Temmuz 18, 2019, 01:17:53 S
Haberler:

Yavrucuðum! Yaptýðýn iþ (iyilik veya kötülük), bir hardal tanesi aðýrlýðýnda bile olsa ve bu, bir kayanýn içinde veya göklerde yahut yerin derinliklerinde bulunsa, yine de Allah onu (senin karþýna) getirir. Doðrusu Allah, en ince iþleri görüp bilmektedir ve her þeyden haberdardýr.  (Lokman -16)

Patates Püreli Köfte

Balatan Mercan, Austos 25, 2009, 10:54:39

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

MercanMalzemeler

1 yemek kaþýðý salça
1 su bardaðý sýcak su
1 çay bardaðý kaþar peyniri rendesi

Patates püresi için
2 orta boy patates
yarým su bardaðý süt
1 çay kaþýðý tuz
yarým çay bardaðý rendelenmiþ kaþar peyniri
1 yemek kaþýðý tereyað

Köftesi için:
500 gr çekilmiþ et
1 orta boy soðan
2 diþ sarmýsak
3 dilim bayat ekmek içi (robotta çekilmiþ)
1 adet yumurta
karabiber,kýrmýzý biber,kimyon, tuz

Hazýrlanýþý
Önce patates püresini hazýrlayalým.Haþlanmýþ patateslerin kabuðunu soyduktan sonra derince bir kapta ezin. Üzerine süt, tereyað,tuz ve kaþar peynirini ekleyerek iyice harmanlayýn.

Köfteyi hazýrlayalým. çekilmiþ et, rendelenmiþ soðan, ezilmiþ sarmýsak, ekmek içi, yumurta ve baharatlarý iyice yoðurun. Daha sonra iri ceviz büyüklüðünde parçalar alarak resimdeki gibi bardak þeklinde þekillendirin. Bütün köfteleri yaptýktan sonra köftelerin iç kýsýmlarýný patates püresi ile doldurun.

1 yemek kaþýðý salçayý, 1 su bardaðý sýcak suyu ile ezin ve köftelerin olduðu tepsiye dökün. Fýrýna sürerek köfteler piþene kadar bekleyin daha sonra üzerlerine rendelenmiþ kaþar peyniri ekleyin ve eriyene kadar fýrýnda bekletin. Daha sonra pilav ile birlikte servis edebilirsiniz.

Yukar git