Haziran 17, 2019, 08:59:55 ÍÍ
Haberler:

Yavrucu├░um! Namaz├Ż k├Żl, iyili├░i emret, k├Ât├╝l├╝kten vazge├žirmeye ├žal├Ż├ż, ba├ż├Żna gelenlere sabret. Do├░rusu bunlar, azmedilmeye de├░er i├żlerdir.  (Lokman -17)

Taze FasuLyenin FaydaLar├Ż

Ba■latan ...Tefekk├╝r..., Kasřm 05, 2009, 11:25:26 ÍÍ

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

...Tefekk├╝r...

TAZE FASULYEN├ŁN FAYDALARI
Yaz mevsiminin en ├žok t├╝ketilen sebzesi san├Żr├Żm, taze fasulye. Zeytinya├░l├Żs├Ż veya di├░er ├že├żitlieri, hangisi olursa olsun, son derece sa├░l├Żkl├Ż ve faydal├Ż bir sebze. Besin de├░eri ├žok y├╝ksek olan taze fasulye d├╝nyan├Żn ├žok yerinde bolca t├╝ketilen ├Ânemli bir k├╝lt├╝r bitkisidir. Orta Amerika k├Âkenli olan bu bitki 250 y├Żl ├Ânce anadoluya gelmi├ż ve ├žok geni├ż bir alana yay├Żlm├Ż├żt├Żr.

* Taze fasulyede A,B1,B2VE C vitaminlerince zengindir.
* Taze fasulyede vuc├╝tta biriken asidi n├Âtralize edebilecek baz fazlal├Ż├░├Żda mevcuttur.
*Fasulyenin haz├Żm olabilirlik oran├Ż %84 d├╝r.
* Ayr├Żca fasulye baklalar├Żnda bulunan phasol ve phaseolin maddelerinin ├żeker hastal├Ż├░├Żnda kullan├Żlan ins├╝lin karekterinde oldu├░u ve bu y├╝zden kandaki ├żeker miktar├Żn├Żn d├╝├ż├╝r├╝lmesinde kullan├Żld├Ż├░├Ż bilinmektedir.
* Taze fasulyenin, v├╝cudun ├žal├Ż├żmas├Żn├Ż, geli├żmesini ve tamirini sa├░lad├Ż├░├Żn├Ż vurgulayan uzmanlar, gen├ž-ihtiyar herkese tavsiye ediyor.
* Uzmanlar, taze fasulyenin, pankreas bezesini, b├Âbrekleri, karaci├░eri ve kalbi kuvvetlendirdi├░ini, alb├╝min ve ├żekerde de ├žok fayda verdi├░ini bildiriyor.
* Taze fasulye, bedeni ve zihni yorgunluklar├Ż giderir.
* V├╝cudun kuvvetlenmesini sa├░lar.
Rabbim,her vesiLede SEN├ŁN keremin sakl├Żd├Żr,
SebepLer say├Żs├Żnca hamd SANA....

“Benimdir” diye bildiklerim Senindir
Beni bende olanlara bende etme
“Ben” diye bildi├░im de Senin emrindir
Beni bende b├Żrak├Żp Senden etme
Rabbim, y├╝z├╝m├╝ Sana d├Ând├╝m
G├Ânl├╝m├╝ de Sana ├ževir
Rabbim, bir Seni bir bildim
Sevdalar├Żm├Ż Sende bitir...