Haziran 17, 2019, 09:24:32
Haberler:

Sözünüzü ister gizleyin, ister açýða vurun; bilin ki O, kalplerin içindekini bilmektedir. (Mulk -13)

ÝsLim Kebabý

Balatan ...Tefekkür..., Austos 24, 2009, 10:30:02 S

« nceki - sonraki »

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

Aa git

...Tefekkür...

Malzemeler

3 adet uzun patlýcan
3 adet biber
1 orta boy soðan
300gr dana eti
1 yemek kaþýðý salça
2 adet domates
3 diþ sarýmsak
Baharatlar

Hazýrlanýþý

Patlýcanlarý 20-25 dakika tuzlu suda bekletin. Daha sonra yýkayarak kaðýt havlu ile kurulayýn. Ýnce þeritler halinde keserek kýzartýn. Çok piþirmemeye dikkat edin.

Ayrý bir tencerede kuþbaþý doðranmýþ etleri kavurun(yaðsýz). Etler kendi suyunu çektikten sonra soðaný ve 2 yemek kaþýðý sývý yaðý ekleyin. Biberlerin 2 tanesini domatesin ise 1 tanesini sarýmsak, salça, baharat (pulbiber, karabiber, kekik), tuzu, 1 su bardaðý sýcak suyuekleyerek piþirin. Sonra bir kaseye 2 ya da 3 tane kýzartýlmýþ patlýcanlarý artý þeklinde koyun. Orta kýsmýna hazýrladýðýnýz iç malzemesinden koyarak patlýcanlarý sarýn, üzerine domates ve biber koyarak kürdan ile açýlmayacak þekilde tutturun. Sardýðýnýz patlýcanlarý tencerede ocakta ya da tepsi ile fýrýnda piþirebilirsiniz. Tencereye ya da tepsiye dizdiðiniz sarýlmýþ patlýcanlarýn üzerine 1 su bardaðý sýcak su ve 1 yemek kaþýðý salça ile hazýrladýðýnýz sosu dökün ve piþirin.
Afiyet olsun..

Not: Tarifin uygulanýþý aþaðýda aþama aþama gösterilmiþtir.

Rabbim,her vesiLede SENÝN keremin saklýdýr,
SebepLer sayýsýnca hamd SANA....

“Benimdir” diye bildiklerim Senindir
Beni bende olanlara bende etme
“Ben” diye bildiðim de Senin emrindir
Beni bende býrakýp Senden etme
Rabbim, yüzümü Sana döndüm
Gönlümü de Sana çevir
Rabbim, bir Seni bir bildim
Sevdalarýmý Sende bitir...

can rüba

Ama olmuyo böyle Tefekkür abla yaaa :o Çok güzel görünüyorlar.Oruçlu olunca daha da can alýcý gözüküyo nimetler.

Mercan

Gerçektende çok güzel görünüyor...Sabahýn bu saatinde Allahtan tokum :))

Yukar git