├żt├Ż.
Art├Żk her ├żeyimi orada b├Żrak├Żp terketti├░im ├╝lkeye geri d├Ânebilirdim. Orada yeniden i├żleri yoluna koymak pekte kolay olmayacakt├Ż. Fakat ben her t├╝rl├╝ zorluklara al├Ż├żm├Ż├żt├Żm. Ya├żam├Żmda me├żekkatin, s├Żk├Żnt├Żn├Żn, h├╝z├╝n├╝n olmad├Ż├░├Ż ya da gecikti├░i zaman ben kendi kendime sorgular hale gelmi├ż, s├Żk├Żnt├Żs├Żz bir an├Żm├Ż yad├Żrgar olmu├żtum. B├╝t├╝n bunlar benim ya├żam├Żm├Żn bir par├žas├Ż olmu├żtu...
Yak├Żnlar├Żm ve samimi dostlar├Żm geldi├░im ├╝lkeye bir daha d├Ânmememi ├Żsrarla telkin etmelerine ra├░men ben d├Ânm├╝├ż, bir├žok proplemleri a├żarak oraya tekrar yerle├żtim. Ya├żam├Żma burada devam ettiriyordum. Burada ├žok ├żey de├░i├żmi├żti, bu zaman zarf├Żnda insan├Żm├Żz├Żn bu kadar de├░i├żmesi do├░rusu beni ├žok ├ża├ż├Żrtm├Ż├żt├Ż.M├╝sl├╝manlardaki dine olan hizmet a├żk├Żn├Żn yerini d├╝nyevi sevgiler alm├Ż├ż olmas├Ż beni ger├žekten ├╝z├╝yordu...
Avrupada ya├żayan insan├Żm├Żz kendi kabu├░unu k├Żrmay├Ż ba├żarm├Ż├ż kimisi i├ż├ži olmaktan kurtulup i├żveren olmu├żtu. Avrupal├Ż her zamanki kurnazl├Ż├░├Żn├Ż g├Âstererek birtak├Żm te├żfiklerle buralarda m├╝lk edinmeye y├Ânlendirmi├ż, s├Żcak paran├Żn t├╝rkiyeye akmas├Żn├Ż ├Ânlemekte ba├żar├Żl├Ż olmu├żlard├Ż. Elbetteki bir bak├Żma insan├Żm├Żz kirac├Ż olmaktan kurtulup ev sahibi olmu├żlard├Ż. Ben de bu kervana kat├Żlm├Ż├żt├Żm.
Kendi i├żimi kendim kurmu├ż ve birde ev alarak buradaki ya├żam├Żma bu ├żekilde devam ediyordum. Benim feci bir kaza ge├žirmeme kadar her ├żey yolundayd├Ż. Ben i├żlerle ilgilenemeyince ├žal├Ż├żt├Żrd├Ż├░├Żm i├ż├žiler de i├żi gerekti├░i ├żekilde y├╝r├╝temeyince i├ż ba├░lant├Żlar├Żnda problemler olmaya ba├żlad├Ż. Ben s├Żhhate kavu├żuncaya kadar art├Żk ├žok ge├ž olmu├żtu. Avrupan├Żn genelinde kriz zaten vard├Ż, direnmek bo├żunayd├Ż...

Yine b├╝y├╝k bir imtihandan daha ge├žiyordum.
Firmay├Ż tasfiye edip evi de acilen satmam gerekiyordu. Yine her ├żey ├╝st ├╝ste gelmi├ż, ├žok bunalm├Ż├żt├Żm. Evin sat├Ż├ż├Ż i├žin internette sat├Ż├ż ilan├Ż verdim. Acilen satmam gerekiyordu. ├Łlan verdi├░imin ├╝├ž├╝nc├╝ g├╝n├╝ ayr├Ż ayr├Ż iki alman evi g├Ârmek i├žin telefon etmi├żlerdi. Asl├Żnda ikisine de ayn├Ż g├╝ne randev├╝ vermemem gerekirdi fakat benim kafam o kadar kar├Ż├ż├Żkt├Żki, bunu d├╝├ż├╝necek halde de├░ildim. B├╝t├╝n g├╝n evde olaca├░├Żm├Ż, ne zaman gelmek isterlerse g├Ârmeye gelebileceklerini s├Âyledim. Zaten evi be├░enip be├░enmeyecekleri, ya da al├Żp almayacaklar├Ż belli de├░ildi.
├Łlk bir bayan geldi, kendisinin ve e├żinin ├Â├░retmen oldu├░unu, bu y├╝zden de e├żinin okulda olmas├Żndan dolay├Ż yaln├Żz geldi├░ini, kendisi be├░endi├░i taktirde daha sonra onunla birlikte gelmek istedi├░ini s├Âyledi. Eve bakmas├Ż i├žin i├žeri buyur ettim. Evi ve bah├žeyi gezdikten sonra kendisinin ├žok be├░endi├░ini ve e├żiyle de yar├Żn gelmek istedi├░ini anlat├Żrken di├░er telefon eden alman kalabal├Żk bir aile ile gelmi├żlerdi. Onlar├Żn gelmesiyle kad├Żn rahats├Żz oldu ve onlar├Żn da eve bakmak i├žin gelip gelmediklerini sordu. Ben de, onlar├Ż tan├Żmad├Ż├░├Żm├Ż ve galiba eve bakmak i├žin geldiklerini s├Âyleyince, kad├Żn├Żn morali bozuldu ve ne olur onlara bu evi vermeyin ├ž├╝nk├╝ uzun s├╝redir b├Âyle bir ev ar├Żyordum dedi. Halbuki ben bir an ├Ânce evi satmak istiyordum. Kim almak i├žin benimle ciddi bir ├żekilde pazarl├Ż├░a oturursa ona verecektim. Bayana, ├╝zg├╝n oldu├░umu ve kendi e├żinin yar├Żn bu evi be├░enip be├░enmeyece├░inin garantisinin olmad├Ż├░├Żn├Ż ve e├░er bu yeni gelenler ciddi bir ├żekilde almak i├žin anla├żma yapmak isterlerse onlara verebilece├░imi s├Âyledim. Kad├Żn ├╝zg├╝n bir halde idi ve giderken, umar├Żm onlar alamazda bu ev bana kal├Żr diyerek gitti. Di├░er gelenler, alman kar├Ż koca birde anne babalar├Żyd├Ż. Kendilerini tan├Żtt├Żktan sonra evi gezdiler ve ├žok be├░endiklerini ve hemen pazarl├Ż├░a oturmak istediklerini s├Âylediler. Kendilerine birer kahve ikram ettikten sonra pazarl├Ż├░a ba├żlam├Ż├żt├Żkki, daha ├Ânce gelen bayan telefon etti ve son durumun ne oldu├░unu, evi sat├Żp satmad├Ż├░├Żm├Ż sordu. ├×u an pazarl├Żkta oldu├░umuzu b├╝y├╝k bir ├Âl├ž├╝de anla├żmaya vard├Ż├░├Żm├Żz├Ż ve sat├Ż├ż s├Âzle├żmesi hakk├Żnda konu├żmak ├╝zere oldu├░umuzu bildirdim kad├Żn ├žok ├╝zg├╝nd├╝. Biz pazarl├Ż├░├Ż bitirmi├żtik ve noter i├żlemleri i├žin randev├╝le├żtikten sonra onlar gittiler. Asl├Żnda bu ailenin yeterince paralar├Ż olmad├Ż├░├Żndan geri kalan k├Żsm├Żn├Ż banka finanse etmesi i├žin bankaya ba├żvuracaklar├Żn├Ż ve ayr├Żca anne babalar├Żn├Żnda biraz yard├Żm edeceklerini s├Âylemi├żlerdi. Bu durum bana biraz karma├ż├Żk gelmi├żti ama kendi kendime, ''alabileceklerine kanaatleri olmasa b├Âyle bir pazarl├Ż├░a oturmazlard├Ż herhalde'' diye d├╝├ż├╝nm├╝├żt├╝m.
Fakat her kul kendince bir hesap yapar ancak takdir ne oldu├░unu kim bilebilirki, bundan sonra da beni ne gibi zorluklar├Żn ve s├Żk├Żnt├Żlar├Żn bekledi├░inden habersiz ama istemeyerekte olsa bu evin sat├Żlmas├Żyla bir s├Żk├Żnt├Żdan daha kurtulaca├░├Żm├Ż d├╝├ż├╝n├╝yordum. Bir g├╝n sonra g├╝nlerden cuma idi, sabah vaktinde evi alacak olan alman telefonla beni arad├Ż. Ben, notere gidece├░imiz zaman├Ż bildirece├░ini zannederken o ise bankada p├╝r├╝z ├ž├Żkt├Ż├░├Żn├Ż ve evi alamayacaklar├Żn├Ż s├Âyledi. Ben o an neye u├░rad├Ż├░├Żm├Ż ├ża├ż├Żrm├Ż├żt├Żm. ├Ł├žinde bulundu├░um s├Żk├Żnt├Żlar i├žerisindeyken, ilk gelen alman bayan├Żn daha ├Ânce telefon etti├░inde numaras├Ż kapal├Żyd├Ż ve daha sonra da bana telefon numaras├Ż b├Żrakmam├Ż├żt├Ż ve de adresini dahi bilmiyordum. ├×imdi ne yapacakt├Żm, o ilk almak isteyipte alamayan kad├Żna nas├Żl ula├żabilirdimki, di├░erlerinin alamad├Ż├░├Żn├Ż, hala istiyorlarsa alabileceklerini nas├Żl s├Âyleyebilecektimki! Bu kadar karma├ż├Żk bir duruma inanmak imkans├Żzd├Ż.
Acaba benim b├Âyle karma├ż├Żk duruma d├╝├żmem nedendi! Elbetteki bu durumun da bir anlam├Ż vard├Ż, ben ise aciz bir kul oldu├░um i├žin neye ve nas├Żl yormal├Żyd├Żm, yorumlamal├Żyd├Żm! O an bunu d├╝├ż├╝necek durumda de├░ildim...
├ľyle bir girdaptayd├Żmki, bunlar├Ż detayl├Ż anlatmak bile m├╝mk├╝n de├░il. Cuma namaz├Ż vakti yakla├ż├Żyordu, ├╝zg├╝n ve bitkin bir halde cuma namaz├Ż i├žin ya├żad├Ż├░├Żm ├żehirde merkezdeki en b├╝y├╝k camiye gittim. Hoca k├╝rs├╝de vaazdayd├Ż, di├░er cemaatlar├Żn tutmu├ż olduklar├Ż saftan birinde bo├ż olan bir yere oturdum. Vaaz├Ż dinleyecek durumda de├░ildim. Halbuki, kaza ve kadere inanan ve teslim olmu├ż birisi olmama ra├░men, i├žinde bulundu├░um bu durum beni epey me├żk├╝l ediyordu.
Hoca efendi minbere ├ž├Żkm├Ż├ż hutbe okuyordu fakat onun konu├żmalar├Ż sadece kulaklar├Żmda yank├Żlan├Żyor ama akl├Żm beynim bulundu├░um durumla me├żk├╝l oldu├░u i├žin b├Âyle k├Żymetli bir mekanda, b├Âyle k├Żymetli bir g├╝nde ve saatta i├žimden durumum hakk├Żnda dua ediyordum:

"All├óh├Żm, kuvvetimin yetersiz kald├Ż├░├Żn├Ż, ├žaresiz oldu├░umu g├Âr├╝yorsun. Ya erhamer rahimiyn, zay├Żf g├Âr├╝l├╝p ezilenlerin Rabbi sensin. K├Ât├╝ huylu ve k├Ât├╝ tav├Żrl├Ż d├╝├żman├Żn eline beni terketmiyecek kadar Rahimsin.
All├óh’├Żm, bana kar├ż├Ż gazabl├Ż de├░ilsen; ├žekti├░im eziyet ve bel├ólara hi├ž ald├Żr├Ż├ż etmem. Ancak ├żu da var ki, koruma sahan bunlar├Ż da ├žektirmeyecek kadar geni├żtir. All├óh’├Żm, gazab├Żna maruz kalmaktan, yahud r├Żzas├Żzl├Ż├░├Żndan, senin b├╝t├╝n zulmeti par├Żl par├Żl ayd├Żnlatan, d├╝nya ve ├óhiret hallerinin yeg├óne sel├ómete ├ž├Żkart├Żc├Żs├Ż olan NUR’u Vechine s├Ż├░├Żn├Żr├Żm. All├óh’├Żm r├Żzan olas├Żya senden aff├Żn├Ż diliyorum. Havl ve kuvvet ancak seninledir.
MUHAMMED salalah├╝ aleyhi vesellem efendimizi bu duama vesile k├Żl├Żyor ve ancak senden yard├Żm diliyorum.
Ya Rabbi, MUHAMMED salalah├╝ aleyhi vesellem efendimiz h├╝rmetine bana yard├Żm et"

diye dua ederken ve hen├╝z hoca efendi de minberden inmemi├żken birden ├Ân├╝mdeki saflardan birisinin aras├Żnda bir adam belirdi. Elbetteki, bu adam d├╝nyam├Żzdan bir insan de├░ildi. O adam ayakta durur vaziyetteydi, bu gibi durumlara al├Ż├ż├Żk olmama ra├░men o an az da olsa irkildim. Adam├Żn y├╝z simas├Ż ├Âyle s├╝ratli de├░i├żiyorduki, ka├ž sima de├░i├żti├░ini saymak bile m├╝mk├╝n de├░ildi. K├Żsa bir s├╝re sonra bir simada durdu. Bana bak├Żp g├╝l├╝msemeye ba├żlad├Ż. O an bana, benim evi alacak adam├Żn simas├Żn├Żn bu simada birisi oldu├░unun ilham├Ż geldi ve adam birden kayboldu. Hoca efendi de hutbesini bitirmi├ż minberden iniyordu. Art├Żk i├žime bir ferahl├Żk geldi ve rahatlad├Żm. Bendeki ├╝z├╝nt├╝den bir eser kalmam├Ż├żt├Ż. Ferhl├Żk i├žerisinde cuma namaz├Żn├Ż k├Żld├Żktan sonra eve d├Ând├╝m. Art├Żk g├Ârd├╝├░├╝m o simadaki gelecek adam├Ż merakla bekliyordum...

devam edecek...
...
Selam├╝n aleyk├╝m
Allah celle celal├╝hu'├Żn Rahmeti Bereketi  ve Selam├Ż ├╝zerinize olsun karde├żlerim.
Peygamberimiz sallallah├╝ aleyhi ve sellem Efendimize salavat okumak i├žin her hafta pazartesi g├╝nleri ak├żam 20:00 -8- de salavat okumalar├Żnda ayn├Ż saatte bulu├żuyoruz.
D├╝nyan├Żn neresinde olursan├Żz olun sizleri de bizlerle ayn├Ż g├╝n ve ayn├Ż saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä
Peygamberimiz salallah├╝ aleyhi ve sellem'e salavat okumak i├žin her hafta pazartesi g├╝nleri ak├żam 20:00 -8- de 15 dakika salavat okumalar├Żnda ayn├Ż saatte bulu├żuyoruz.
Sizleri de bizimle ayn├Ż g├╝n ve ayn├Ż saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
http://groups.google.de/group/nur-u-muhammedi

makes

-devam├Ż-

Allah celle celal├╝hu, kulunu iman├Ż nispetinde dener.
Bela imtihan i├žin gelir. Kalbi kuvvetlendirir. Vicdani kanaati artt├Żr├Żr. ├Łman├Ż
hakikate erdirir. Hak yolda sabr├Ż ├žo├░alt├Żr. Nefsi k├Ât├╝ arzular├Ż zay├Żflat├Żr. Her bela
geldikte, m├╝min de sab├Żr ve Hakk’├Żn  hikmetli i├żlerine kar├ż├Ż teslim ve r├Żza olur.
├Łman y├╝kseldik├že deneme nispeti o derece artar. B├╝y├╝r ve ├žo├░al├Żr.
(Abd├╝l Kadir Geylani Ks.)

Hayat├Żmdaki pe├ż pe├że gelen bunca bela ve musibetlere her ne kadar bu benim kaderimin bir gere├░i oldu├░unun idrakine varsamda gayri ihtiyari ama Rabbime g├Ân├╝l ba├░├Ż ile b├╝t├╝n bunlar neden diye soruyordumki; ''nefisler denenmeden ger├žek iman ortaya ├ž├Żkmaz'' diye bana bir ikaz geldi.

Demekki her m├╝'min kul gibi deneniyordum. Bu ikaz bana ├żu ayetleri hat├Żrlat├Żyordu:

Bakara/155,157
├çaresiz biz sizi biraz korku, biraz a├žl├Żk, biraz da mallardan, canlardan ve ├╝r├╝nlerden eksiltme ile imtihan edece├░iz. M├╝jdele o sabredenleri!
Onlar ba├żlar├Żna bir musibet geldi├░i zaman: "Biz Allah'a aidiz ve sonunda O'na d├Ânece├░iz." derler.
├Ł├żte onlar var ya, Rablerinden, ma├░firetler ve rahmet onlarad├Żr. ├Ł├żte hidayete erenler de onlard├Żr.

├ľnce sab├Żr ve kararl├Żl├Ż├░a al├Ż├ż├Żn├Żz, nimetlerin kendilerine g├Âre zahmetleri de vard├Żr. Allah'├Żn b├╝t├╝n nimetlerine, hele sonsuz nimetlerin tamam├Żna anahtar olan iman ve ├Łsl├óm nimetine ├ż├╝kretmek ve ├Âzellikle bunu "ihsan" mertebesinde eda edebilmek elbette kolay de├░ildir. Siz bu girip y├╝reyece├░iniz yolda ebedi bir gayeye y├╝r├╝yeceksiniz. Y├╝r├╝rken imtihanlar ge├žirecek, biri i├žte, di├░eri d├Ż├żta iki b├╝y├╝k d├╝├żmanla ├žarp├Ż├żacaks├Żn├Żz.
Bir taraftan nefislerinizin heves ve arzusu, di├░er taraftan k├ófirlerin, hak d├╝├żmanlar├Żn├Żn h├╝cum ve eziyetleri ile u├░ra├żacaks├Żn├Żz. Bunlara kar├ż├Żl├Żk vermek ve kendinizi savunmak i├žin cihada ve sava├ża mecbur olacaks├Żn├Żz. Baz├Ż zahmetler ve me├żakkatler g├Âreceksiniz.
Ruhen ve bedenen nefsinizi terbiye etmezseniz, sab├Żr ve tahamm├╝le, kararl├Ż ve metin olmaya al├Ż├żamazs├Żn├Żz, Allah'├Żn yard├Żm├Żn├Żn ilk sebeplerinden birini kaybetmi├ż olursunuz, tehlikeye u├░rars├Żn├Żz. En ufak bir s├Żk├Żnt├Ż, bir ac├Ż kar├ż├Żs├Żnda korkmaya, s├Żzlanmaya ba├żlars├Żn├Żz. ├ťmitsizli├░e ve gev├żekli├░e d├╝├żersiniz. ├×unu biliniz ki sab├Żr, her ba├żar├Żn├Żn ba├ż├Żd├Żr.
├Łmandan sonra takip edilecek yolun ba├ż├Ż sab├Żr, ahl├ók├Żn ba├ż├Ż sab├Żr, ilmin ba├ż├Ż sab├Żr, amelin ba├ż├Ż sab├Żr, k├Żsaca varl├Żk ├ólemini tan├Żman├Żn ba├ż├Ż sab├Żrd├Żr....

Cuma g├╝n├╝ camide ya├żad├Ż├░├Żm olaydaki o anki g├Ârd├╝├░├╝m adam├Żn g├Âsterilen simas├Żndaki ├żahs├Żn benim evi almaya ne zaman gelece├░ini ├žok merak ediyordum. Ertesi (cumartesi) g├╝n├╝ sabahleyin gizli bir numaradan bir telefon edildi. Telefonu a├žt├Żm ve telefon eden ki├żi bir bayand├Ż. Ben telefondaki sesi hemen tan├Żd├Żm. Bu sesin sahibi, evi g├Ârmek i├žin ilk gelipte alamayan ├Â├░retmen han├Żmd├Ż.
Tekrar rahats├Żz etti├░inin ezikli├░i i├žerisinde ve hemde ├╝zg├╝n bir sesle:
-''Bir ├╝mitle sizi tekrar rahats├Żz ediyorum ama tamamen emin olmak i├žin sizi son bir daha ar├Żyorum, evinizi ger├žekten satt├Żn├Żzm├Ż?'' diye sordu.
Ben bu soru kar├ż├Żs├Żnda o kadar sevindimki, di├░er alacak olanlar├Żn bankalar├Żnda bir problem oldu├░undan alamad├Żlar, alamak istiyorsan├Żz buyurun gelin g├Âr├╝├żelim dedim.
├ľ├░retmen han├Żm bu duruma benim kadar memnun olmu├ż bir ses tonuyla ''Biz hemen gelmek istiyoruz, size uygunsa'' dedi. Ben evdeyim buyurun gelin dedim.
Kendileri de benim ya├żad├Ż├░├Żm ├żehirde ya├żad├Żklar├Ż i├žin aradan yar├Żm saat ge├žmi├żtiki, kap├Ż zili ├žald├Ż.
Ben kap├Ży├Ż a├žt├Ż├░├Żmda, kap├Żn├Żn ├Ân├╝nde tam kar├ż├Żmda bana g├╝l├╝mseyerek bakmakta olan adam├Ż g├Âr├╝nce ├żok oldum. Bir m├╝ddet ├Âylece baka kalm├Ż├ż├Żmki, adam├Żn arkas├Żndan bayan ├Â├░retmen ''bizi i├žeriye buyur etmeyecekmisiniz'' diye seslendi├░ini duydu├░umda ├ża├żk├Żnl├Ż├░├Żm biraz ge├žmi├ż ve buyur etmi├żtim.
Bu adam├Żn simas├Ż, cuma g├╝n├╝ camide saflar aras├Żnda birden bir zaat├Żn belirmesiyle bu zaat├Żn simas├Żn├Żn   s├╝ratle ├že├żitli simalara b├╝r├╝n├╝p en sonunda bir simada karar k├Żl├Żp ve o sima ile bana g├╝l├╝msedi├░ini ve o an bana gelen ilhamla benim evi alacak olan adam├Żn bu simada oldu├░unun bildirildi├░i o sima idi ve ├żu an tebess├╝m ederek kar├ż├Żmda duran adam├Żn simas├Żna t├Żpa t├Żp benziyordu.
Rabbimin bana g├Ânderdi├░i o zaat├Ż, benim evi alacak olan adam├Żn simas├Żna b├╝r├╝nd├╝rm├╝├ż ve bana bu ├żekilde bildirmi├żti. Bu g├╝├ž, bu kudret  ve bu ak├Żllara durgunluk veren ola├░an ├╝st├╝ bu hal!! ..
Aman YaRabbi bunu a├ž├Żklayabilmek bile ├žok zor. Ya├żad├Ż├░├Żm bu olay├Ż ger├žek manada tarif edebilmek ger├žekten de ├žok zor. Allah azze ve celle ├Âyle bir g├╝├ž sahibidirki, insan akl├Żn├Żn bunu hakk├Żyle idrak edebilmesi imkans├Żz.
Ben, evimi alamak i├žin gelen bu alman aileyi i├žeri buyur ettim fakat benim ├ża├żk├Żnl├Ż├░├Żm├Żn belirtileri hala ge├žmemi├ż olacakki, kendilerinden dolay├Ż herhangi bir problem olup olmad├Ż├░├Żn├Ż sordular.
Ben sadece kendilerine tebess├╝m ederek bir problem olmad├Ż├░├Żn├Ż ve rahat olmalar├Żn├Ż s├Âyledim. ├ľ├░retmen bayan e├żiyle tekrar evi gezdiler ├ž├╝nk├╝ bayan├Żn e├żi evi ilk defa g├Âr├╝yordu. Onlar evi gezerken ben onlara ya├żad├Ż├░├Żm o olay├Ż nas├Żl anlatabilir, nas├Żl izah edebilirdimki!! Hemde bunlar almand├Ż. Evi gezme fasl├Ż bittikten sonra pazarl├Ż├░a oturduk. Kar├ż├Żl├Żkl├Ż olarak her iki taraf├Żn da memnun olaca├░├Ż bir ├żekilde anla├żt├Żkki, Hi├ž bir sorun olmadan anla├żabilmemizi ancak bu, l├╝tfu ilahinin bir yard├Żm├Ż ile oldu├░unun bir a├ž├Żklamas├Ż olarak izah edilebilirdi.
Anla├żma sa├░lanm├Ż├ż ve noter huzurunda sat├Ż├ż resmen ger├žekle├żmi├żti. Noterden ├ž├Żkt├Żktan sonra istedi├░i evi alman├Żn sevincini ya├żayan bayana; ''daha ├Ânce alamak isteyipte alamayan aileden sonra sizin bu evi alman├Żz kesinlikle tesad├╝f de├░ildi'' dedim.
Bu s├Âz├╝me neden dercesine ├ża├żk├Żn bak├Ż├żlarla bakt├Ż, ben ise onlara bu yeni evlerinde g├╝le g├╝le oturmalar├Ż temennisinde bulunarak oradan ayr├Żld├Żm.
Ya Rab Sen ├Âyle y├╝cesinki, Senin g├╝├ž ve kudretiyin sonsuzlu├░unu bir insan olarak tastik etmemiz, bizim insani akl├Żm├Żz ve idraklerimizle dahi bu azametine bir s├Żn├Żr ├žizilmi├ż olurki, Sen bundan da m├╝nezzehsin.
Sen; Seni tarif etti├░in ├żekilde g├╝├ž ve kudret sahibisin.
Hamd Sana
├×├╝k├╝r Sana...

Lâ ilâ he illAllah
Elhamdülillâh
E├ż-├ż├╝kr├╝ lillah
SübhânAllah
Esta├░firullah
├Łnn├ó lill├óh
HasbiyAllah
Tevekkelt├╝ alAllah
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh
M├ó├ża Allah

devam edecek...

...
Selam├╝n aleyk├╝m
Allah celle celal├╝hu'├Żn Rahmeti, Bereketi ve Selam├Ż ├╝zerinize olsun karde├żlerim.
Peygamberimiz sallallah├╝ aleyhi vesellem Efendimize salavat okumak i├žin her hafta pazartesi g├╝nleri ak├żam 20:00 -8- de salavat okumalar├Żnda ayn├Ż saatte bulu├żuyoruz.
D├╝nyan├Żn neresinde olursan├Żz olun sizleri de bizlerle ayn├Ż g├╝n ve ayn├Ż saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä
Peygamberimiz salallah├╝ aleyhi ve sellem'e salavat okumak i├žin her hafta pazartesi g├╝nleri ak├żam 20:00 -8- de 15 dakika salavat okumalar├Żnda ayn├Ż saatte bulu├żuyoruz.

makes

-devam├Ż-

B├╝y├╝k f├Żk├Żh ├ólimi, Hanefi mezhebinin kurucusu ├Łmam-├Ż Azam Eb├╗ Han├«fe, ilmi faaliyetleri yan├Żnda ticaretle de me├żgul zengin bir zat oldu├░undan, g├╝nd├╝z ├Â├░leye kadar mescitte talebelerine ders verir, ├Â├░leden sonra da ticari i├żleri ile u├░ra├ż├Żrd├Ż. Bir g├╝n ders verdi├░i s├Żrada bir adam mescidin kap├Żs├Żndan seslendi:
-Ya imam, gemin batt├Ż!... (o zamanlar bir ticaret gemisi vard├Żr)
├Łmam-├Ż Azam bir anl├Żk teredd├╝tten sonra
- Elhamd├╝lillah dedi.
- Bir m├╝ddet sonra ayn├Ż adam yeniden gelip haber verdi:
- Ya imam, bir yanl├Ż├żl├Żk oldu batan gemi senin de├░ilmi├ż.
├Łmam bu yeni habere de:
- Elhamd├╝lillah, diyerek mukabele etti. Haber getiren ki├żi hayrete d├╝├żt├╝:
- Ya imam, gemin batt├Ż diye haber getirdik "Elhamd├╝lillah" dedin. Batan geminin seninki olmad├Ż├░├Żn├Ż s├Âyledim yine "Elhamd├╝lillah" dedin. Bu nas├Żl hamdetme b├Âyle?
├Łmam-├Ż Azam izah etti:
- Sen gemin batt├Ż diye haber getirdi├░inde i├ž ├ólemimi, kalbimi ├ż├Âyle bir yoklad├Żm. D├╝nya mal├Żn├Żn yok olmas├Żndan, elden ├ž├Żkmas├Żndan dolay├Ż en k├╝├ž├╝k bir ├╝z├╝nt├╝ yoktu. Bu nedenle Allah┬┤a hamdettim. Batan geminin benimki olmad├Ż├░├Ż haberini getirdi├░inde de ayn├Ż ├żeyi yapt├Żm. D├╝nya mal├Żna kavu├żmaktan dolay├Ż kalbimde bir sevin├ž yoktu. D├╝nya mal├Żna kar├ż├Ż bu ilgisizli├░i ba├░├Ż├żlad├Ż├░├Ż i├žin de Allah┬┤a ├ż├╝krettim.

Hayat├Żm boyunca, her insan gibi bir ya├żam gere├░i birtak├Żm mal sahibi olmu├żsamda bunlara, bu d├╝nyaya ba├░lanacak kadar a├ż├Żr├Ż de├░er vermedim. Asl├Żnda bu d├╝nyan├Żn s├╝s├╝ ve cazibesi beni olmazsa olmazm├Ż├ż gibi celbetmedi. Hayat├Żmda d├╝nyal├Żk hi├ž bir zaman birinci ├Âncelik, ilk ba├żta gelen bir de├░er olmad├Ż. Bu anlay├Ż├ż├Ż veren, bu idrak├Ż l├╝tfeden Allah azze ve celle i├žin her daim ├ż├╝krettim. Veren de O, alan da O ''inna lillahi ve inna ileyhi raciun''...

Bir ├żeyh, m├╝ridine, bah├žesine bir elma a├░ac├Ż dikmesini s├Âylemi├ż. M├╝rit kendisine s├Âyleneni yapm├Ż├ż. Fidan k├Żsa zamanda b├╝y├╝m├╝├ż, bol meyve vermi├ż. M├╝ridi demi├ż ki:
"Bu ├żeyhimin kerametidir."
Bir g├╝n ├żeyh o bah├žeye gelmi├ż. Elman├Żn dallar├Żn├Ż k├Żr├Żp k├Żr├Żp yere atm├Ż├ż. M├╝ridi bu manzaray├Ż deh├żetle seyretmi├ż, ├żeyh, m├╝ridine:
"Elmay├Ż bah├žeye dik dedim, kalbine dik demedim." diye cevap vermi├ż.

Ne kadar ibret verici bir k├Żssa de├░ilmi!? Rabbim Habibinin ve Zaat├Żn├Żn sevgisinden ba├żka sevgiyi hakiki ve ebedi bir sevgi olarak kalbimde var etmesin.
├Łz├óf├« sevgiyi de├░il, il├óh├« sevgiyi y├╝re├░imde ebediyete kadar var edip ├Âylece ha├żreylesin in├żallah...

Bu d├╝nya bana g├Âre olmad├Ż├░├Żn├Ż, bu d├╝nyay├Ż bir t├╝rl├╝ sevemedi├░imi fakat Rabbimin bu aleme bir imtihan i├žin g├Ânderdi├░ini bildi├░imden bu d├╝nyan├Żn s├Żk├Żnt├Żlar├Żn├Ż ba├ż├Żm ├╝zerinde kab├╝lleniyor ve biz insanlar├Żn kul olmam├Żz hasebiyle kullu├░un gereklerini Allah celle celal├╝hu'├Żn buyruklar├Żn├Ż yerine getirmemizin gere├░inden dolay├Ż nasibime d├╝├żen imtihan├Ż vermeye devam ediyordum.
Bu alemde k├Żsa zaman aral├Żklar├Żnda o kadar ├žok ├żeyler ya├ż├Żyordumki, insan ├Âmr├╝ne ne s├Żk├Żnt├Żlar s├Ż├░arm├Ż├ż!
Bir de kendi kendime benimkide imtihanm├Ż ya filistinli karde├żlerim, ya islam co├░rafyas├Żnda ya├żanan kan z├╝l├╝m! Aman Allah├Żm! Dayan├Żlacak gibi de├░il! Bir ├╝mmet bilincinde olan insanlar├Żn bunca z├╝lme kar├ż├Ż Hi├žbir ├żey yapamamas├Ż ve bunun ezikli├░ini y├╝re├░inde hissetmesi ne kadar dayan├Żlmaz bir ac├Ż! Evet benim ya├żad├Żklar├Żmda bir imtihanm├Żyd├Ż...

Bir gece yine y├╝re├░imdeki hissetti├░im ac├Żlardan biri olan ├╝mmetin kar├ż├Ż kar├ż├Żya kald├Ż├░├Ż bu z├╝l├╝mlere a├░l├Żyor: Ey Rabbim onca dayan├Żlmaz z├╝l├╝mler kar├ż├Żs├Żnda inleyen karde├żlerim varken ben s├Żcac├Żk evimde s├Żcac├Żk yatakta nas├Żl yatabilir ve rahat uyuyabilirim. Onlar├Żn ├žektiklerini nefsimde hissetmeden nas├Żl geceleyebilirim, e├░er uykuya yenik d├╝├żer de uyursam bu yatakta beni rahat yat├Żrma!'' diye a├░lad├Żm yalvard├Żm.

O kadar duygu y├╝kl├╝yd├╝m, y├╝re├░imde o kadar ac├Ż hissediyordumki, ama yinede bitkin bir ├żekilde uyuya kalm├Ż├ż├Żm. Birden ceryana ├žarp├Żlm├Ż├ż gibi bir ├żoklamayla aya├░a f├Żrlad├Żm. Bir ├żoklanman├Żn etkisiyle t├╝m v├╝cudum tir tir titriyordu. Anlad├Żmki, uyuya kalm├Ż├ż├Żm. Rabbim, adeta bana: ''Mademki ├╝mmetin ├žekti├░i z├╝lm├╝ nefsinde hissetmek istiyorsun!, en basitini nefsinde ya├ża!'' dercesine beni uykumdan ├żoklamayla kald├Żrm├Ż├żt├Ż. G├Âz├╝me art├Żk uyku girermiydi...A├░lad├Żm a├░lad├Żm, g├Âz ya├ż├Ż d├Âkerek Rabbime ibadetle o geceyi sabahlad├Żm...

Art├Żk bende kabe ├Âzlemi ba├żlam├Ż├ż ve dayan├Żlmaz bir hal alm├Ż├żt├Ż. Kabeye gitmek istiyordum ama hen├╝z hacc sezonu ba├żlamam├Ż├żt├Ż ve daha ├žok zaman vard├Ż. Bir gece tehecc├╝d vaktinde g├Âzya├ż├Ż d├Âkerek Rabbime, hacca gitmeden beytullaha y├╝z s├╝rmeden Efendimizi Ravzas├Żnda ziyaret etmeden can├Żm├Ż alma diye yalvar├Żyordum. Sabah namaz├Żn├Ż eda ettikten sonra uyuyakalm├Ż├ż├Żm. Birden kulaklar├Żmda dayan├Żlmaz bir u├░ultuyla uyand├Żm. ├ľyle bir u├░ultu duyuyordumki, kulaklar├Żm sa├░├Żr olacak gibi dayan├Żlmaz ├ž├Ż├░├Żl├Żklar geliyordu. Allaha yalvard├Żm:
''YaRabbi dayanam├Żyorum, bu hali benden al!'' diye yalvar├Żyor ve bu sesler de nedir acaba diye d├╝├ż├╝n├╝yordum. O an bana bir ilham geldi ve bu sesler ruhlar├Żn sesleridir den├Żyordu. Sanki k├Żyameti and├Żr├Żyordu ve ben bu ├ž├Ż├░l├Żklara dayanam├Żyordum...

Bir m├╝ddet sonra ├ž├Ż├░l├Żklar kesilmi├żti ve birden kabe ├Ân├╝mde g├Âz├╝kt├╝. Aman YaRabbi Mekke ve mekkedeki Kabe b├╝t├╝n ihti├żam├Żyle kar├ż├Żmdayd├Ż...

devam edecek...
...
Selam├╝n aleyk├╝m
Allah celle celal├╝hu'├Żn Rahmeti, Bereketi ve Selam├Ż ├╝zerinize olsun karde├żlerim.
Peygamberimiz sallallah├╝ aleyhi vesellem Efendimize salavat okumak i├žin her hafta pazartesi g├╝nleri ak├żam 20:00 -8- de salavat okumalar├Żnda ayn├Ż saatte bulu├żuyoruz.
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

Muhammedi muhabbete m├╝btela olan bir a├ż├Ż├░├Żn hayat├Żndan kesitler [/size]
-devam├Ż-

Ali ├Łmran suresinde Allah tealan├Żn:
''├×├╝phesiz insanlar i├žin kurulan ilk mabed, Mekke'deki ├žok m├╝barek ve b├╝t├╝n ├ólemlere hidayet kayna├░├Ż olan Beyt (Kabe)dir.''

''Onda apa├ž├Żk deliller, ├Łbrahim'in makam├Ż vard├Żr. Oraya giren g├╝vene erer. Ona bir yol bulabilenlerin Beyt'i haccetmesi Allah'├Żn insanlar ├╝zerinde bir hakk├Żd├Żr. Kim ink├ór ederse, ├ż├╝phesiz Allah b├╝t├╝n ├ólemlerden m├╝sta├░ni (kimseye muhta├ž de├░il, her ├żey ona muhta├ž)dir.''

y├╝ce buyru├░u ├╝zere bendeki kabe ├Âzlemi dayan├Żlmaz hal alm├Ż├żken, ben hen├╝z gidememi├żken, Rabbimin g├╝c├╝ ve kudretiyle kabe bana gelmi├żti ve kar├ż├Żmdayd├Ż. Bana mekke ├żehrinin baz├Ż yerleri gezdirildi ├Âyleki, t├╝nelleri dahi g├Ârd├╝m. G├Ârmem gereken yerler g├Âsterildikten sonra en son olarak
semada arap├ža olarak Allah├╝Ekber yaz├Żld├Ż.
Evet mesaj al├Żnm├Ż├żt├Ż, en b├╝y├╝k olan Allah ve O, Celle celal├╝hu nelere kadirdi...
Bu ya├żad├Ż├░├Żm ola├░an ├╝st├╝ olaylardan dolay├Ż bir ├žok ara├żt├Żrmalar da yap├Żyordum. Bunun i├žin islam alimlerinin temel eselerini al├Żyor ve baz├Ż hususlar├Ż ara├żt├Żr├Żyordum. Bu ara├żt├Żrmalar├Żm├Żn ba├ż├Żnda gelen konular ise zahir ve bat├Żn ├╝zerineydi. Bunlar hakk├Żnda teknik bilgileri ├Â├░renmeye ├žal├Ż├ż├Żyordum. Bir g├╝n yine tehecc├╝d namaz├Żn├Żn akabinde sabah namaz├Żn├Ż k├Żld├Żktan sonra g├Âzlerim bir ara kapanm├Ż├żt├Żki, birden kendimi geni├żli├░i ve uzunlu├░u hudutlar├Żn├Żn tesbit edilemeyen ve okyanusu and├Żran bir mahalde buldum kendimi. Sanki zift Ya da katran├Ż and├Żran ve y├╝z├╝ s├Żrlanm├Ż├ż fakat i├ži ate├żle dolu oldu├░u belli olan bu mahallin kenar├Żnda ├ża├żk├Żn bir ├żekilde duruyordum. Bana buras├Żn├Żn cehennem oldu├░unu ve buradan ge├žmem emredildi. Ben ne yapaca├░├Żm├Ż ├ża├ż├Żrm├Ż├ż bir vaziyette nas├Żl ge├žece├░imi d├╝├ż├╝n├╝yordum. ├ç├╝nk├╝ bana oraya girmem de├░il oradan ge├žmem emrediliyordu...

devam edecek...
...
Selam├╝n aleyk├╝m
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

-devam├Ż-

Bu ├Ân├╝nde bulundu├░um yerin cehennem oldu├░u s├Âyleniyor ve benim buradan ge├žmem emrediliyordu. Ben ├ża├żk├Żn bir vaziyette iken acaba buradan nas├Żl ge├žebilirim diye d├╝├ż├╝nmeye ba├żlam├Ż├żt├Żmki, bana:
''Allah├╝mme ecirna min en'nar'' de ve y├╝r├╝ dendi.
Ben ad├Żm├Żm├Ż atacakt├Żmki, ├Ân├╝mde yuvarlak halinde parlak nurlar belirdi. Bu nurlar aral├Żklar halinde diziliyordu. ├ľyleki, ben ko├żar ad├Żmlarla ula├żabilece├░im bir aral├Żklardayd├Ż.
Ben ''Allah├╝mme ecirna min en'nar'' diyor ve ko├żar ad├Żmlarla z├Żplayarak ├Ân├╝mde beliren nurlar ├╝zerine basarak gidiyordum. Asl├Żnda ben ├Âyle ├žetin bir yerdeydimki, korku ve endi├że i├žerisinde olmam gerekirken, aksine ├žok sakin ama ├ża├żk├Żn bir vaziyette fakat yaln├Żzca nurlara bakarak ilerliyordum. B├Âyle ola├░an ├╝st├╝ bir durumla kar├ż├Żla├żmama ra├░men Allah taraf├Żndan akl├Żma, son zamanlarda hep benim zihnimi me├żkul eden ve bir t├╝rl├╝ ya├żamadan hakk├Żyle anlayamayaca├░├Żm mesele hakk├Żndaki soru kendi kendime sorduruluyordu.
├×├Âyleki; o an kendi kendime dedimki:
''acaba ben bu ola├░an ├╝st├╝ durumu zahirenmi yoksa batinenmi ya├ż├Żyorum?''.
Ben b├Âyle sordu├░um anda birden benim v├╝cudumun yar├Żs├Ż normal etten ve kemiktenken, di├░er yar├Żs├Ż saydam bir hal ald├Ż. Bu ya├żad├Ż├░├Żm olay├Ż hem zahiren ve hem bat├Żnen ya├żad├Ż├░├Żm s├Âylendi. Ben bu halde ko├żar bir vaziyette nurlar ├╝zerinde y├╝r├╝meye devam ederken, bu ya├żad├Ż├░├Żm hale hayretler i├žerisinde kal├Żyordum. Anlad├Żmki, ben bu olay├Ż hem ruhen ve hemde bedenen ya├ż├Żyordum. Bir m├╝ddet sonra bu hal sona ermi├żti.

Allah├╝Ekber, Allah├Żm sen ├žok b├╝y├╝ks├╝n!!!

Bu ya├żad├Ż├░├Żm olaydan sonra beni me├żk├╝l eden durumlardan biri de cehennemin zift ├żeklinde olup olmad├Ż├░├Ż idi. Cehennem hakk├Żnda ├žok ├żey okumu├ż ve ├žok ├żey duymy├żtum fakat zift halinde oldu├░unu hi├ž hat├Żrlam├Żyordum. Bu durumu hadis kitaplar├Żnda ara├żt├Żrmaya ba├żlad├Żm. Nihayet Ebu Hureyre (ra)'den gelen nakille ├żu hadis rivayetini buldum:

Rasulullah sallallah├╝ aleyhi ve sellem Efendimizin ├żu ├żekilde buyurdu├░u rivayet olunmu├żtur;

-''├Łnsanlar├Żn yakm├Ż├ż oldu├░u ate├ż, cehennem ate├żinin yetmi├ż par├žas├Żndan bir par├žad├Żr.
Sahabe:
-''YaRas├╝lallah, d├╝nya ate├żi (cezaland├Żrmak i├žin) kafi gelir'' dediler.
Ras├╝lullah sallallah├╝ aleyhi ve sellem de:
-''Cehennem ate├żi d├╝nya ate├żinden altm├Ż├żdokuz derece daha ├żiddetli k├Żl├Żnd├Ż''
-''Siz cehennem ate├żini, bu ate├żiniz gibi k├Żrm├Żz├Żm├Ż san├Żyorsunuz? O zift gibi simsiyaht├Żr'' buyurdu.

(Muvatta)

Rivayet edilen bu hadisi de okuduktan sonra, ya├żad├Ż├░├Żm bu olay├Ż ├žok daha iyi anl├Żyordum.

Allah Resulu sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

Ak├żam namaz├Żn├Ż k├Żld├Żktan sonra, hi├ž kimseyle konu├żmadan yedi kere Allah├╝mme ecirna minennnar de!
├ç├╝nk├╝ bunu deyip de,o gece ├Âl├╝rsen ,mutlaka cehennemden kurtulursun.
Sabah namaz├Żndan sonra da ayn├Ż ├żeyi s├Âyle! Zira o g├╝n ├Âl├╝rsen,ate├żten kurtulmana karar verilir.

(M├╝slim,Ebu Davud.(ra))

''Allah├╝mme ecirna min en'nar'' (Allah├Żm bizleri cehennem ate├żinden koru)

Nur-u Muhammedi | Google Gruplar├Ż

devam edecek...
...
Selam├╝n aleyk├╝m
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

-devam├Ż-

Bendeki Kabe ve Efendimizi Ravzas├Żnda ziyaret etme ├Âzleminin had safaya ├ž├Żkt├Ż├░├Ż o y├Żl├Żn Hacc zaman├Żn├Ż sab├Żrs├Żzl├Żkla bekliyor ve gidebilmemin bana nasip olmas├Ż i├žin de Rabbime hep dua ediyordum. Nihayet t├╝m haz├Żrl├Żklar├Żm├Ż yap├Żp gidebilmi├żtim. Gerek Beytullahta gerekse Mescid-i Nebevi de ├žok duygusal anlar ya├żand├Ż. ├ľyleki, Hacc ibadetini yap├Żp ziyaretler bittikten sonra geri d├Ânmek bana ├žok zor geliyordu. Fakat a├░laya a├░laya ayr├Żlmak zorunda kald├Żm. Sanki ├Âz yurdumdan kopar├Żlm├Ż├ż gibiydim. Asl├Żnda d├Ân├╝├ż├╝m Almanyaya idi fakat bu Hacc yolculu├░unu organize eden karde├żler g├╝zel bir teklifte bulundular. T├╝rkiyeye s├Żla-i rahim yapmak istersem hemen u├žu├ż pro├░ram├Żnda bir de├░i├żiklik yap├Żp ├Łstanbul havaalan├Żnda inebilece├░imi ve almanyaya hangi tarihte d├Ânmek istersem ona g├Âre ayarlayabileceklerini s├Âylediler. Bu benim i├žin ├žifte bayram olaca├░├Ż i├žin hemen kab├╝l ettim (Allah azze ve celle kendilerinden raz├Ż olsun). Anne ve Babam├Ż da Hacc d├Ân├╝├ż├╝nde g├Ârecektim. Kutsal topraklardan ├žok buruk ayr├Żlmam akabinde Anne ve Babam├Ż ziyaretim, bu ├╝z├╝nt├╝m├╝ hi├ž olmassa birazc├Żk hafifletmi├żti. Babamlarda kald├Ż├░├Żm gece tehecc├╝dte iken sabah namaz├Żna yak├Żn biraz dalm├Ż├ż├Żm. Yani biraz uyuklam├Ż├ż├Żm. Birden hafif bir sars├Żnt├Żyla kendime gelmem sa├░land├Ż. Birden semay├Ż seyreder halde buldum kendimi. G├Ârd├╝klerim kar├ż├Żs├Żnda ├ża├żk├Żna d├Ânm├╝├żt├╝m. Bembeyaz elbiseler giyili parlak ve nurani y├╝zl├╝ insanlar yery├╝z├╝nden g├Âk y├╝z├╝ne y├╝kseliyorlard├Ż. Ve herbirinin ellerinde birer ka├░├Żt vard├Ż.  Hayretler i├žerisinde kald├Ż├░├Żm bir ba├żka ├żey ise babam da onlar├Żn aras├Żndayd├Ż. Ben hayretler i├žerisinde hem de g├Żptayla onlar├Ż seyrederken ''acaba bunlar kimler ve nereye do├░ru y├╝kseliyorlar, hem de ellerinde birer ka├░├Żtla'' diye kendi kendime soruyordum. Bana ''onlar sad├Żk ve salih kimselerdir ve her seherde berzaha y├╝kselirler'' dendi. ''O salih ve sad├Żk kimselerin ellerindeki ka├░├Żtlar nedir acaba'' diye tekrar sordum. ''Onlar her seherde Rabblerine g├╝nl├╝k iltica dilek├želerini sunarlar'' dendi. Bir m├╝ddet onlar├Ż seyrettikten sonra d├╝nya haline geri d├Ânm├╝├ż oldum.
Bu durumu ya├żad├Żktan sonra Rabbime hamd ile: '' ├çok ├ż├╝k├╝r ailemizden birisi t├╝m ailemiz i├žin Allah (azze ve celle)'a ailemiz i├žin arzu hal dilek├žesi ile m├╝nacaatta bulunuyor'' dedim.
Sabah olduktan sonra babama k├Żsa ve ├Âz bir ricada bulundum, acaba hangi ibadetle bu makama   eri├żti diye ama o sadece bana tebess├╝m etti...

Rabbim senin ├ż├ón├Żn ne y├╝cedir.
...
Selam├╝n aleyk├╝m
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

Aralřk 25, 2010, 06:23:16 ÍS #21 Last Edit: Ocak 16, 2013, 03:45:37 ÍÍ by makes
Esselam├╝n aleyk├╝m ve rahmetullahi ve berekat├╝hu

Bir karde├żimin mektubunun ├Âzetini ├Âz├╝ne sad├Żk kalarak buraya al├Żnt├Ż yap├Żyorum:

Baslatmis oldugunuz bu Muhhammed Mustafa(s.a.v) selevati serifi konusu ve seletavi serifler beni derin etkiledi..├ľyleki bana O┬┤┬┤ndan haber getirmiscesine sevindim..Veysel Karani┬┤┬┤yi bilirsiniz ben Veysel Karani olamam O┬┤┬┤nun ayaginin tozu dahi olamam..Yanliz Rasullah┬┤┬┤in aski sevgisi icin evime gelmesi icin ugrastim..├ľyleki evimi putlardan arindirmaya calistim...Yanliz televizyonu atamadim..O┬┤┬┤na yetkim olmadi..O┬┤┬┤bu y├╝zden gelmedi evimin her k├Âsesinde seytanlar olustugu icin gelmedi...

Ugrastim cok ugrastim elimden geldigi kadar temizlemeye calistim...├ľnce bedenimi g├╝nah kirlerinden temizleyip t├╝m kirlerden arindirip daha sonra evimi temizlemek icin ugrastim ama olmadi..Gelmedi hep bekledim beyaz g├╝vercinlerin gelmesini bekledim..Bana O┬┤┬┤nun topragini getireceklerdi..Onlari bekledim ama siz siir g├Ânderdiniz bana haber getirdiniz...O┬┤┬┤ndan bana haber getirdiniz...Allah sizden arzi olsun...Dua etmistim ├Âzel Mevlid kandili icin dua ettim...Rasullah┬┤┬┤in gelmesi icin ..Bende O yaziyi g├Ârd├╝m Lailehe Illellah yaziyordu..Ben yanliz arapca g├Ârmedim...Arapca yazmiyordu...

Bende Allah Muhammed arapca yaziyordu..S├╝rekli Allah┬┤┬┤in ismi yazili...Birsey var kafamda d├╝s├╝rken is yaparken yanlizca Allah┬┤┬┤i ve Rasullulah┬┤┬┤i d├╝s├╝n├╝yorum...Okuduklarimi d├╝s├╝n├╝yorum ama konusamiyorum...Artik konusamiyorum...Anlatmak yerine yanliz bir k├Âseye cekilip Allah┬┤┬┤a arz ediyorum...Halimi O┬┤na anlatiyorum..Artik hifa hatun┬┤┬┤un istediklerini istiyorum..Bana ├Âyle bir etki yaptiki O┬┤┬┤nun Allah┬┤┬┤tan istediklerini istiyorum...Yanlizca o geliyor aklima..Onu d├╝s├╝n├╝yorum..

Nur Muhammed┬┤┬┤i bir konu actiniz konu samki yillardir tanidigim birisinin yasantisini hatilatiyor..Aslinda bu hikaye bana beni hatirlatiyor ama ben olmadigimi biliyorum..Ben deyilim diyorum ama icimdeki ses iste aradiklarin..Sen acilari sikintilari dertleri musibetleri yasadigin t├╝m acilar bunlar Rasullah┬┤┬┤(s.a.v) Allah┬┤┬┤a seni g├Ât├╝ren yollar..Sakin ha icimdeki Ses yanlizca Allah lafzi olsun..Diger vesveseler seytandandir..Unutma yanliz iki d├╝smanin var birisi nefsi ikincisi seytan..Nedir bendeki bu hal..Beni bana tanitan yaklastiran bir sevgi muhabbet.Benim nefsimi terbiye etmem arindirmam icin bir sebepti hersey..Yolum yaklasti galiba hissediyorum..Hikaye bana bunu hatilartiyor....

Galiba dediginiz gibi mesaj gittikce bana dogru yaklasiyor..O mesaji aldim ama dikkatli olup yola devam etmek...Artik anliyorum siirleri herseyi anliyorum korkum daha cok oluyor.Peki size bana bunlari yazdiran icimdeki ses o ses neden yazdigimi bile bilmiyorum..Samki Rasullah┬┤┬┤tan (s.av) haber getirdiniz..

Ben bu yolda basimi koydum sonun da cennte cemal var..Yorulmadan usanmadan ben baskalari deyil ben sufilige adandim..Sufi saf temiz demek..Rasullah┬┤┬┤in yolundan giden..Sizin hikaye baslattiniz ..Hikaye mesaja mesaj da bana kendimi nefsimi tanitti.Bana dogru ve gercekleri anlatti.Hepsi gercekti r├╝ya dedigim hayal g├Ârd├╝klerim hepsi gercekti..Onlarda hepside gercekti..Haberlerde dogruydu mesaj da dogruydu,..Ayetlerde hepsi beni uyariyordu..Bana verilenlerde hepsi anladimki hakikati buldum.. hakikati g├Ârd├╝m seriati yasayip hakkin rizasina dogru ilerliyecegim...
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

Ey ilahi a├żk yolunun yolcusu

Nas├Żlki, topra├░a tohum sa├ž├Żl├Żr ya├░mur ya├░mas├Ż ve g├╝n bu tarlan├Żn ├╝zerine do├░mas├Ż ve g├╝ne├żin ├╝zerine n├╝fuz etmesiyle tohum filizlenirse,
sen de g├Ân├╝l tarlan olan kalbine ilahi a├żk tohumlar├Żn├Ż sa├ž ve bekle, g├Âreceksinki bir g├╝n istidat ve kabiliyetince, o g├Ân├╝l tarlandaki ilahi a├żk tohumunun ├╝zerine Y├╝ce Rahman (azze ve celle)'├Żn NUR g├╝ne├żi do├░acak, rahmeti sa├░nak sa├░nak ya├░acakt├Żr...

yolunuz NUR, y├╝re├░iniz p├╝r-NUR olsun efendim..
muhabbetlerimle...
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä

makes

esselam├╝ aleyk├╝m ve rahmetullahi ve berekat├╝hu

istiaze ile baslayalim (Euzu billahi mine's-seytanirrcim) ki, Allahu Tealanin huzurundan, rahmetinden kovulmus ve taslanmis olan seytan aleyhil-lane nin serrinden Allahu Tealaya siginalim

Besmele ile baslayalim (Bismillahirrahmanirrahim) ki, Rahman ve Rahim olan Allahu Teala Hazretlerinin m├╝barek adiyla baslamis olalim

Hamdele ile baslayalim (Elhamd├╝lillah) ki, Hamd ancak b├╝t├╝n alemleri yaratan ve maliki m├╝rebbisi olan Cenab-i Rabbil alemine mahsustur

Havkale ile baslayalim (La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim) ki, G├╝c de kuvvet de ancak Allahu teala hazretlerinin yardimi ile meydana gelir

Tesbih ile baslayalim (S├╝bhanallahi ve bi hamdihi) ki, Allahu teala hazretlerini noksan sifatlardan tenzih ve O'nu hamd'i ile tesbih edelim

Tehlil ile baslayalim (La ilahe illallah) ki, Allahu teala hazretlerinden baska ibadete layik hicbir hakiki ilah yoktur

Tekbir ile baslayalim (Allahu Ekber) ki, Allahu teala hazretleri Y├╝celer Y├╝cesidir

Hasbiye ile baslayalim (Hasb├╝nallah├╝ ve ni'mel vekil) ki, Allahu teala hazretleri bize yeter, O ne g├╝zel vekildir

Ey Yar! Sanad├Żr bu sesleni├żim..
Her gece buruk g├Ân├╝lde h├╝z├╝n y├╝rekte bekleyi├żim..
Her g├╝ne seni g├Âremeden d├╝├żlerimden uyan├Ż├ż├Żm..
Onca aylardan sonra nurun kalm├Ż├ż g├Âzlerimde, sana hasretim..
Ey Yar! Sanad├Żr bu ├Âzlemim..
Ne gece bitsin, ne sabah olsun..
Zaman dursun..
Dolsun mekanlar, nurunla dolsun..
Sussun t├╝m kainat..
Nurunla seyre doysun..
Bu y├╝rek Senin a├żk├Żnla co├żsun.

---makes---
N├ŤR-U  MUHAMMED├Ä