Haziran 19, 2019, 06:56:10 ÍS
Haberler:

Ona ├óyetlerimiz okundu├░u zaman, sanki bunlar├Ż i├żitmemi├ż, sanki kulaklar├Żnda a├░├Żrl├Żk varrm├Ż├ż gibi b├╝y├╝kl├╝k taslayarak y├╝z ├ževirir. Sen de ona ac├Żkl├Ż bir azab├Żn m├╝jdesini ver! (Lokman -7)

Yar├Żn ilk teravih namaz├Ż k├Żl├Żnacak !!

Ba■latan HAdeKa, A­ustos 20, 2009, 12:48:18 ÍÍ

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

HAdeKa

ANKARA (AA)
11 ay├Żn sultan├Ż ramazanda, yar├Żn ilk teravih namaz├Ż k├Żl├Żnacak, gece yar├Żs├Żndan sonra da sahura kalk├Żlacak. 33 y├Żl sonra a├░ustos ay├Żna denk gelen ramazan ay├Żn├Żn ilk orucu ise 21 A├░ustos Cuma g├╝n├╝ a├ž├Żlacak.

Ramazan dolay├Żs├Żyla Diyanet ├Ł├żleri Ba├żkanl├Ż├░├Ż ├že├żitli haz├Żrl├Żklar yapt├Ż. Buna g├Âre, ramazan s├╝resince zorunlu olmad├Żk├ža hi├žbir cami g├Ârevlisine izin verilmeyecek, g├Ârevlisi olmayan hi├žbir cami b├Żrak├Żlmamas├Ż y├Ân├╝nde ├žaba harcanacak.

M├╝ft├╝l├╝klerce ramazana ├Âzel vaaz ve ir├żat programlar├Ż haz├Żrlanacak. Camilerde elektrik, ├Żs├Żtma ile ses cihazlar├Ż, cemaati rahats├Żz etmeyecek ├żekilde ├žal├Ż├żt├Żr├Żlacak.

Merkezi konumdaki baz├Ż camiler, merkezi vaaz sisteminden ayr├Żlacak. ├Łlahiyat fak├╝lteleri ├Â├░retim ├╝yeleri, e├░itim merkezi ├Â├░retmenleri, imam-hatip liseleri meslek dersleri ├Â├░retmenleri ile din k├╝lt├╝r├╝ ve ahlak bilgisi dersi ├Â├░retmenleri, emekli m├╝ft├╝, vaiz ve liyakat sahibi imam hatiplerin kendi camilerinde vaaz etmelerine katk├Ż sa├░lanacak. Vaazlar zaman├Żnda ba├żlay├Żp ezanla bitirilecek.

Camilerin, ├żad├Żrvanlar├Żn ve cami tuvaletlerinin temizli├░i yap├Żlacak, ayr├Żca camilerin havaland├Żr├Żlmas├Żna ve klimalar├Żn cemaati rahats├Żz etmeyecek ├żekilde ├žal├Ż├żt├Żr├Żlmas├Żna ├Âzen g├Âsterilecek.

YAKLA├×IK 15 SAAT ORU├ç TUTULACAK

Ramazan ay├Ż, ay takviminin 355 g├╝n ├žekmesi nedeniyle, 33 y├Żl aradan sonra tekrar yaz aylar├Żna denk gelmeye ba├żl├Żyor. ├ľn├╝m├╝zdeki 8 y├Żl boyunca yaz aylar├Żna rastlayacak ramazanda, bu y├Żl g├╝nde yakla├ż├Żk 15 saat oru├ž tutulacak. Her ge├žen y├Żl oru├žlu ge├žen s├╝re de artacak. Ramazan ay├Żn├Żn hazirana denk geldi├░i 2015'te ise 16 saate yak├Żn oru├ž tutulacak.

Ramazanda ilk iftar, Ankara'da saat 19.47'de, ├Łstanbul'da saat 20.04'te, ├Łzmir'de saat 20.07'de, ├çanakkale'de saat 20.13'te, Hakkari'de ise saat 19.00'da yap├Żlacak.

YEN├Ł├×AFAK

"Tutal├Żm ki Dikenim.. Hem de K├Ât├╝ Bir Diken.. Ama Nihayetinde G├╝LLerLe Bir Araday├Żm…" [Hz. Mevlana]

tetri bici

Verdi├░iniz bilgilerden dolay├Ż size ├žok te├żekk├╝r ediyorum ... Evet ├žok iyi hat├Żrl├Żyorum 33 y├Żl ├Ânce yine b├Âyle g├╝nlerdi uzun oru├ž tutuyorlard├Ż ailem ben ozmanlar 1 ya├ż├Żnda idim :D  :D  ;)

HAdeKa

Alřntř yapřlan: tetri bici - A­ustos 20, 2009, 01:12:43 ÍÍ
Verdi├░iniz bilgilerden dolay├Ż size ├žok te├żekk├╝r ediyorum ... Evet ├žok iyi hat├Żrl├Żyorum 33 y├Żl ├Ânce yine b├Âyle g├╝nlerdi uzun oru├ž tutuyorlard├Ż ailem ben ozmanlar 1 ya├ż├Żnda idim :D  :D  ;)

rica ederim

hahhahaha ├žok mu iyi hat├Żrl├Żyorsunuz :D :D

"Tutal├Żm ki Dikenim.. Hem de K├Ât├╝ Bir Diken.. Ama Nihayetinde G├╝LLerLe Bir Araday├Żm…" [Hz. Mevlana]